Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

The controversial story of Canadian figure skating pair Jamie Salé and David Pelletier losing gold to Russians Anton Sikharulidze and Elena Berezhnaya during the 2002 Winter Olympics in an organized crime scandal spanning three continents.

 

Watch Free Episodes of Meddling: The Olympic Skating Scandal That Shocked the World

Stream our free episodes to see what it’s like to Peacock. Watch 1 full Episode of Meddling: The Olympic Skating Scandal That Shocked the World for free.
  • Episode 1
Episode 1 Episode 140 mins  Canadian and Russian figure skating pairs face challenges preparing for the 2002 Winter Olympics.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Netflix Qin Empire are sezonul 1 si 3. A trebuit sa vad sezonul 2 pe youtube. Imagine foarte buna la rezolutia 720p.

Singura problema ca desi avea subtitrare in engleza, avea si sunetul dublat : chineza, peste care se auzea in engleza. Un cosmar. Preferam sunetul in original.

Chiar imi place filmul.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/5/2022 at 6:56 PM, Çukur Bitmesin said:

Bad and Crazy

Kdrama 

Eu l-am văzut pe IQYIY, dar presupun că există și variante gratuite de a-l vedea 

Recomand 200%

Seems very nice, il am pe lista, gata.

Deocamdata am terminat de vazut All of us are dead (mi-a placut mult, ma uimeste ce pot scoate si dintr-un serial cu zombie, coreenii fac filme/seriale foarte bune - sunt newbie in zona lor).

Si diseara o sa incep The Silent Sea. Abia astept :notworthy:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, King1 a spus:

Seems very nice, il am pe lista, gata.

Deocamdata am terminat de vazut All of us are dead (mi-a placut mult, ma uimeste ce pot scoate si dintr-un serial cu zombie, coreenii fac filme/seriale foarte bune - sunt newbie in zona lor).

Si diseara o sa incep The Silent Sea. Abia astept :notworthy:

Nu este așa bun The Silent Ses, dar merită văzut pentru că are câteva idei originale 

Când zic că nu este așa bun, fac comparație cu producțiile anterioare in care au jucat actorii principali și pe care le recomand 

Train to Busan

kingdom - the series

Cloud Atlas

Guardian - The Great and Lonely God

Pe Squid Game nu îl mai trec, e deja fumat ...

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Çukur Bitmesin said:

Nu este așa bun The Silent Ses, dar merită văzut pentru că are câteva idei originale 

Când zic că nu este așa bun, fac comparație cu producțiile anterioare in care au jucat actorii principali și pe care le recomand 

Train to Busan

kingdom - the series

Cloud Atlas

Guardian - The Great and Lonely God

Pe Squid Game nu îl mai trec, e deja fumat ...

 

Vazut Train to Busan (un clasic deja), Cloud atlas si Squid game.

Kingdom si Guardian - The Great and Lonely God nu le-am vazut, dar par wow! Le trec si pe astea pe lista :surrender:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 10.02.2022 la 14:57, King1 a spus:

 

Deocamdata am terminat de vazut All of us are dead (mi-a placut mult, ma uimeste ce pot scoate si dintr-un serial cu zombie, coreenii fac filme/seriale foarte bune - sunt newbie in zona lor)

Cred că experimentez un fel de Mandela effect cu acest serial. Țin foarte bine minte, că în 2020 când m-am apucat eu de kdramas, asta era unul din serialele de pe Netflix. Am refuzat să îl văd, pentru că zombie+highschool nu mi se părea foarte relaxant, și nu părea comedie.

Acum când l-am văzut pe Netflix, băgat că nou, am zis că l-au reintrodus, la fel cu multe alte producții.... Când, de să vezi, de fapt serialul a fost lansat anul acesta, in ianuarie.

Nu înțeleg. Sunt absolut convinsă ca îmi amintesc bine....

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Rakuten tv, la secțiunea free, puteți viziona Jurnalul unui psihopat.

Pentru o experiență și mai bună, va recomand sa îl vedeți după ce vizionați Mouse, așa, pe lângă comedie, va părea și parodia lui Mouse.

Aveți răbdare la primele două episoade, de la al treilea va garantez că veți leșină de râs.

Pe scurt, că să nu dau spoiler, e vorba de un tăntălău care își pierde memoria in urma unui accident și când se trezește ajunge la el, tot accidental, jurnalul unui criminal în serie. El crede că e jurnalul lui și începe să se comporte că atare. Sau să încerce, și încercările sunt super funny. 

Nu am mai ras așa la o kdrama de mult timp.

Recomand.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 "M*A*S*H" ... acest serial American a rulat in Romania?   Razboiul Korean este tema, Spitalul Militar in spatele frontului.  Merita urmarit serialul.

Intreb pentru ca una din protagoniste a murit si in ziar scrie despre parca prima oara aude de ea.   Nici poza postata nu ajuta ca nu este din serialul care a lansat cariera arctritei si nimeni n-o recunoaste.    Asa era cand juca in acel serial cum poza arata.    Asta o reprezinta, este semnatura ei poza!!!

"Acțiunea se întâmplă în timpul Războiului din Coreea, iar comedia militară se numește „MASH”."

*MASH =  Mobile Army Surgical Hospital, este o prescurtare militara*

https://evz.ro/doliu-urias-in-lumea-filmului-s-a-stins-din-viata-o-adevarata-legenda-a-scris-istorie-in-mash.html

t_500x300

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A aparut un nou serial pe Netflix, sau acum l-am observat eu, nu stiu.

Vikings Valhalla, un fel de continuare a fostului serial Vikings, cu un delay de vreo 100 de ani.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×