Sari la conținut
Forum Roportal
lilswtblonde

Vreau sa fie iar ca inainte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aoleu, nu imi mai da mesaj decat o data la cateva ore, aoleu, vrea sa se duca la nu stiu ce bal... Haide, frate, tipa asta e pe bune ? Nu zic ca sa te doara in pix, da' daca te sui in capul omului la un moment dat omu' o sa se sature... Cam cum face emo-kidul acuma de se vaita emo-kida pe-aici ca nu mai sta catelul in lesa. I s-a cam luat omului. Poate nu era suficient de "tru" :spiteful:

 

 

You don't understand me...Tokio Hotel... :pleasantry:

Nu-i vorba de emo-kid, sau emo-kid wannabe! Trecui si eu prin aceeasi situatie. Dar eu nu mi-am dat seama ca are pe altcineva, decat dupa ce m-am despartit de el. Asa facea si un fost : nu mesaje, nu telefoane, nu,,,nu...nu. se ducea la balurile bobocilor fara mine ... etc.

E si normal la varsta lor sa se comporte asa. Poate ca el nu-i suficient de pregatit pentru o relatie de lunga durata. Poate ca vrea sa (mai) vada cum e si cu altcineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Emo kids with petty problems.

Daca nu are o exprimare tocmai coerenta nu inseamna ca nu trece printr'o perioada dificila,ca nu o incearca sentimente rascolitoare - perioada prin care trece poate fi una din cauzele lipsei de coerenta.

Pe de alta parte ,acest asa zis limbaj de mirc al generatiei sale nu e altceva decat o moda ce cu greu poate fi ignorata de un individ ce nu se vrea a fi marginalizat - noi folosim englezisme din motive cu adevarat superficiale si sa'l fereasca sfantu' pe ala de se gaseste ca se cuvine a ne critica pentru asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca ar fi asa greu sa scriu ca pe mess sau pe mirc ? dar cica erau niste reguli p-aici, dar pana mea, poate nu mai sunt... n-am nimic daca sunt criticat dar parca e mai ca sa zic "emo kids with petty problems" decat "copii emo cu probleme marunte". io nush oricum de ce sa intrebi lume ce sa ii faci ca sa te plac inapoi la fel ca la inceput. pai trebuie sa ii mentii interesu treaz ca altfel se obisnuieste si dupa se plictiseste, trust me :pleasantry: chiar daca nu are pe altcineva tot i se ia daca e mereu aceeasi treaba, mereu - mereu, si cu comportamentu si cu activitatile si cu localurile si cu sexu si cu totu, get it ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar ma irita etichetarea asta tembela si superficiala pusa adolescentilor.

Eu ma distrez pe tema asta, in randurile mele se vede si ce am zis serios si ce nu :pleasantry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pleasantry: nimic nu va fi ca inainte...suna a sablon stiu,insa,e adevarat!o relatie...evolueza si atunci te simti implinit,iubit ...sau...cum e cazul vostru inrg regres...nu putem opri timpul si nici schimbarea fie contrlozi asta ,fie...te lasi dus de "val",alegerea iti apartine si SIGUR nu vei gasi raspunsul aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×