Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum am vazut un show de gatit unde doar barbati joaca.   Au neveste si copiii, ea cateodata apare cu ceva ingredient, sau o paine de bagat in cuptor sau ceva complementar dar nu se spune 1 cuvant, de multe ori doar mana ei se vede si cand merge spre casa, view din spate sau umbra.   El mananca cu copiii la masa in curte unde gateste, bea vin in continuare si transmite de undeva din Middle East.   Are instalat tot feluri de aparatura, stie ce face, mereu dintr-un animal intreg lucreaza, sau o mare bucata de vita, azi au jupuit si mancat un Aligator 4 macelari dar si cel care a filmat a mancat la masa dar fara copiii de data asta ca se bea vin din damigeana  :eek:    Are si un cuptor  Tandoori exact ca pe poza cea mai mare.   Am auzit ca se mananca si acest animal prin Louisiana si Florida, dar n-am vazut niciodata nimic despre actiunea asta, jupuirea era interesant, cred ca-l vand pielea foarte groasa si in cubulete parca.   Bine ca nu locuiesc mai aproape de acele zone exotice,  avem prieteni in aceste locuri dar ne vedem foarte rar si extrem de rar de acum incolo ca tot avanseaza COVIDu'.     

  Tandoor

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×