Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Din Franta nu-i nimeni pe aici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

afaraaaa, in ger.

 

unde de altfel le e si locul :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia adu-mi tu aminte cand am spus eu ca GB e o tara superba de locuit in ea - ca probabil am uitat :suicide:

Nu, ca eu ma refer la 'pachetul' colonialist: GB, Portocalia, France, Nederlands, Espagna, etc.

 

Si imi place sa repet: sute de ani edit la salbatici, dupa care, cand si-au cheltuit averile incomensurabile se dau virginei si cu ata intreaga.

Editat de BlueSugar
Edit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa intelegi ca poti avea o tara tampita si cu un trecut colonial - du-te la fratii portughezi - nu au nimic de aratat din toate miile de tone de aur pe care le-au misionarit :suicide:

Absoludo.

Au avut jumatate din lume sub el zapato, au mancat, au baut, s-au distrat, s-au retras in tara lor si acum sunt un popor democrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kontro, vorbesti deplasat cu pipedoi .....mai nou englezii de rand o iau zilnic unde spuneai tu de la indienii care s-au instalat bine mersi peste tot la varf - ei au banii , ei sunt doctorii, avocatii, politistii, directorii, etc etc etc

 

Londonistan e un oras bye bye

Je sais.

Dar eu ma bucur de cate ori se intoarce roata si mi se pare firesc si vreau sa evidentiez IPOCRIZIA.

Hypocracy, ca sa inteleaga si ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Malboro..in ce zona a Frantei sunt situati francezii aia mai primitori?

K, nu am nimic cu istoria lor si nici cu mandria..nu judec dupa asta..sunt oameni si oameni..adica cred ac cei care au un anumit nivel educativ nu se mai lovesc chiar a sa de prejudecati.

crocobaur, scuza-ma dar le dau dreptate la faza cu fumatul..poate si pt ca sunt nefumator si ma deranjeaza cand altii fumeaza langa mine in timp ce mananc..mi se pare chiar o nota de evolutie a societatii, fara suparare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Malboro..in ce zona a Frantei sunt situati francezii aia mai primitori?

K, nu am nimic cu istoria lor si nici cu mandria..nu judec dupa asta..sunt oameni si oameni..adica cred ac cei care au un anumit nivel educativ nu se mai lovesc chiar a sa de prejudecati.

crocobaur, scuza-ma dar le dau dreptate la faza cu fumatul..poate si pt ca sunt nefumator si ma deranjeaza cand altii fumeaza langa mine in timp ce mananc..mi se pare chiar o nota de evolutie a societatii, fara suparare

in zona elvetiana :pardon:

 

nu ma supar, oricum n-o sa stam la aceeasi masa :suicide:

Editat de crocobaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am suficienta experienta ca sa zic asa ceva - eu m-am simtit foarte bine primit in ambele

 

Doar ca se uitau destul de des la ceas si la usa, dar tu nu pricepeai ce vroiau, ca ziceau pe franceza si pe germana.

 

 

iui..si decat in America mai bine la tara, no offence!! :suicide:

 

 

stiam ca o sa patesc asa dar curiozitatea ma impinge sa ma fortez a citi printre randuri :pardon:

 

America e tara cea mai frumoasa si mai buna din lume, TOATA lumea o stie, chiar si K.

Ei nu au avut colonii, DECI, nu sunt IPOCRITI, deci...QED:

 

Go West

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×