Sari la conținut
Forum Roportal
Namaste

Intoarceti-va la spiritualitate!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru namaste

 

Din cite inteleg esti un vorbitor cu Dumnezeu ? Si eu vorbesc cu Dumnezeu direct de asta te cred ca este posibil ca omul sa vorbeasca direct cu Dumnezeu.

As vrea sa mai comunicam prin mail fiindca sint curios sa aflu cum se vede Dumnezeu prin prisma personalitatii tale. Sa aflu daca ti-a spus si tie aceleasi lucruri ca si mie.

 

adresa mea este :

 

olispace27@yahoo.com

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru namaste

 

Din cite inteleg esti un vorbitor cu Dumnezeu ? Si eu vorbesc cu Dumnezeu direct de asta te cred ca este posibil ca omul sa vorbeasca direct cu Dumnezeu.

As vrea sa mai comunicam prin mail fiindca sint curios sa aflu cum se vede Dumnezeu prin prisma personalitatii tale. Sa aflu daca ti-a spus si tie aceleasi lucruri ca si mie.

 

adresa mea este :

 

olispace27@yahoo.com

Voi care predicati sunteti preotii noii religii.Asa incepe orice ratacire.Se ridica 2-3 si vorbesc .Apoi devin intoleranti.Apoi impun dogme.Si gata alt produs specific uman.ADEVARURILE NOASTRE NU COINCID.Cati oameni atatea cai.Limitand posibilitatea de miscare a unuia dintre copii faceti o greseala.Infinitate de cai spre aceeasi destinatie.Insa cand vrem sa ne dam mai buni sau mai pupiincuristi trebuie sa aratam ca noi iubim mai mult decat altii.Fara suparare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm. Zicea Namaste sa ne recapatam increderea in noi insine, sa lasam religia deoparte. Fara sa vrea, mi-a amintit de Stalker (Tarkovski): "Sa-i facem sa fie umili, sa-si stie neputinta, sa accepte ce e deasupra. Cand intepenesti in mandrie, te frangi precum copacul batran. Trebuie sa fie supli."

 

Ring any bell?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×