Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

La 30.09.2021 la 17:07, adal* a spus:

Vpn de Italia costa cam 13$/luna. Mai au si pe 6 luni si un an. Nu mi-am facut pana acum un cont VPN, asa ca imi pare rau, dar nu stiu sa te ajut.

a inceput un sezon nou din Anatomia lui Grey. si a aparut acolo un doctor superb. pana ii dau drumu in Europa italienii la Marco, ma consolez cu frumosu alalalt de la Grey

 

 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, Maeve. a spus:

a inceput un sezon nou din Anatomia lui Grey. si a aparut acolo un doctor superb. pana ii dau drumu in Europa italienii la Marco, ma consolez cu frumosu alalalt de la Grey

Se poate spune ca ai rezolvat fara vpn.:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Devil Judge {2021}

Nu pot sa descriu cat de mult am apreciat acest serial

Finalul a fost uuuun piculet cam brusc si nu la fel de inspirat ca restul serialului, poate din cauza ca ceea ce s-a vrut sa para o satira politica s=a transformat in reality show datorita evenimentelor recente din Coreea de Sud si din lume.

M-am apucat de el pentru ca joaca Ji Sung - am cautat o nestemata si am descoperit o comoara, regia, scenariul, jocul actorilor, conceptul, toate sunt la superlativ.

Nu pot sa inteleg de ce nu e deja un fenomen in toata lumea, e mult mai bun decat Squid Game

https://www.imdb.com/title/tt14169770/

Edit - adaug niste GIFs, ușor spoiler dar nu ceva grav.

Tumblr_l_108409044621794.gif

Tumblr_l_106861645138319.gif

Tumblr_l_106855011583127.gif

Tumblr_l_63221294654444.gif

Tumblr_l_63188559396131.gif

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 26.10.2021 la 23:37, Çukur Bitmesin a spus:

The Devil Judge {2021}

Nu pot sa descriu cat de mult am apreciat acest serial

Wow, am citit pe site-uri de specialitate ca e considerat dystopian

Scenariul era atat de asemanator cu realitatea imediata, incat nu am realizat ca e dystopian, lol

Ba chiar a prevazut fenomene, miscari de masa si intamplari care s-au petrecut dupa difuzarea serialului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput Mr. Robot. Il gasesc genial. O coincidență stranie e ca m-am apucat de el exact cand m-am hotarat sa incep cartea lui Yuval Noah Harari - Sapiens -Scurta istorie a omenirii. Scuze, am pocit numele autorului, am facut rectificarea. Mi se intampla asta foarte des, pentru mine important e ce transmite un autor si ce pot sa invat eu din cartile pe care le scrie, numele sau faima sunt irelevante.

La 31.10.2021 la 21:11, Çukur Bitmesin a spus:

Wow, am citit pe site-uri de specialitate ca e considerat dystopian

Scenariul era atat de asemanator cu realitatea imediata, incat nu am realizat ca e dystopian, lol

Ba chiar a prevazut fenomene, miscari de masa si intamplari care s-au petrecut dupa difuzarea serialului.

Unde se poate vedea?

P.S.: Dacă-s pe lista ei neagră, rog pe altcineva să-mi răspundă. Multumesc anticipat!

Editat de Fiero
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Fiero a spus:

 

Unde se poate vedea?

P.S.: Dacă-s pe lista ei neagră, rog pe altcineva să-mi răspundă. Multumesc anticipat!

Niciodată nu vei fi pe lista mea neagra. Tu ai multi-pas că te iubesc.

Eu mi-am făcut abonament pe Vicky pentru el. Și cu ocazia asta vad și toate dramele pe care am vrut sa le vad dar nu sunt pe Netflix.

Probabil că il găsești și pe net online subtitrat, free

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 53 minute, Çukur Bitmesin a spus:

Niciodată nu vei fi pe lista mea neagra. Tu ai multi-pas că te iubesc.

Eu mi-am făcut abonament pe Vicky pentru el. Și cu ocazia asta vad și toate dramele pe care am vrut sa le vad dar nu sunt pe Netflix.

Probabil că il găsești și pe net online subtitrat, free

Corectare - Viki

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×