Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

coranul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Despre islam sunt alte topicuri, de ce ai deschis inca unul?

Sunt ideile tale? Pentru ca, daca nu, ai incalcat una din reguli, copy/paste excesiv si neprecizarea sursei de inspiratie.

As vrea sa-mi spui ce astepti sa-ti spuna ceilalti useri, cu referire la ceea ce ai postat si care este scopul acestui topic.

Nu promovam intoleranta religioasa, din punctul meu de vedere este un topic provocator , care nu (ar) aduce nimic nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre islam sunt alte topicuri, de ce ai deschis inca unul?

Sunt ideile tale? Pentru ca, daca nu, ai incalcat una din reguli, copy/paste excesiv si neprecizarea sursei de inspiratie.

As vrea sa-mi spui ce astepti sa-ti spuna ceilalti useri, cu referire la ceea ce ai postat si care este scopul acestui topic.

Nu promovam intoleranta religioasa, din punctul meu de vedere este un topic provocator , care nu (ar) aduce nimic nou.

evident ca e copy & paste... tu crezi ca sta cineva sa scrie atat? neah...

http://www.studiidecaz.ro/print_preview.php?cid=239

http://bisericasecreta.wordpress.com/2008/10/18/coranul/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sugeau, peste tot, ca strigoii, sangele

 

Pretutindeni arabii, au saracit astfel , pana la cea mai neagra mizerie.

 

Femeia este considerata, de musulmani, fie ca o vita condamnata la o sclavie marsava, fie ca un instrument de placere, destinat sa sature dorintele bestiale ale masculilor, putreziti de vicii.

 

ciuperci veninoase crescute pe gunoiul moral al islamismului.

 

Se pare ca habar nu ai de contributiile musulmanilor din acele timpuri in diferite domenii precum artele,stiinta,medicina,astronomia,arhitectura,literatura,etc. :)

 

 

El recomanda o oarecare binefacere catre saraci

 

Intr-adevar , musulmanii, in general, au pastrat o anumita cinste in afaceri si chiar o oarecare darnicie fata de saraci.

 

 

O oarecare binefacere...? :o: Pomana si binefacerile catre saraci si cei in nevoi de ajutor sunt este una din cele mai importante lucruri in islam.Este unul din cei 5 stalpi si se numeste Zakat.Musulmanii au datoria de a dona parte din veniturile lor inspre aceasta pomana. cand vei dona tu lunar parte din salariul tau la saraci,atunci mai discutam.

 

"Puteti, de asemenea, sa va casatoriti cu roabele pe care le-ati dobandit"

 

Si in opinia ta asta este o problema pentru ca...? Mda...presupun ca e mai bine sa le fi tinut ca sclave in continuare decat sa se casatoreasca cu ele,astfel oferindu-le o famile si statut legit in societate.:roll: Cu logica ta de otel,nici nu ma mir.

 

 

 

Dar, ptr a putea tine in frau o asemenea turmade female, in plina perioada de rut, monstrii musulmani nacsocira sa recurga la masculi…fara nevoi sexuale, adica lipsiti de organe genitale. Scopira deci, cu forta robi traini, ii fcaura eunuci si ii intrebuintara ca pazitori de harem.

 

Pentru cultura ta generala ...am mai spus asta...musulmanii nu erau singurii in lume care aveau eunuci.Ia rasfoieste matale cartile de istorie daca stii cum arata ele si vezi ca in China in palatul imparatului toti barbatii inafara de imparat erau castrati,nu numai cei care aveau grija de multiplele neveste si concubine ale imparatului.Ia vezi in cate alte civilizatii antice se practica acest lucru. :o:

 

 

Prima consecinta a acestei stari de lucruri, a fost niste razboaie teribile, - adevarate razboaie de exterminare, care pustiesc tarile prin macelarirea locuitorilor si prin incendierea locuintelor , - razboaie nimicitoare, de care e plina istoria musulmanilor, precum sic ea a popoarelor cu care ei au venit in contact.

