Sari la conținut
Forum Roportal
senin8

cine este Satana?!Dovada existentei lui.!Nasul de cununie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

esti batjocoritoare si le si confunzi!pt mintea ta stralucita ai fi vrut sa scrie mot a mot?au facut sex?scrie s-au impreunat,

Eu le confund? :lol:

Unde scrie ca s-au impreunat? :o:

acolo referitor la saminta sarpelui nu se refera la serpi tiritori ci la acei conducatori,intelectuali,preoti,carturari si batrini ,care pe crucea de la golgota au strapuns calciiul semintei femeii adica lui hristos,iar Domnul iisus le zice acestora clar,pui de napirci voi aveti de tata pe diavolul.acum sa te intreb daca pomul era sau rodul bun de deschis mintea atunci cum poate fi vorba aici de un rod fizic un mar ,sau altceva?

Unde scrie de sex? De fapt e vorba de o metafora, dar nu ma astept la tine sa intelegi chestii de astea... livresti. :(

poate un mar sa ofere cunostinta?

inseamna ca ar trebui sa-ti ofer niste mere poate te mai inteleptesti!

Pai pe tine nici o livada intreaga nu te mai ajuta. :)

si sa-ti faci si niste sorturi sa-ti astupi gura cu ele ,iar cind nasti copii sa-i nasti pe gura !Ba da nu-mi -am inchipuit ca poti fi asa de redusa la intelegere!si iar confunzi,fiii lui D-zeu sunt una iar uriasii alta ,fii satanei.

Alo? Ia citeste atent ce scrie in BIblie: uriasii sunt fiii fiilor lui Dumnezeu cu fiicele oamenilor.

Cit despre a mincat ,este vorba de ascultat,eva a plecat urechea la ce i-a vorbit sarpele ,adica la ce i-a dat el sa manince,normal ca intii a mincat cu gura de sus cunostinta ,apoi si-a deschis si gura de jos primind saminta.

:) Ia pune mana si citeste biblia, si nu te mai lasa furat de explicatiile zoofilului de branham. Ala cred ca si-a transpus fanteziile lui sexuale in doctrina sectei pe care a fondat-o.

vorba lu Heidi daca nu prin sex a patruns satana in lumea asta prin sarpe ,atunci cum ,prin spori ,prin diviziune celulara!?

primind saminta.

Pai ia zi, cum se inmulteau oamenii atunci cand Dumnezeu a dat porunca:

Şi Dumnezeu i-a binecuv

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba te agiti senine ca de inteles n-o sa te inteleaga prea curand. Nu pentru ca nu vor, ci pentru ca inca nu pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Degeaba te agiti senine ca de inteles n-o sa te inteleaga prea curand. Nu pentru ca nu vor, ci pentru ca inca nu pot.

aici ai dreptate dar astia de teapa ei ,intuneca si pe ceilalti ca acel vrajitor Elima,din faptele apostolilor.pa ia o doar e nicaieri dar oamenii ceilalti pierd se lauda cu trei facultati da nu e nici una de matematica iar cuvintul Domnului este matematica.!si pe urma pt acei pescari care nu stiau sa-si iscaleasca nici numele ,totusi IISUS i-a primit in facultatea lui,asa ca Enki am facultatea lui IISUS ,E DE SUS nu ca a le tale de jos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Degeaba te agiti senine ca de inteles n-o sa te inteleaga prea curand. Nu pentru ca nu vor, ci pentru ca inca nu pot.

 

Sau pentru ca nu e nimic de inteles

Sau pentru ca gargara din posturi seamana cu salata de cuvinte ...............

Sau pentru ca lipseste coerenta.

Sau pentru ca scrie "la misto" si minte-i aluneca pe de-a latul credintei?

Poate .........................ca intr-adevar nu putem noi si un nou apostol se ascunde intr-o blanita de lup.................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici ai dreptate dar astia de teapa ei ,intuneca si pe ceilalti ca acel vrajitor Elima,din faptele apostolilor.pa ia o doar e nicaieri dar oamenii ceilalti pierd se lauda cu trei facultati da nu e nici una de matematica iar cuvintul Domnului este matematica.!si pe urma pt acei pescari care nu stiau sa-si iscaleasca nici numele ,totusi IISUS i-a primit in facultatea lui,asa ca Enki am facultatea lui IISUS ,E DE SUS nu ca a le tale de jos.

Cine s-a laudat ca are trei facultati? :) Eu te-am indemnat pe tine sa faci trei. :) Poate asa te ajuta sa intelegi mai bine biblia, ca pana una alta la capitolul "sa intelegem ceea ce citim" esti varza. :( Sau tu nu ai inteles biblia si te-ai dat batut, ai renuntat, si ai inghitit interpretarea lui branham, care seamana cu un film XXX cu perversiuni? Oare de asta te-o fi atras pe tine interpretarea aia zoofila? :lol2:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau pentru ca scrie "la misto" si minte-i aluneca pe de-a latul credintei?

