Sari la conținut
Forum Roportal
glob fermecat

Munca in Regatul Unit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai oameni buni, UK este cea mai proasta idee a momentului :

 

Moneda lor cade ca bolovanul - era 1.47 euro la un pound - acum e 1.05 - prognoza mea e ca va cadea sub euro in urmatoarele 6 luni

O calatorie cu autobuzul in Londra costa 2 pounzi, un litru de diesel este inca 1.10 pounzi, un kilogram de carne cam 10 pounzi in medie .... curentul si gazele costa DE MORI ...

 

Este o criza economica de proportii prea largi pentru a fi inca intelese - acum au 1.5 milioane de someri - cu 500000 mai mult decat acum sase luni - prognoza oficiala spune ca pana la sfarsitul anului viitor vor fi 3 milioane de someri - prognoza NEoficiala zice ca vor fi mai mult de 4 milioane

 

 

NU E DE MERS ACUM IN UK

E O GRESEALA URIASA

 

Punct.

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Stie cineva cumva unde se pot verifica pe internet rezultatele financiare ale firmelor inregistrate in UK? ( o sa postez eu cand o sa aflu, daca nu)

 

 

PS. Firmele inregistrate in Romania se pot verifica la http://www.listafirme.ro/ si la Declaratii Fiscale pe www.mfinante.ro (nu pot sa dau link-ul exact pt ca, Incredibil, momentan nu functioneaza!)

 

NU E DE MERS ACUM IN UK

E O GRESEALA URIASA

 

Punct.

 

Tu esti cel cu care m-am certat la intalnirea roportal pe subiectul "moarte" si ti-am spus in fata ca nu te suport? :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

habar n-am

 

dar nu cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
anul 2009 va fi cel mai rau din ultimii 75 de ani - si asta nu e banc

 

tu blonda* - mai vorbim peste 6 luni :cheer:

 

* - dar ce picioare :huggles:

 

:pardon:

 

blonda cum sunt, stiu ce spun. sunt gata sa imi pun salariul pe o saptamana in joc, daca lira scade sub euro.

te bagi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e o greseala sa emigrezi in conditiile actuale, insa cei care sunt deja aici, nu resimt asa rau.

Eu, de ex, nu mai tin minte de cand nu am mai alimentat la un pret de 89 pence pe litrul de benzina (ca eu d'aia consum :roll: ). Iar tu nu raportezi preturile la venit, unde mai pui ca sunt cam aceleasi preturi ca in restul Europei, majoritatea sunt preturi pe care le gasim chiar si in Ro. Asta ca tot am trecut prin Europa recent...

Nu mai puneti toate rahaturile pe seama crizei, ca nu toate se trag de acolo.

Lira, dupa parerea mea, nu va scadea niciodata sub euro.

 

anul 2009 va fi cel mai rau din ultimii 75 de ani - si asta nu e banc

 

tu blonda* - mai vorbim peste 6 luni :cheer:

 

* - dar ce picioare :huggles:

 

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
blonda cum sunt, stiu ce spun. sunt gata sa imi pun salariul pe o saptamana in joc, daca lira scade sub euro.

te bagi?

 

e o singura problema - eu nu pun niciodata pariuri :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi traduce/explica si mie cineva urmatorul paragraf?

 

The Agent may negotiate passive sales of any of the product to any person, firm or company outside the territory. The Principal may, however, agree to pay commission in those circumstances on a case by case basis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×