Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor

Olga unde in desert traiesti?

 

 

 

 

In Phoenix, Arizona, Statele Unite. Pamintul e de culoare galbui-rosiatica.

Clima este ca in Sahara, poate si mai cald. Ploua foarte rar si avem furtuni de nisip.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buzele crapate le poti unge cu miere chiar foloseste, eu am testat metoda asta

 

Mierea e cel mai bun remediu! Eu folosesc un balsam de buze cu aroma de capsuni de la Avon si nu sunt multumita de el deloc.Cred ca ma voi reorienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea grija de buzele n-ar mai fi asa de uscate cum sunt acum, fiindca toata ziua trag de ele si arata urat, pline de pielitze... :airkiss: Folosesc glossul rosu de la Nivea, cu gust de capsuni si am auzit ca mierea face minuni!

 

*apropo, sunt noua aici, asta e primul post, unde ma pot prezenta si eu?*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,avand in vedere ca mierea este un bun remediu pentru buzele crapate,va recomand o crema care contine miere,ceara de albine si extracte din plante medicinale.

Cu aceasta ocazie se rezolva si problema herpes-ului.Apare foarte rar,sau daca se foloseste aceasta crema de la primele semne de aparitie,dispare peste noapte.Este cea mai bune pe care am incercat-o,bate recordul fata de Herpes Stop.

Crema nu este scumpa,eu tin din ea aproximativ 4 luni,in cazul in care foloseste toata familia pentru mult mai multe probleme ale pielii.

-cea de 50 ml care este imbogatita cu mai multe vitamine costa 21,75 ron

-cea de 30 ml costa 12,45 ron

-cea de 75 ml costa 21,75 ron

 

Daca va intereseaza mai multe detalii,imi scrieti pe mail:marlene_cony@yahoo.com

Sarbatori fericite, La Multi Ani si un an nou plin de realizari si bucurii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un alt remediu destul de eficient este ca dimineata, dupa ce te speli pe dinti sa ,,stergi'' buzele cu periuta de dinti de cateva ori...indeparteaza stratul de piele exfoliata de pe buze si la ,,curata''. apoi folosesti un balsam de buze hranitor. si nu va mai muscati buzele!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa folosesti si ulei de ricin.Unge-ti buzele seara cu ulei de ricin iar dimineata curata-le cu un tampon de vata pe care ai picurat putin ulei de ricin.O sa vezi diferenta in cateva zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: Am testat Aloe lips de la Forever contine aloe, jojoba si ceara de albine, rezultatul este garantat, unde mai pui si faptul ca trateaza Herpes Simplex si .... :friends: mai are o intrebuintare !!! .... pe asta o spun data viitoare... si apropo` pretul e accesibil !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×