Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Anul acesta soarele incalzeste de trei ori mai puternic

Postări Recomandate

Din pacate asta e o veste foarte trista si prevde spusele celor ce ne-au tot pisalogit cu freonul si gaura din stratul de ozon ce se formeaza.

Cres radiatiile creste si temperatura, cresc si bolile de piele de pe seama asta.

Problema incvalzirii globale, zic eu, este una foarte serioasa si trebuie trata ca atare. dar din pacate, nu se prea omoara nimeni sa faca ceva in privinta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu le pasa deloc de mediu in care traim si mai ales in care vor trai si copii nostrii. Interesul financiar este pe primul loc si nu conteaza ce se intampla cu planeta.

Omul este un virus pentru Terra dupa cum se spunea in Matrix.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul este un virus pentru Terra dupa cum se spunea in Matrix.

 

Nu m-as grabi sa spun asta, insa eu sunt interesat daca nu cumva ai cunostinta de cauza despre existenta unui Green Peace Romania? Tu ai mai mult tip pentru a naviga pe internet si esti familiarizat cu destul de multe pagini.

 

Legat de partea cu interesul, eu zic ca omul a fost facut sa domine planeta asta, doar ca deocamdata o face intr-un mod eronat.

Nu te speria ca se vor remedia si situatiile astea, exista organisme care controloeaza anumite stari de fapt, dar mai ales sitiatiile viitoare... totul e sa nu se strice prea rau cea ce avem acum!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic despre Green Peace Romania dar pe salvaeco.org am gasit o lista ineteresanta cu site-uri ecologice http://salvaeco.org/html/lincas.php.

 

Nu ma sperii dar se pare ca planeta este afectata numai te uiti la schimbarile atmosferice. Noi avem parte de tot mai multe nenorociri: seceta si potop (ai vazut ce a fost in Constanta - eu am vorbit cu cineva care a fost acolo si mi-a zis ca a trait momente de cosmar).

Ar trebui actionat cat mai repede dar pana nu apar consecinte cu adevarat grave nu o sa se ocupe prea multi de protectia mediului.

 

Am fost la munte si cand am vazut ce lasa cei de la camping in urma lor ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine ca trebuie facut ceva in privinta asta, dar eu sunt curios si ce se poate face, mai departe de o discutie pe forum?!!! :!:

 

Am fost la munte si cand am vazut ce lasa cei de la camping in urma lor ...

 

Cat despre partea asta cu turisti... asta consider ca e o chestiune de bun simt, iar LIPSA lui in cazul asta se vede de la o posta! Si eu urasca TIGANISMELE de genul asta, oriunde am fost cu cortul am strans in urma mea... Dar probabil aici mai e si o chestiune de legislatie! Nu crezi???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de acord cu tine ca trebuie facut ceva in privinta asta, dar eu sunt curios si ce se poate face, mai departe de o discutie pe forum?!!!
E un inceput.

 

Dar probabil aici mai e si o chestiune de legislatie! Nu crezi???

Nu cred ca e neaparat o problema de legislatie. Erau destule semne care explicau care sunt amenzile. Problema este ca nu se aplica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cine da amenzile?

 

"Problemele esentiale cu care ne confruntam nu pot fi rezolvate la acelas nivel de gandire la care au fost creeate ." .. .. era scris undeva

 

Stiti ce-i ciudat ....cei care nu lasa resturi pe unde trec nu se fac remarcati..........si de cele mai multe ori nu au nimic de zis celor care lasa gunoaie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

suna bine asta cu.....

 

 

Problemele esentiale cu care ne confruntam nu pot fi rezolvate la acelas nivel de gandire la care au fost creeate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie un dezastru in viitor daca oamenii nu inceteaza sa polueze.

Am vazut multi aruncand o hartie pe jos in loc sa mai mearga doi pasi ca sa o arunce la cos. Asta e cel mai mic exemplu dar imaginativa mii de oameni care fac asta, se aduna.

In plus, la noi in tara nu se recicleaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×