Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Detest pisicile....am aliati?

Postări Recomandate

Inca nu am auzit ca o pisica sa omoare pe cineva, in schimb despre copii omorati de mult mai multe ori decat ar trebui.

 

Nu am nimic impotriva cainilor, probabil ca atunci cand o sa locuiesc la casa o sa-mi iau unul.

 

Ma deranjeaza insa faptul ca majoritatea celor care scriu impotriva pisicilor scriu fara sa le cunoasca cu adevarat. Va bazati parerile despre ele pe faptul ca ati auzit voi ca odata pisica cuiva a facut mai stiu eu ce.

intr-adevar, un motan poate cel mult sa-ti lase niscai "dungi" in timp ce ciinele daca ataca hotarit este o problema....Si cu ciinii ai mare dreptate, eram in vizita la cineva,intr-un sat, urmind sa plecam la pescuit am decis sa facem citeva cumparaturi...am plecat spre magazinul din apropiere, si nici n-am observat ca ciinele tocmai gasise ( sau isi facuse ) o gaura in gard si venea la pas dupa noi....si ar fi vrut sa intre si in magazin...problema a aparut cind doi copii venind si ei, s-a lansat in atac, noroc ca fiind acolo am apucat sa strig la el, si atunci s-a retras...am avut mare noroc, ca fiind la cca 10 m. n-as fi putut interveni " manual" in timp util, si nu stiu ce s-ar fi intimplat...sa nu-ti mai povestesc ce discutii penibile am avut cu parintii copiilor, care au amenintat ca vor otravi ciinele. Nu-mi pot explica atacurile astea indreptate selectiv asupra copiilor, batrinilor sau a persoanelor in stare bahica, dar si a cailor si carutelor...stiu ciini care ataca selectiv, numai tiganii, caii si postasii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le detest, dar nici nu-mi sunt pe plac. Sunt parsive :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu le detest, dar nici nu-mi sunt pe plac. Sunt parsive :evil:
Subscriu...

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ati luat-o offtopic.....de la pisici la oameni parsivi...mai urmeaza sa va bateti si sa va injurati....nu inteleg care sunt probleme voastre....unii iubesc pisicile , altii nu...asta este..de cuvantul TOLERANTA ati auzit? Nu conteaza daca iubesti pisici sau caini, sobolani sau camile, scomcsi sau euglene verzi..tot ce conteaza este sa fii un OM in adevaratul sens al cuvantului...

Sa fiti cuminti...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni care nu vad barna din ochiul lor...
Daca spui despre un animal ca este parsiv nu inseamna k nu vezi barna din ochiul tau....e parerea fiecaruia....de la o parere pana sa ajungem la jigniri ar trebui sa fie cale lunga dar se pare k nu e....pacat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad unde e problema in ceea ce am spus. Consider ca descrierea de "parsiv" nu se poate atribui unui animal, este apanajul oamenilor.

 

Si ca sa ii raspund lui Crystyan, sunt de acord ca avem dreptul sa ne placa sau nu unele animale. Dar totusi sa incepi un topic de genul celui de fata mi se pare cel putin lipsit de respect fata de cei care iubesc pisicile. Si este foarte clara intentia de a ii provoca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vad unde e problema in ceea ce am spus. Consider ca descrierea de "parsiv" nu se poate atribui unui animal, este apanajul oamenilor.

 

Si ca sa ii raspund lui Crystyan, sunt de acord ca avem dreptul sa ne placa sau nu unele animale. Dar totusi sa incepi un topic de genul celui de fata mi se pare cel putin lipsit de respect fata de cei care iubesc pisicile. Si este foarte clara intentia de a ii provoca.

Nu mi se pare lipsit de respect absolut deloc...asa as putea spune si eu k e lipsit de respect sa deschizi un topic:"pisica si numai pisica"....care este problema?parerile sunt impartite,iar daca iubesti pisicile nu ai ce cauta pe topicul asta....asta ca un fapt divers...dar nu vreau sa ma cert cu tine si nu ma deranjeaza sa iti spui parerea.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:clap: iubesc toate animalele.... acum cateva sapt am primit o pisica drept cadou shi o iubesc tare tare mult!

Nu face mizerie, se tare simandicoasa, k o domnisorica... ii place sa iasa cu mine la plimbare shi isi poarta cu mandrie titlul de cea mai cuminte&dulcica pisi ... :lol2:

 

iat`o ...

 

Nu am nimic cu pisicile, le iubesc... dar asta nu inseamna k trebuie sa va sar voua de gat sa va cer explicatii cum k de ce nu le iubiti... e alegerea voastra shi trebuie respectata . :cry:

sa-ti traiasca pisicutza aia dulcica....nu face reclame al tv?....ar tb....merita... :haha: :lol2: cred k e prima pisicutza pe care o consider mumoasa foc....:skull:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×