Sari la conținut
Forum Roportal
sp59

Muzicieni preferati de rock

Postări Recomandate

1.Solisti:Robert Plant,David Coverdale,Greg Lake,Rob Halford,Dio,Ian Gillan,David Byron(Uriah Heep vechi),David Surkamp(Pavlov's Dog),Glenn Hughes,John Wetton,Jim Morrisson,John Lennon,Mick Jagger,Rod Stewart,Geddy Lee(Rush),Mcihael Sadler(Saga),Fish,Peter Gabriel,Peter Hammill,Sting,Paul Rodgers(Free),Phil Lynott(Thin Lizzy),Freddy Mercury,Roger Daltrey(Who),Ozzy,Arthur Brown

2.Soliste:Janis Joplin,Sonja Kristina(Curved Air),Annie Haslam(Renaissance),Annie Lennox(Eurythmics),PJ Harvey,Kim Deal(Breeders),Kim Gordon(Sonic Youth)

3.Chitaristi:Jimmy Page,Richie Blackmore,Tony Iommi,KK Downing,Glenn Tipton,Alex Lifeson,Steve Vai,Joe Satriani,Jimi Hendrix,Frank Zappa,John McLaughlin,Al Di Meola,Jan Akkerman(Focus),Peter Green,Tony McPhee(Groundhogs),Brian May,Dan Aldea,Sorin Tudoran,John Petrucci,Robert Fripp,Fred Frith,Bill Frisell,Elliott Sharp,Lee Ranaldo+Thurston Moore(Sonic Youth),Tommy Bolin(Deep Purple 1974-1975)

4.Basisti:Les Claypool(Primus),Steve Harris,Geezer Butler,Geddy Lee,Greg Lake,John Patitucci,Marcus Miller,Josef Kappl,John Wetton,Gary Thain(Uriah Heep vechi)

5.Tobosari:John Bonham,Mike Portnoy,Neal Peart(Rush),Billy Cobham,Bill Bruford(Yes,King Crimson),Ian Paice,Carl Palmer,Bill Ward(Black Sabbath)

6.Clapetisti:Keith Emerson,Rick Wakeman,Rod Argent,Doug Ingle(Iron Butterfly),Jon Lord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma bag si eu doar asa ca musculitza`n laptic :clap: ..vroiam doar sa spun ca mie`mi place tare mult crossfade - cold ...asa in genere nu prea le am eu cu rocku`..ma refer aici la solishti..basishti...si toate alea (no offense) dar in schimb imi plac baladele rock..si`mi place si rocku` romanesc...adica nah :huh: intelegi tu :crazy: am ceva prieteni care au formatii rock..imi place ceea ce canta..dar nu`s asa de pasionat de solisti si toate alea..respect! :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa vedem...

 

solisti: Freddie Mercury, Bon Scott, Brian Johnson, Axl Rose, Ozzy Osbourne, James Hettfield, Kurt Cobain, Robert Plant

chitaristi: Brian May, Angus Young, Slash, Tony Iommi, Jimmy Page, Eddie Van Halen

basisti: John Deacon, Geezer Butler, Duff, Cliff Williams

bateristi: Roger Taylor, Bill Ward, Dave Grohl

clapetisti: Dizzy (Guns N' Roses) si cel de la Nightwish care nu mai stiu exact cum il cheama si mi-e sa nu scriu vreo tampenie :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa vedem...

 

solisti: Freddie Mercury, Bon Scott, Brian Johnson, Axl Rose, Ozzy Osbourne, James Hettfield, Kurt Cobain, Robert Plant

chitaristi: Brian May, Angus Young, Slash, Tony Iommi, Jimmy Page, Eddie Van Halen

basisti: John Deacon, Geezer Butler, Duff, Cliff Williams

bateristi: Roger Taylor, Bill Ward, Dave Grohl

clapetisti: Dizzy (Guns N' Roses) si cel de la Nightwish care nu mai stiu exact cum il cheama si mi-e sa nu scriu vreo tampenie :">

In sfarsit cineva caruia ii place guns n` roses , bravo ai gusturi bune :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nah ca ma bag si io

 

solisti- bruce dickinson, freddie mercury, james hetfield, axl rose, dave mustaine, serj tankian si solistul de la travka, pe care nu stiu cum il cheama

 

chitaristi-angus young, kirk hammet, dave mustaine, adrian smith (de fapt toti de la maiden), daron malakian

 

basisti- cliff burton si nu prea mai cunosc

 

tobosari- lars ulrich

 

trompetisti-mihnea de la luna amara si p-ala de la gandul matei nu stiu cum il cheama :flowers:

cam atat :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-47125-1158265865_thumb.jpgVOCALS - Chester Bennington (Linkin Park) (idolul meu) :good: , Waine Static (Static-X), Mark Chavez (Adema), Jonathan Davis (Korn), Till Lindemann (Rammstein), Chino Moreno (Deftones), David Draiman (Disturbed), Jarno Peratalo (TO/DIE/FOR), Sonny Sandoval(P.O.D.) etc.

GUITAR - Mike Ransom (Adema), Richard Z. (Rammstein) :scare: , Ryan Phillips (Story of the year), Dan Donegan (Disturbed)

BASS - Tony Campos (Static-X), Adam Russel (Story of the year) :crazy: , Paul Thomas (Good Charlotte), Traa Daniels (P.O.D.)

DRUMS - Abe Cunningham (Deftones), Mike Wengren (Disturbed), Tre Cool (Green Day), Shannon Larkin (Godsmack)

STRINGS - Stephen Carpenter (Deftones) :tease:

Editat de BlueBear

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s rockeritza, dar ascult rock, iar preferatul preferatilor din aceasta categorie, the one and only este Alan Parsons - vocalist si compozitor. :flowers:

Editat de 7-Angels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solistul de la travka, pe care nu stiu cum il cheama

 

george gadei :>

 

nu ai gusturi rele :) si mie tot astia imi plac, aproximativ, la solisti mai am de adaugat Johan Edlund de la tiamat :spiteful: si Vincent Cavanagh ( anathema ) :friends: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce spuneti oameni buni de Andreas Hedlund? a-ti auzit de el? sa va spun in ce trupe canta:Vintersorg, Otyg,Borknagar, Havayoth, Fission, Cronian si Waterclime. a-ti ascultat vreuna din formatiile astea(nu prea se gasesc la orice colt de strada)?

P.S. merita ascultate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mhahaaha...vintersoooorg :drag: ce vremuri dom`le, cand ascultam till fjalls :crazy:

ascult foarte rar asa ceva, in schimb ma mai delectez cu arcturus sau ulver. si da, dintre solisti ii prefer pe Simen Hestn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×