Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

comedie - Mad About You

 

poliţist - Law and Order

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru recomandari. Am vazut Weeds si OZ, faine seriale. Weeds mi-a picat chiar bine, cu toate ca s-a terminat brusc si sec. Dar asta si era ideea.

Editat de Demimurgul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-au spus cam toate serialele, dar mai adaug si eu 2: Jericho si Smallville.

Si Charmed.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

24 - mie imi place :haha:

The unit- daca vrei actiune , armata am mai zis de el , da se pare ca nimeni nu stie de el

Bones

Scrubs

The simpsons

Southpark

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heroes & The OC - serialele mele favorite

momentan mai urmaresc Gossip Girl, 90210 si Skins care imi plac foarte mult. Sunt mai pentru adolescenti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre serialele de comedie ce mi-au placut si nu au fost amintite aici, ar fi si The War at Home. ;) O familie: sot sotie, trei copii - o fata razvratita, baiatul mare stilul "gay", sufletist, cult, etc, iar cel mic - ironic, arogant, cu succes la "femei", etc.

Mi se pare o comedie reusita, fiindca nu sunt evenimente exagerate, ireale, iar replicile surprind mereu - numai bun de ras.

 

Oricum, ca si serial de comedie, Friends e cel mai bun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: :cry: :cry: Father Ted :cheer: Razi de pici pe jos, pe bune. E destul de vechi, din anii '90, pentru ca Dermot Morgan, care juca in rolul principal, din nefericire a murit. E o "mica", dar foarte mica bascalie la adresa preotilor irlandezi; cel mai inocent umor oricum. Merita vazut, I assure you. De proba poti sa cauti secvente pe Youtube. Cred ca cel mai comic episod a fost "Father Ted kicks Bishop Brennan up the arse".

"Still Game" e iarasi haios de te tii cu mainile de burta (daca ai de unde sa-l iei). E neaparat sa poti sa intelegi accentul de Glasgow ca in prima instanta e posibil sa nu intelegi chiar tot. Dar e comic rau. Merita vazut.

Editat de WillingToHelp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×