Sari la conținut
Forum Roportal
tzepi

stie cineva de un soft pentru tvinfo

Postări Recomandate

Daca stie cineva vreun soft cu care sa fac un post local de televiziune cu care sa fac tvinfo inafara de power point cum ar fi posturile"info analog sau info upc"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca asa ceva se preteaza la ceva cod HTML.

Eu am fost intr-un astfel de studio, profesional, si ei au softul lor plus un calculator super puternic. Pe acelasi calculator pe care se face editarea video (de fapt nu sunt sigur ca e doar unul) se pot edita si astfel de slide-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc powerpoint pentru prezentari dar daca vrei sa faci ceva pentru televiziune nu cred ca e cel mai potrivit.

 

Cum zicea si la i g i u sa poti sa faci ceva in Html si scri un cod javascript care sa schimbe paginile. Ai avantajul ca le poti face dinamice, poti folosi si flas.

 

Daca vrei sa faci ceva static poti chiar sa faci niste poze (in photosop de exemplu) si dupa aceea folosesti un program de afisare care are functie de slide sow (ACDsee de ex) pentru a le afisa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ACDSee are si tranzitii intre poze si poti pune si AVI-uri. Ramane totusi problema cu ticcaerele permanente (stiri, vreme) si aranjarea in pagina pentru a include mai multe informatii. Dar pentru ceva de inceput zic ca e mai mult decat acceptabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oca am incercat cu power point a iesi super :dee dar el nu stie o gramada de chesti care le am eu in cap :( sau nu stiu eu, dar am aflet ca montarea unui asemenea program informativ se face in Adobe After Effects care nu stiu nimic despre el . are cineva habar despre el si are ceva documentatie deoarece am auzit ca exista ceva tutoriale pe 20 de DVD-uri , daca ma poate ajuta cu documentatie pe CD eu i platesc cu plata ramburs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×