Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt de 3 ani impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm. in ultima perioada nu mai stiu ce sa fac...orice as face nu e bine, ce am facut pana acuma nu e bine, orice as vrea sa fac nu e bine...totdeauna se cearta cu mine pe niste prostii. totdeauna cand nu sunt de aceeiasi parere cu ea sau incerc sa imi exprim si eu opinia incearca sa imi inchida gura. nu mai o pot multumii cu nimic si oricat ma straduiesc sa ii fac pe plac tot nu iese bine. mie imi face placere sa petrec timp cu ea si numai cu ea, ei in schimb nu cred ca ii prea convine si cred ca ar vrea sa nu fim numai noi 2....nu mai stiu ce sa fac...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt de 3 ani impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm. in ultima perioada nu mai stiu ce sa fac...orice as face nu e bine, ce am facut pana acuma nu e bine, orice as vrea sa fac nu e bine...totdeauna se cearta cu mine pe niste prostii. totdeauna cand nu sunt de aceeiasi parere cu ea sau incerc sa imi exprim si eu opinia incearca sa imi inchida gura. nu mai o pot multumii cu nimic si oricat ma straduiesc sa ii fac pe plac tot nu iese bine. mie imi face placere sa petrec timp cu ea si numai cu ea, ei in schimb nu cred ca ii prea convine si cred ca ar vrea sa nu fim numai noi 2....nu mai stiu ce sa fac...

1.poate sentimentele voastre nu sunt compatibile

2.poate chiar nu faci bine

3.poate tu incerci sa o rupi de lume si ea nu vrea asta.

toate sunt relativitati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt de 3 ani impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm. in ultima perioada nu mai stiu ce sa fac...orice as face nu e bine, ce am facut pana acuma nu e bine, orice as vrea sa fac nu e bine...totdeauna se cearta cu mine pe niste prostii. totdeauna cand nu sunt de aceeiasi parere cu ea sau incerc sa imi exprim si eu opinia incearca sa imi inchida gura. nu mai o pot multumii cu nimic si oricat ma straduiesc sa ii fac pe plac tot nu iese bine. mie imi face placere sa petrec timp cu ea si numai cu ea, ei in schimb nu cred ca ii prea convine si cred ca ar vrea sa nu fim numai noi 2....nu mai stiu ce sa fac...

Te straduiesti prea mult.Ce-i prea mult strica.Eu am impresia ca o plictisesti si s-a saturat de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca ea nu mai are aceleasi sentimente pentru tine,si se simte constransa cumva ,ca totusi 3 ani...e o relatie de durata si inseamna ceva ,sunt totusi anumite sentimente,incearca sa vb cu ea, sa o intrebi care este problema,daca mai tine la tine,care e motivul racirii relatiei dintre voi, nu mai incerca sa ii faci ei atat pe plac,vb ,comunica,si spunei ca daca ea numai doreste aceasta relatie sa te anunte sa nu te mai faca sa suferi.....pentru ca ai numai o viata si nu trebuie sa ti-o pierzi suferind pentru cineva care nu te mai vrea.....

multa bafta!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt de 3 ani impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm. in ultima perioada nu mai stiu ce sa fac...orice as face nu e bine, ce am facut pana acuma nu e bine, orice as vrea sa fac nu e bine...totdeauna se cearta cu mine pe niste prostii. totdeauna cand nu sunt de aceeiasi parere cu ea sau incerc sa imi exprim si eu opinia incearca sa imi inchida gura. nu mai o pot multumii cu nimic si oricat ma straduiesc sa ii fac pe plac tot nu iese bine. mie imi face placere sa petrec timp cu ea si numai cu ea, ei in schimb nu cred ca ii prea convine si cred ca ar vrea sa nu fim numai noi 2....nu mai stiu ce sa fac...

 

Retrage-te gratios din relatie pana nu-ti da ea pasi intr-un tarziu.Se pare ca nu ar mai vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa faca,ce sa zica sa rezolve dilema si vrea sa te aduca pe tine in postura in care sa rupi tu relatia.Indeplineste-i dorinta.Unii oameni sunt destul de lasi si nu au curajul sa rupa o relatie pentru ca nu au chef sa faca fata vreunei scene.Altii sunt ingrijorati de sentimentele partenerului si nu ar vrea sa-l/o raneasca.In aceste instante ei fac tot posibilul sa faca relatia atat de insuportabila,incat partenerul/a rupe el relatia,iar ei s-au scos cu bine si fara stres. Asta e o posibilitate,nu zic ca o fi neaparat asa in cazul tau.

Dar oricare a fi "diagnosticul".....tratamentul este acelasi : NEXT....

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Retrage-te gratios din relatie pana nu-ti da ea pasi.Se pare ca nu ar mai vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa faca,ce sa zica sa rezolve dilema si vrea sa te aduca pe tine in postura in care sa rupi tu relatia.Indeplineste-i dorinta.

pai nu ar fi o greseala sa faci asta ....fara sa discutii....poate problema e alta...nu ai de un de stii ca ea vrea sa se desparta...poate ceva o supara...si chiar de ar vrea sa se desparta cel mai corect ar fi sa discute innainte de a se lua o decizie....pentru ca nu ar fi sfarsitul lumii daca ea i-ar face papuci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×