Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

coranul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

totusi am si eu o intrebare clanului!

 

de ce stergeti voi unele mesaje si altele nu?

 

daca ce fac eu se numetse dupa logica voastra, plagiat....atunci ce faceti voi, cum se numeste?

 

ce iti convine enki, pastrezi, ce nu, stergi?

 

ai impresia ca mai traiesti pe vremea lu' ceasca?

 

pai tocmai.

 

am scoos rahatul la lumina, si uite ca nu suporti nici de la distanta.....mai bine iti intorci capul decat sa stai fata in fata cu Adevarul!

 

 

 

 

si ca sa stii si tu enki, am scris ce am avut de scris....nu mai am de gand sa ma contrazic cu tine....nu stiu nici macar de ce te-ai bagat....

 

 

dar daca ai tupeul sa mergi la biserica de Craciun, dupa tot ce ai spus pe topice despre Dumnezeu, si celelalte lucruri, atunci demonstrezi ca nu esti decat o fatarnica, o falsa si tu singura sa-ti dai palmi cand te mai bagi pe Noua geneza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca avem concepte diferite despre ce inseamna un text de rahat. Eu una, consider asa un text plin de ura si turbare impotriva altor religii. Daca tie iti place un astfel de rahat si te inalta sufleteste sa il mananci si sa scuipi venin, be my guest, in limita regulamentului insa.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am scoos rahatul la lumina, si uite ca nu suporti nici de la distanta.....mai bine iti intorci capul decat sa stai fata in fata cu

 

Aici trebuie sa-ti dau dreptate... mult din rahatul ortodoxismului fanatic a fost prezent in textul respectiv. Pute atat de urat textul inca sincer ma intreb cum naiba pot fi persoane care sa-l inghita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu RUGAMINTEA de a-mi spune DE CE ai deschis acest topic si DE CE sau DACA vrei acest topic deschis. Daca ai vrut doar sa spui lucrurile acelea, fara a astepta feedback, il inchid. Despre islam se poate vorbi pe celelalt topic care ii este dedicat, MULTUMESC.

 

Va rog sa va abtineti de la interventii inutile, menite sa intarate spiritele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fii atenta! acum cateva zile am deschis un topic.prietena ta mi l-a mutat din prostia ei. a citit doar superficial, si a crezut GRESIT ca e vb DOAR de vaccin.

 

l-am deschis a doua oara....

 

a inceput sa faca scandal.....

 

nu am spus nimic.....

 

cand m-a cautat pe pm sa ma faca cu ou si otet, i-am explicat ca ar fi fost mai bine sa lase topicul deschis, ptr ca din prostia pe care a facut-o, acum voi fi nevoita sa deschid cate un topic ptr fiecare postare.

 

DA! am vrut sa zic ceva cu asta, cu topicul asta.

 

Daca ea ar fi lasat topicul initial, in cateva zile ar fi inteles si ea, si restul despre ce e vb si ce vreau sa spun.

 

Si nu te mira ca nu se baga multi sa raspunda neaparat. Din pacate poti doar sa plangi din cauza ca am fost multi mintiti....

 

feed-backul ar fi venit dupa un timp.

 

de altfel, era un scriitor, nu mai stiu nickul lui, de tot scria povesti..."nebunii" sau ceva de genul acesta se numea...ei, te intreb eu: a citit cineva ce scria? si scria pagini intregi...si nu i-ati inchis topicul....

 

sau dragul de bigdefender, care in fiecare zi posteaza si nimeni nu raspunde, decat foarte rar.....spune si el ce are de zis si ajuta in felul lui.

 

iti plac mai mult topicele gen "sex", sau "mi-e frica sa sarut iubita ca imi miroase gura?"

 

daca e vb de putina istorie, cultura, sau vb de a mai vedea si un alt punct de vedere asupra unor lucruri cu adevarat importante.....nu! atunci sarim ca haitele, ptr ca nu ne intereseaza!