Din nefericire, este foarte serios. :)

Pe mine una ma amuza cum se ambaleaza.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu le confund? :)

Unde scrie ca s-au impreunat?

degeaba ai trei facultati nu prin facultati se intra in cer ci in imparatia satanei poate ai acces,eu zic ca ultimul sarac saracit de voi astia este si are acces la imparatia lui D-zeu.Daca uriasii sunt ce crezi tu ,atunci fetele oamenilor cine sunt?caci lui D-zeu nu ia convenit ca fiii lui D-zeu le-au luat in casatorii,tot asa cum pe timpul lui Moise nu ia convenit ca s-au luat cu acele moabite.despre cain ti-am dat versetul din 1ioan 3 cu 12,cain era de la cel rau ,dar pt dalde ca tine toata biblia cind nu corespunde cu mintea voastra intunecata devine metafora,rusine tie .!FATE ADVENTISTA CA SI AIA TOT CU METAFORE SUNT ,dar biblia este REALITATE ASCUNSA DE CEI CA TINE"te laud Doamne ca ai ascuns aceste lucruri de cei intelepti si le-ai descoperit pruncilor"fii satanei sunt mai destepti decit fiii lui D-zeu,dar aceasta desteptaciune nu le foloseste la nimic dincolo ,nu vor fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nefericire, este foarte serios. :)

Pe mine una ma amuza cum se ambaleaza.

Citat din senin..............

Diavolul a fost nasul lui Adam dupa ce a sedus-o si insarcinat-o pe Eva cu saminta lui care a fost Cain propriul fiu al lui Satan .Deci dovada existentei lui Satan pe pamint este Cain saminta sarpelui si urmasii lui.Adulterul nasului cu Eva a deschis traditia cu nasul de cununie care petrece prima noapte cu fina pt ca primul nascut sa fie al lui,asa ca nasii de cununie il reprezinta pe sarpe ,pe Satan.Cine are nas are pe dracu in casa si ar trebui sa-l lase sa faca sex cu fina ca sa fie respectata traditia a ceea ce s-a intimplat in gradina Eden.Nasii sunt capii lumii interlope,sunt papii lumii religioase sunt parintii cultelor religioase si sunt toti barbatii care poftesc si comit adulter cu femei maritate sau divortate.Copiii lui Satan sunt mintali intelectuali iar ai lui D-zeu sunt spirituali ,inteligenti.As vrea sa cunosc o familie care nu are nas.Eu nu am asa ceva .Unii se denumesc ortodocsi ,altii satanisti ,baptisti ,penticostali ,etc. dar,toti se afla in aceeasi oala ,oala nasului.

:) Mie mi se pare ca scrie pentru...........teza de clasa a 11 a...........Bine, la religie nu se da teza, dar in cazul in care s-ar da, citatul de mai sus ar reprezenta teoria, baza si argumentarea la un tanar scarbit de atatea legi - dumnezeiesti, sociale , dogmatice sau .......altele.

Aveti nas? Da mai senine, dupa cum bine stii (sau nu) majoritatea romanilor suntem ortodocsi, avem nasi (sau vom avea) si o parere in general buna despre oameni. Eu pot sa te inteleg si pe tine in masura in care nu ai mai generaliza curvasareala si nu ai corela-o cu aparteneta la o anumita credinta. In rest...........WTF.......... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Mie mi se pare ca scrie pentru...........teza de clasa a 11 a...........Bine, la religie nu se da teza,

Sorry, in clasa a 4-a nu se da teza, parca asta a fost ultima absolvita, din cate zicea el.

 

degeaba ai trei facultati nu prin facultati

Nu am trei.

se intra in cer ci in imparatia satanei poate ai acces,eu zic ca ultimul sarac saracit de voi astia este si are acces la imparatia lui D-zeu.

Pe cine am saracit eu? Numele si adresa te rog. sau vorbesti doar ca sa nu taci?

Daca uriasii sunt ce crezi tu ,atunci fetele oamenilor cine sunt?caci lui D-zeu nu ia convenit ca fiii lui D-zeu le-au luat in casatorii,tot asa cum pe timpul lui Moise nu ia convenit ca s-au luat cu acele moabite.despre cain ti-am dat versetul din 1ioan 3 cu 12,cain era de la cel rau ,

Alo? Scrie negru pe alb: Cain a cunoscut-o pe Eva si Eva a nascut. Sau BIblia se contrazice mai departe, in cazul in care ce sustii tu este corect? :lol2:

dar pt dalde ca tine toata biblia cind nu corespunde cu mintea voastra intunecata devine metafora,rusine tie .!

Cu mintea mea intunecata? :) Pai ce, eu vad pe acolo zoofilie, sau tu?

FATE ADVENTISTA CA SI AIA TOT CU METAFORE SUNT ,dar biblia este REALITATE ASCUNSA DE CEI CA TINE"te laud Doamne ca ai ascuns aceste lucruri de cei intelepti si le-ai descoperit pruncilor"fii satanei sunt mai destepti decit fiii lui D-zeu,dar aceasta desteptaciune nu le foloseste la nimic dincolo ,nu vor fi.

Daca te consoleaza basmele si iluziile... :(

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, in clasa a 4-a nu se da teza, parca asta a fost ultima absolvita, din cate zicea el.

 

 

Nu am trei.

 

Pe cine am saracit eu? Numele si adresa te rog. sau vorbesti doar ca sa nu taci?

 

Alo? Scrie negru pe alb: Cain a cunoscut-o pe Eva si Eva a nascut. Sau BIblia se contrazice mai departe, in cazul in care ce sustii tu este corect? :)

 

Cu mintea mea intunecata? :) Pai ce, eu vad pe acolo zoofilie, sau tu?

 

Daca te consoleaza basmele si iluziile... :lol2:

[/qote]

Glamorous_witch_...

Glamorous_witch_girl

e vorba de poza de profil de acest nick

ia vizioneaza aceasta poza si spune-mi tot metafora este?si daca sarpele a fost blestemat sa se tirasca ,atunci cum arata el inainte de blestem? si mai zi ,sarpele o fi avind si el pereche sau a fost facut singur?si daca nu,ce sa se fi facut serpoaica sarpelui?

Editat de senin8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×