Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Va place ploaia?

Postări Recomandate

Ma gandeam la asta pentru ca de fiecare data cand ploua devin un alt om....ador ploaia pentru ca nu ma tradeaza,lacrimile mele se pot confunda cu picaturile de ploaie si nu dau de banuit,nu intorc priviri,nu trebuie sa dau explicatii inutile,in fond nu intereseaza pe nimeni....ador ploaia pentru ca ne spala de pacatele gandurilor,o ador pentru ca face parte din mine,ma face sa ma simt libera...ador ploaia pentru k nu imi mai pasa daca traiesc sau exist,ma limitez la a contempl....voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ploaia...ceva magic ca sa spun asa.uneori ploaia e cea mai buna prietena a mea dar alteori e un dusman de temut.

mmm....pentru mine ploaia inseamna totul....ma simt under:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma gandeam la asta pentru ca de fiecare data cand ploua devin un alt om....ador ploaia pentru ca nu ma tradeaza,lacrimile mele se pot confunda cu picaturile de ploaie si nu dau de banuit,nu intorc priviri,nu trebuie sa dau explicatii inutile,in fond nu intereseaza pe nimeni....ador ploaia pentru ca ne spala de pacatele gandurilor,o ador pentru ca face parte din mine,ma face sa ma simt libera...ador ploaia pentru k nu imi mai pasa daca traiesc sau exist,ma limitez la a contempl....voi ce parere aveti?

Interesant ce spui tu..romantic dar si sad de asemenea..de ce ai avea nevoie sa ascunzi lacrimi?am inteles ca te face sa te simti libera, ultima parte din ceea ce ai scris insa ma cam pune pe ganduri.. sincer ..

Eu unul ador ploaia..uneori..(caci ce frumos e un sarut umed mangaiat de fiecare picatura a unei ploi de vara..) uneori prea ma deprima..sau ma molesheshte :beach: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer,nu-mi prea place ploaia...doar la mare,intr-o zi torida,sa cada cativa stropi,si apoi sa ma plimb p plaja...mi se pare cel mai suuuuper...in rest NO RAIN :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ador ploaia mai ales toamna ... o ploaie racoroasa si frunzele ruginii... timp ideal pentru visare si nostalgie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ploaia e minunata...cand ploua ador sa stau in casa..sa ma cuibaresc in bratele persoanei dragi si pur si simplu sa stam. daca asta nu e posibil...e minunat sa stai sa privesti ploaia...asta daca nu e torentiala :crazy: ca at nu-mi place

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×