Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Detest pisicile....am aliati?

Postări Recomandate

Le urasc pentru ca vad in ele doar niste animale proaste,rele si prefacute....nu se compara cu prietenul devotat al omului,cainele....dar asta e o alta poveste..le urasc pentru k m`a zgariat una asa fara nici un motiv....nu asteapta de la noi decat mancare buna,caldurica,dar nu stiu sa ofere nimik in skimb....le place sa fie mangaiate,alintate,unii oameni le iubesc cu devotament si pana la urma saracii ajung la spital....n`am eu dreptate? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unul exista chiar aici. Imi plac la nebunie animalutele dar alea sunt pur si simplu lipsite de caracter..sunt lipsite de iubire...UHHHHH ...Niciodata nu am putut sa le inteleg...probabil asta le face asa de hidoase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Le urasc pentru ca vad in ele doar niste animale proaste,rele si prefacute....nu se compara cu prietenul devotat al omului,cainele....dar asta e o alta poveste..le urasc pentru k m`a zgariat una asa fara nici un motiv....nu asteapta de la noi decat mancare buna,caldurica,dar nu stiu sa ofere nimik in skimb....le place sa fie mangaiate,alintate,unii oameni le iubesc cu devotament si pana la urma saracii ajung la spital....n`am eu dreptate? :)

Te inteleg perfect. Intr-o anumita imprejurare am descoperit ca am toxoplasmoza, care se transmite tot de la pisici. Boala este...asimptomatica, deci nu stii ca o ai. Dar, incepe sa se manifeste in situatii de imunitate scazuta. Pe mine prea putin ma af3ecteaza, dar in anumite cazuri poate fi periculoasa ( de exemplu pentru cei ce tocmai se pregatesc sa aterizeze in lumea asta si frumoasa si urita, deci pentru fetusi). Eu personal sint un mare iubitor de natura, si am inteles un lucru: noi, oamenii in general ne-am facut un obicei prost: luam linga noi animalele, pretinzind din partea lor lucruri care ele n-au cum sa le ofere...Ciinele este intradevar, un caz cu totul special. Alaturi de om pentru injceput spre a culege resturile de la vinatoare, ulterior insotindu-l si ajutindu-l sa doboare sau sa captureze prada, a fost alaturi de cal un animal caer practic face parte din civilizatia umana. Pisicile de fapt n-au fost imblinzite, ci doar apropiate. Motanii vor continua sfidatori sa-si marcheze locul ( a se citi peretii) cu substante puternic mirositoare, ( nu cu urina cum cred unii), iar majoritatea pisicilor isi fac pe ascuns necesitatile sub mobile, desi sunt absolut constiente ca n-au voie, in special cind afara este frig sau ploua, generind in locuinte cu miros pestilential, care persista si renovarilor ulterioare. Imi plac ca animale, dar locul lor nu este in locuinta, deoarece au obiceiul sa circule si pe mese, furind alimente, sau,m mai rau, nu stii niciodata cind iti imparti imbucatura cu ele...sau cu fundul lor. Din cauza mirosului care ramine in haine imi vizitez parintii tot mai rar, care au pisici multe, si stau la casa....sau de fapt pisicile ii au pe ei...A, era sa uit...am avut un paianjen mai deosebit, de dimensiuni mari. A reusit cumva sa iasa din terariu, si o pisica i-a dat o laba...si gata a fost!!!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unul exista chiar aici. Imi plac la nebunie animalutele dar alea sunt pur si simplu lipsite de caracter..sunt lipsite de iubire...UHHHHH ...Niciodata nu am putut sa le inteleg...probabil asta le face asa de hidoase

 

 

nu poti sa le inghiti _ asta e ! nu te poate nimeni obliga sa le iubesti dar de aici pana a le strangula e o cale atat de lunga ... si te mai numesti iubitor de animale !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu poti sa le inghiti _ asta e ! nu te poate nimeni obliga sa le iubesti dar de aici pana a le strangula e o cale atat de lunga ... si te mai numesti iubitor de animale !!!

 

 

i-auzi...

 

Stii cat de rau imi pare dupa biata pisicica :doh: ...nu imi mai pot tine lacrimile...lasa ca mai are 8 vieti :) :)

Normal ca iubesc animele, toate animalele INAFARA DE PISICI...eu nu le consider animale.Asa cum am spus... alea sunt "fiintele raului" 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, andruto! Hai ca mi-a placut topicul asta! :) Si in special contrastul dintre eterna inimioara din capul mesajelor tale si "esenta" post-ului! Aplauze, laude si tine-o tot asa! :doh:

Imi place foarte mult initiativa ta! Urasti pisicile, pardon, le urati! Buuun! Va manifestati, fratilor, dar chiar asa? In afara de Victor A, nici unul dintre voi nu si-a justificat ura! Asa puteam si eu bine-merci sa ma manifest fata de caini, sau mai stiu eu ce bestie adorata de voi. Andruto, viata lunga, departe de pisici, ca daca te simt ca le urasti, sar pe tine (nu eu, pisicile) 8) ....atunci poate o sa ai si tu un motiv intemeiat sa spui asta! ;)

 

Toate cele bune! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bravo, andruto! Hai ca mi-a placut topicul asta! :) Si in special contrastul dintre eterna inimioara din capul mesajelor tale si "esenta" post-ului! Aplauze, laude si tine-o tot asa! :doh:

Imi place foarte mult initiativa ta! Urasti pisicile, pardon, le urati! Buuun! Va manifestati, fratilor, dar chiar asa? In afara de Victor A, nici unul dintre voi nu si-a justificat ura! Asa puteam si eu bine-merci sa ma manifest fata de caini, sau mai stiu eu ce bestie adorata de voi. Andruto, viata lunga, departe de pisici, ca daca te simt ca le urasti, sar pe tine (nu eu, pisicile) 8) ....atunci poate o sa ai si tu un motiv intemeiat sa spui asta!  ;)

 

Toate cele bune! :)

Le urasc dar atunci cand ma apropii de ele nu sar pe mine.....si eterna inimioara e si ea buna la ceva...nu le urasc in sensul k vreau sa kle vad moartea,eu nu doresc moartea nimanui....si motive am destule,dar nu le fac atat de publice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah...si inca ceva...nu am nevoie de aplauze,laude,kestii din astea ieftine...nu cersesc aplauzele nimanui,asta sunt eu si nu ma ascund in spatale unor false aparente!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×