Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

cea mai trista reclama de mediu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sensul era, contra incalzirii globale
nu ne meritam deloc soarta!Nu eu am fost de acord cu aceasta poluare ci oamenii de stinta care se cred mai destepti decit D-zeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ne meritam deloc soarta!Nu eu am fost de acord cu aceasta poluare ci oamenii de stinta care se cred mai destepti decit D-zeu.

 

:flowers:

 

De ce nu te-am ascultat oare, elena, de ce?!!

man_weeps.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai trista reclama de mediu

sursa green-report

 

Miscarile stil Green Peace sunt manipulatorii. Cum functioneaza: medul este oricum degradat impotriva vointei majoritatii. omul de rand nu are nici o putere de a modifica procesele globale. manifestarile impotriva poluarii si incalzirii globale (incalzirea globala nefiind altceva decat o mare inselatorie - disparitia speciilor si un oarecare dezechilibru fiind totusi reale) au ca scop crearea de noi legi pentru limitarea drepturilor indivizilor si controlul (monopolul) activitatilor industriale. Pentru a intelege mai detaliat inselatoria, vedeti

 

The Great Global Warming Swindle

http://www.garagetv.be/video-galerij/blanc...ntary_Film.aspx

 

Pentru a intelege manipularea din spatele miscarii Green Peace, cautati efectele si modificarile legale facute in urma manifestarilor Green Peace (nu-mi amintesc referintele exacte, dar sunt mai multe materiale care expun aceste lucruri, UN avand un rol important in inselatorie) si comparati cu libertatea individului. Restrictiile individului si sustinerea intereselor monopolistilor vor fi evidente.

 

Deci nu este altceva decat un alt joc (manipulare) de-al lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×