Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

La 20.06.2021 la 14:22, Çukur Bitmesin a spus:

Am reușit să termin The Untamed după o pauză foarte lungă. Recomand. Wei Wuxian e categoric unul din personajele mele preferate.

E pe Netflix cu traducere in vreo 7 limbi, dar in română nu.

 

Screenshot_20210701-185845.png

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

”Mama” telenovelelor a murit. A scris 80 de povești de amor - Rețete și vedete (retetesivedete.ro)

Adios telenovele pentru o vreme.    Un job este liber, cine doreste sa scrie scenarii, povesti de dragoste, amor ce nu s-a mai vazut, cloceste pe bani.  Eu n-am vazut nimic din ce a scris ea ca in State nu sint populare decat cele americane care ruleaza de 50 de ani.   Doar mexicanii cumpara canale cu marfa asta ca nu necesita traducere.  Intre ele dezbat serialele, una mi-a spus  ce mare separari sint intre ce fel de oameni joaca in filme dar si in realitate din ce neam se trag.   Din Romania se aduceau pe video update-urile mai demult cand se vizita mai des aici de parinti si rude, unele organizau serate ca pana sa vina prin casatorie in State era la curent ce facea "fata" dar si "baiatul"

Am tradus la una in spital si acolo era canal din asta ca era o zona cu multi latino, dar asta era din Romania, in camera erau 2 paturi numai si la cealalta pacienta a venit fiica cu o fetita  de 6 ani in vizita.   Romanca a inceput sa urle ca si eu m-am speriat ca vrea liniste sa auda ce se intampla desi nu intelegea ce se spunea, era si tradus dar nu stia sa citeasca engleza ca-i placea sa auda cum spune baiatul fetei "mi amor" cat de sexy suna ... Au chemat securitatea ca si fetita s-a speriat rau de tot ca ea avea nervi, l-au dat afara din spital, scoteau patul de sub ea desi nu putea sa mearga.  Credeam ca este ilegal sa faca asa ceva dar nu, pacientul are niste obligatii sa fie de o comportare civilizata.   Am plecat si incercam sa explic receptiei din sectia respectiva, dar doctorul n-a vrut sa stea de vorba cu mine decat a semnat actul ca eram prezent la ora ceruta pentru cat timp m-au contractat.  Motive ca din cauza bolii care o lasa invalida este nervoasa, nu se considera aici, n-au ascultat de mine sau de nimeni, aproape goala o impingeau afara pe usa.   E una din story-urile mele din viata de zi cu zi.  Asa am cunoscut multe persoane, dar le-am si uitat.   

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si am vazut primul sezon din Britannia. Mi-a luat ceva timp sa ma prind ce vrea serialul asta, ca nu era deloc ce ma astepam, dar acum m-am prins in ce plan se intampla actiunea si stiu ce sa urmaresc.

Mai am doua sezoane.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 57 minute, Enki a spus:

Si am vazut primul sezon din Britannia. Mi-a luat ceva timp sa ma prind ce vrea serialul asta, ca nu era deloc ce ma astepam, dar acum m-am prins in ce plan se intampla actiunea si stiu ce sa urmaresc.

Mai am doua sezoane.

Mi l-a recomandat o persoană care are gusturi total diferite de ale mele.

Tu ce zici? Să mă uit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Nu e nimic din ce te-ai putea astepta.

e un mozaic

Bine, mie imi place sa ma surprinda un film.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×