Sari la conținut
Forum Roportal
Morgan

Cat de important este din a cata incercare iei carnetul?

Postări Recomandate

Eu am picat prima data la doua din cele 3(categorii).De fiecar data am picat la sala.Dar a fost doar neatentia.

La ultimul,din vreo 100 de candidati,am luat cam 20,si astia cei mai multi profesionisti.Interesant pentru mine era ca toti incepatorii se plangeau cat de aiurea sunt chestionarele,samd.Era unul ce dadea a 8-a oara,si pentru el de vina era tot politistul!

La examenul dinaintea mea s-a reusit performanta...de 1! punct!!!

Mai e ceva de comentat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum am vazut ca ati spus si voi...tine mult de noroc..si de cum e dispus politaiul. De exemplu , cand ma dat eu pt permis si s-a uitat in buletin, mi-a spus ca cei de la politie mi-au gresit numele, canu are cum sa ma cheme asa. Am un nume pe care nu-l intalnesti la fiecare pas, care mi-e imi place. In fine nu asta are importanta..faza e ca i-am aratat si certificatul de nastere, si tot nu era convins ca nu mi s-a gresit numele. Pe urma m-a pus sa "incalc" mici regli de circulatie, in sensul sa nu mai mai opresc la fiecare mica intersectie ci "sa-i dau bataie" ca el mai avea treaba pe ziua aceea.

Asa ca nu tre' sa fii suparata, incearca atunci cand te urci cu el in masina sa uiti ca el este politai, si caeste cel mai bun prieten al tau, sau instructorul tau, care-ti spune sa faci diverite manevre.

Multa bafta!!! :santa2:

rain draga ..incearca sa faci diferenta ca uni sunt ca tine si altii nu au pile' de slefuit :lol: sau influenta negativa asupra politistului (datorita numelui)...deci cel mai bine pentru morgan este sa gaseasca o modalitate de a lasa deoparte emotiile daca vrea sa i-a carnetul ... cu toate ca degeaba esti bun sofer daca emotiile te coplesesc atunci cand esti la volan cu oricine ai conduce masina..pentru ca si asha se pot intampla accidente nu numai din neatentie sau oboseala...si morgan ..ce importanta are ca il iei a 10 oara ... sa nu te demoralizeze..pentru ca iti spun eu de ce ... sa te gandesti asha data viitoare cand mergi la examen ca nu e prea important sa il iei permisul ..cel mai important este sa ramana permisul la tine..mai ales cu noile norme rutiere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×