Sari la conținut
Forum Roportal
senin8

cine este Satana?!Dovada existentei lui.!Nasul de cununie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Diavolul a fost nasul lui Adam dupa ce a sedus-o si insarcinat-o pe Eva cu saminta lui care a fost Cain propriul fiu al lui Satan .

Unde scrie in Biblie ca Eva a facut sex cu sarpele si a avut un copil cu el, pe Cain? :senile: Sau totul e productia unei minti infierbantate si perverse...?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suna cineva la 112?

Ca eu nu mai am credit.

ai uitat?"femeile vin dupa alta planeta"!?nu vin,sau vin?daca exista doua dimensiuni inseamna ca toti venim!de undeva, pe pamint!

 

De unde ai luat pasajul acesta?Din biblia Satanista cumva?
numai cind auzi ,ca au facut-o satanista nu merita s-o citesti!.

 

Unde scrie in Biblie ca Eva a facut sex cu sarpele si a avut un copil cu el, pe Cain? :senile: Sau totul e productia unei minti infierbantate si perverse...?
Eu daca aud un text din asta cliseu de agatat, imi vine sa-l agat la propriu pe individ in primul pom de pe strada.

 

Conteaza sarmul personal, privirea, tonul, subtilitatea si ... inteligenta. Si uite asa o discutie banala despre branza (cum zicea Somesh) capata intelesuri ascunse si e mult mai incitanta.Am asistat, nu demult, la o operatiune d-asta de agatat. La pravalia de branza dintr-un mare magazin o juna vrea branza. Un tip o studiaza de la 5 pasi. Intra si el in vorba cu vanzatoarea, cumpara acelasi tip de branza si recomanda junei si o alta branza ... mult mai buna, zicea el....si asa din vorba in vorba despre branza, au iesit impreuna din pravalie si au luat-o in aceeasi directie....Eu eram nervoasa ca a trebuit sa astept pana i s-a predat junei cursul despre branza.... Dar a fost ceva foarte natural... Tipul a fost civilizat, politicos si foarte amuzant. Ea a fost foarte surprinsa dar a intrat usor in jocul lui. Eu m-am distrat.uite ici,am dat doua citate din realitate care dovedesc ca,acelasi lucru a dorit si Eva,acum iata si citatul din biblie:6. Femeia a văzut că pomul era bun de m

Editat de senin8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

senin8

daca despre diavol ai vrut sa ne povestesti aici, ai fi putut cauta topicul cu pricina, fara sa trebuiasca sa deschizi un nou topic.

daca nu despre diavol este vorba, atunci mie imi scapa esenta.

Da-mi un motiv pentru care sa las topicul asta deschis.

si data viitoare cand te hotarasti sa mai deschizi topicuri, mai intai asigura-te ca tema aceea nu mai este discutata pe un alt thread.

multumesc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
senin8

daca despre diavol ai vrut sa ne povestesti aici, ai fi putut cauta topicul cu pricina, fara sa trebuiasca sa deschizi un nou topic.

daca nu despre diavol este vorba, atunci mie imi scapa esenta.

Da-mi un motiv pentru care sa las topicul asta deschis.

si data viitoare cand te hotarasti sa mai deschizi topicuri, mai intai asigura-te ca tema aceea nu mai este discutata pe un alt thread.

multumesc.

N-am stiut ca este topic deschis si despre diavol,sau unde sa pot eu deschide topic despre el.eu le stiu doar pe cele de la religie si spiritualitate,am vazut ca nu se poate sa scriu despre diavol intr-un topic al lui D-zeu si totusi am facut-o,te-as ruga sa nu-l inchizi ,in cel mai rau caz muta-l unde crezi ca-i e locul pt ca mi-a luat timp sa adun trei teme si sa le pun in una in plus trebuie sa cauti multe versete pt a putea dovedi ce scriu.dar tine cont si de lucru acesta daca vvrei,D-zeu nu se supara ca l-am pus acolo,ca acolo e in centrul atentiei si EL vrea ca satana sa fie descoperit din ascunzisul lui mincinos si intunecat.Dar,tu decizi,motiv n-am,am gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite ici,am dat doua citate din realitate care dovedesc ca,acelasi lucru a dorit si Eva,acum iata si citatul din biblie:6. Femeia a văzut că pomul era bun de m
Editat de Amarena
citat scos...
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok... trecand peste faptul ca e vorba despre o metafora pentru ceva muuult prea subtil ca sa intelegi tu... unde scrie ca s-a culcat cu sarpele?
esti batjocoritoare si le si confunzi!pt mintea ta stralucita ai fi vrut sa scrie mot a mot?au facut sex?scrie s-au impreunat,acolo referitor la saminta sarpelui nu se refera la serpi tiritori ci la acei conducatori,intelectuali,preoti,carturari si batrini ,care pe crucea de la golgota au strapuns calciiul semintei femeii adica lui hristos,iar Domnul iisus le zice acestora clar,pui de napirci voi aveti de tata pe diavolul.acum sa te intreb daca pomul era sau rodul bun de deschis mintea atunci cum poate fi vorba aici de un rod fizic un mar ,sau altceva?poate un mar sa ofere cunostinta?inseamna ca ar trebui sa-ti ofer niste mere poate te mai inteleptesti!si sa-ti faci si niste sorturi sa-ti astupi gura cu ele ,iar cind nasti copii sa-i nasti pe gura !Ba da nu-mi -am inchipuit ca poti fi asa de redusa la intelegere!si iar confunzi,fiii lui D-zeu sunt una iar uriasii alta ,fii satanei.Cit despre a mincat ,este vorba de ascultat,eva a plecat urechea la ce i-a vorbit sarpele ,adica la ce i-a dat el sa manince,normal ca intii a mincat cu gura de sus cunostinta ,apoi si-a deschis si gura de jos primind saminta.vorba lu Heidi daca nu prin sex a patruns satana in lumea asta prin sarpe ,atunci cum ,prin spori ,prin diviziune celulara!?MAI Enki ,pocaieste-te de toata batjocura si necredinta ta,nu cumva te platesc aia cu care ai vorbit ca sa discreditezi invatatura adevarata?popii asa au facut si atunci si asa fac si astazi,deci stiu ce scop ai tu sa inabusi adevarul dar nu se poate celor credinciosi o sa le pice fisa pin la urma.Despre faptul ca a asculta =a minca ,Domnul scrie in profetul Ezechiel "fiul omului maninca ce-ti voi da..."la fel cum a crede =a vedea.De la ascultare si pina la sex n-a mai fost decit un pas,atingerea.ia zi mai care rod te atingi de el si mori !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×