 

Stii de ce nu ne intereseaza? ptr ca suntem prea superficiali, si ne acoperim ochii cu buna stiinta!

 

ramane la alegerea ta daca inchizi sau nu topicul! doar esti moderatoare

 

Doamne ajuta!

 

Aici trebuie sa-ti dau dreptate... mult din rahatul ortodoxismului fanatic a fost prezent in textul respectiv. Pute atat de urat textul inca sincer ma intreb cum naiba pot fi persoane care sa-l inghita...

 

 

am vb eu despre ortodoxie?

 

unde ai vazut tu asta?

 

vezi ca judeci fara sa stii

 

Inseamna ca avem concepte diferite despre ce inseamna un text de rahat. Eu una, consider asa un text plin de ura si turbare impotriva altor religii. Daca tie iti place un astfel de rahat si te inalta sufleteste sa il mananci si sa scuipi venin, be my guest, in limita regulamentului insa.

 

 

ce are religia cu Dumnezeu adevarat?

 

tocmai asta e, ca multi cred in religie si ii urmeaza "invataturile" impuse de orice jefuitor care se autonumeste "profet"...in loc sa creada in D-zeu si in Fiul LUI, in singurul Fiu pe care L-a trimis sa iti mantuiasca si tie sufletul, enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ai postat tu, este punctul de vedere subiectiv al unei religii, asupra unei alte religii.

In ceea ce priveste deschiderea unui alt topic, din punctul meu de vedere nu ai respectat indicatia din regulament, conform careia ar fi trebuit sa utilizezi functia "cautare", inainte de deschiderea unui topic nou. Tu ai deschis N topice doar ca sa ii ...dai replica lui Enki (de unde stii ca e prietena mea, apropo?). Nu realizezi ca prin asta complici si treaba noastra si situatia dintre noi?

In ceea ce priveste subiectul topicului, te rog sa iti amintesti ca te afli din vointa proprie pe un forum general, pe care, la fel ca tine, au acces si alti oameni, cu credinte si credinte religioase diferite de a ta. Faptul ca postezi pe acest forum, implica acceptarea parerilor celorlalti useri si nu incercarea de a le impune crezul tau, nu ai nici un drept sa iti impui ideile in felul asta si nimeni nu e obligat sa si le insuseasca. E un lucru cu care trebuie sa te obisnuiesti.

Un al doilea ar fi ca NIMENI PE LUMEA ASTA NU DETINE ADEVARUL ABSOLUT. Implicit, nici tu.

Astept sa vad in ce directie se indreapta topicul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma astept sa vad in ce directie ne vom indrepta noi oamenii....Adevarul Absolut este acela de a-L cunoaste pe singurul Dumnezeu si pe Isus Hristos

Adevarul absolut nu poate fi exprimat... se poate indica spre el... dar nu poate fi pus in cuvinte.

 

Problema e ca unele persoane au impresia ca poate fi exprimat si vor sa-l exprime la toata lumea... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O scorpie, fa-ti bagajele, te duci in jungla amazoniana, aia sigur nu au auzit de Isus Hristos, probabil ca, pentru ei, adevarul absolut e o bucata de lemn la care se inchina. Cu aia ce facem?

Nu reusesti sa intelegi ca NU e la tine ABSOLUTUL?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biblia exprima tot.

 

 

si gresesti si tu crezand si facand misto ca Scripturile nu se implinesc

 

O scorpie, fa-ti bagajele, te duci in jungla amazoniana, aia sigur nu au auzit de Isus Hristos, probabil ca, pentru ei, adevarul absolut e o bucata de lemn la care se inchina. Cu aia ce facem?

Nu reusesti sa intelegi ca NU e la tine ABSOLUTUL?

 

 

Adevarul este Tatal, singurul Dumnezeu adevarat

 

Adevarul este sa IL cunosti pe singurul Dumnezeu adevarat si pe Isus Hristos

 

 

Şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×