Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

O noua oranduire!

Postări Recomandate

incearca ceva constructiv

 

Bun sfat. Trimite-l pe santier, sa faca un bloc, cand el cauta bani de dinamita :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sistemul te va strivi cu usurinta in acest caz si vei muri cu dreptatea-n brate

 

Prietene, ai dreptate. As fi strivit din prima clipa, pentru ca nimeni nu mi s-ar alatura. Atata timp cat romanii stau cu mainile in buzunare cand un roman de-al lor este ucis de un american beat si idiot (si as mai avea mii de exemple, fara exagerare), meritam ce-i mai rau!

 

Totusi, nu trebuie sa fie cineva de acord cu mine! Gasiti voi o alternativa pentru Romania, pentru ca trebuie sa fii orb ca sa nu vezi ca Romania este muribunda! Am ajuns sa importam pana si sare, noi, care avem la Cacica unul din cele mai mari depozite de sare din lume! Si vreau ceva de bun-simt, nu ironii, ca-i plin forumul de ele.

Hai, sa vad idei!

gargbird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se supara, da' tot nu-ti da terenu' ala din Pancota pe care l-a dobandit conspirativ cu ungurii ei :o:

 

nem,nem...da'i mai aproape, colo' pe la Zimand!

si mai am ceva si prin Bihor, na :o:

 

si ON: in anul 2009 (acus') sa visam dictaturi militare...hm...

politica terorii, a sabiei lui Damocles in numele a CE? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun sfat. Trimite-l pe santier, sa faca un bloc, cand el cauta bani de dinamita :lol:

 

Faci parte din elita? Pentru ca asta denota mesajul tau: pune prostimea la munca, sa nu se poata gandi la altceva!

Daca ai venit doar ca sa ma ataci, te rog, abtine-te sau macar fii ontopic!

 

gargbird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are nici o legatura una cu alta! Ce-ti inchipui, ca legionarii nu pot sa simta, nu pot sa iubeasca? Pur si simplu m-am saturat de mizeria din tara aceasta, de politicienii fata de care porcii sunt cele mai nobile fiinte, m-am saturat sa vad cum nu se aplica legea in varful piramidei, cum ne sfideaza acesti ticalosi fara ca macar sa se mai ascunda.

Romania, din pacate, este condamnata sa moara, hacuita in bucati date ba rusilor, ba ungurilor, ba ucrainienilor, ba becalilor sau catavencilor care cumpara munti intregi si mii de hectare din Delta!

Daca asta este tara in care vor trebui sa-si faca un rost copiii mei, atunci eu nu sunt de acord! Mai bine o distrug din radacini si o refac cu mainile mele! Si sa nu-mi spui ca nu am dreptul! Am acelasi drept pe care il are un nemernic sa o distruga sub scutul legii si ranjind ostentativ la emisiuni tv!

 

Nu te supara, Bridget, am cam luat-o la vale.

 

gargbird

 

nu ma supar doctore.

si pe mine ma revolta de foarte multe ori nesimtirea clasei politice, usurinta cu care abereaza si hotarasc in numele a 23 de milioane de oameni dar nu cred ca asta e solutia in mileniul 3, intr-o tara care se pretinde civilizata.

ps: eu chiar sunt unguroaica dar nu am simtit niciodata nevoia sa emigrez, sa plec, nu vand si nu cumpar pe nimeni dar nici nu mi-ar place sa-mi spuna vreodata cineva ca trebuie sa multumesc cuiva pt.painea pe care o castig muncind sau sa-mi ceara sa plec din tara mea doar pt.ca ma numesc Ilonka si nu Ileana, de ex.

si inca ceva: oriunde am calatorit in lume, nu mi-a fost niciodata rusine sa spun ca sunt cetatean roman. sper ca acest lucru sa ramana valabil mereu :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma supar doctore.

si pe mine ma revolta de foarte multe ori nesimtirea clasei politice, usurinta cu care abereaza si hotarasc in numele a 23 de milioane de oameni dar nu cred ca asta e solutia in mileniul 3, intr-o tara care se pretinde civilizata.

ps: eu chiar sunt unguroaica dar nu am simtit niciodata nevoia sa emigrez, sa plec, nu vand si nu cumpar pe nimeni dar nici nu mi-ar place sa-mi spuna vreodata cineva ca trebuie sa multumesc cuiva pt.painea pe care o castig muncind sau sa-mi ceara sa plec din tara mea doar pt.ca ma numesc Ilonka si nu Ileana, de ex.

si inca ceva: oriunde am calatorit in lume, nu mi-a fost niciodata rusine sa spun ca sunt cetatean roman. sper ca acest lucru sa ramana valabil mereu :lol:

 

Nu mai conteaza. Poti inchide topicul, daca vrei. A fost o prostie din partea mea sa deschid un asemenea subiect.

 

gargbird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce te-ai suparat? :o:

pt. ca nu toti gandim la fel?

e dreptul nostru..iar topicul ce farmec ar mai avea daca toti am spune in cor:DAAAAAAA? :o:

 

ps: nici daca as vrea n-as putea sa-l inchid, nu-i in "jurisdictia" mea :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce te-ai suparat? :D

pt. ca nu toti gandim la fel?

e dreptul nostru..iar topicul ce farmec ar mai avea daca toti am spune in cor:DAAAAAAA? :yes:

 

ps: nici daca as vrea n-as putea sa-l inchid, nu-i in "jurisdictia" mea :o:

 

Nu m-am suparat :o:

Doar ca au trecut deja doua pagini si nu a venit nimeni cu o idee de cum ar trebui sa fie organizata lumea. Inseamna ca totul e foarte bine si eu chiar sunt dus cu pluta :lol: !

 

gargbird

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai conteaza. Poti inchide topicul, daca vrei. A fost o prostie din partea mea sa deschid un asemenea subiect.

 

gargbird

gresesti!

topicul isi are utilitetea lui

trezirea natiei!

 

Nu m-am suparat :o:

Doar ca au trecut deja doua pagini si nu a venit nimeni cu o idee de cum ar trebui sa fie organizata lumea. Inseamna ca totul e foarte bine si eu chiar sunt dus cu pluta :lol: !

 

gargbird

mai ai loc pe pluta ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×