 

Si cu asta,ne deplasam in istoria crestinilor si a razboaielor duse in numele Domnului prin lume. Need I say more?

Natiuni odinioara infloriotare, din Asia occidentala si din Africa de Nord, sunt acum pe moarte, de pe urma acestor cataclisme, iar civilizatiile lor, atat de inaintate in timpul Romanilor, sunt pierdute pentru vecie.

 

Natiuni "infloritoare" precum era peninsula Iberica inainte de ocupatia musulmana,natiune care alaturi de intreaga Europa se scufundase in mizeria,saracia,analfabetismul si oblivia evului mediu.Sau ai impresia ca acele timpuri au fost denumite de catre istorici "the dark ages" pentru ca era vesnic intuneric afara? :o:

Pe cand Europa era scufundata in cacat literalmente,in orientul mijlociu exista civilizatie si progres in toate cele.Si cine crezi ca sunt responsabili pentru prezervarea marilor lucrari ale istoricilor si filozifilor greci si romani.Cui se datoreaza faptul ca majoritatea manuscriselor antice au supravietuit pentru ca au fost traduse de catre musulmani si salvate de la arderea lor de catre crestinii fanatici obsedati cu blasfemie si erezie cand au recucerit Spania.

 

Cant despre natiunile care azi sunt "pe moarte" nu le-am vazut sa o fi dus mai bine nici sub tutela imperiului Britanic care s-a pus si el pe acaparat jumate de lume,pentru exploatare de resurse si sclavie. Vezi escapadele si razboaiele de colonizare ale britanicilor si altor natiuni infloritoare europene.Pe spinarea cui si-au dezvoltat patria.

 

Printr-un fel de sminteala de neinteles si in tot cazul inconstienta, cativa politicieni agramati, care la un moment oarecare au constiuit guvernul Romaniei , au obligat pe bietii contribuabili sa suporte cheltuielile construirii unei catedrale mahomedane in Constanta, - adica sa zideasca un templu religiei blestemate care a facut si face inca un rau imens omenirii.

 

Ia exemplu de la alte natiuni despre ce inseamna a trai in armonie cu oameni de alta natie,cultura sau religie.Si recunoaste dreptul fiecaruia sa-si practice religia inclusiv de a avea un lacas de rugaciune.Multa apa tre mai curga pe Dunare pana va ajunge mentalitatea asta la romani.

Editat de Amarena
editate insultele... Mai mare grija la modul de adresare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe la sfarsitul sec. al VI-lea, dupa Hristos, aparu in Arabia un legislator, numit MAHOMET,

http://www.studiidecaz.ro/print_preview.php?cid=239

Nu e necesar sa umpli spatiul cu copy/paste. Este suficient sa dai linkul, mai ales ca ce faci tu aici se cheama PLAGIAT si este interzis prin Regulament. Daca mai ai de gand sa dai copy/paste de pe vreun site, pune si sursa.

 

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
evident ca e copy & paste... tu crezi ca sta cineva sa scrie atat? neah...

http://www.studiidecaz.ro/print_preview.php?cid=239

http://bisericasecreta.wordpress.com/2008/10/18/coranul/

 

 

hooo! mersi ptr noile documentatii.

 

ceea ce am scris, nu sunt de pe siteurile mentionate de tine, dar opricum iti multumesc ptr ele.

 

si da, am scris atata! mi-a luat ceva timp, dar am scris eu cu manuta mea.

 

mesajul era altul decat ai inteles tu dar in orice caz sursa nu are nici cea mai mica importanta.

 

http://www.studiidecaz.ro/print_preview.php?cid=239

Nu e necesar sa umpli spatiul cu copy/paste. Este suficient sa dai linkul, mai ales ca ce faci tu aici se cheama PLAGIAT si este interzis prin Regulament. Daca mai ai de gand sa dai copy/paste de pe vreun site, pune si sursa.

 

 

 

ma faci sa rad! tu chiar vrei sa-mi demonstrezi ca ai probleme "la etaj" !

 

Ok! daca e asa cum spui tu, inseamna ca trebuie sa iti dau carti....ceea ce nu se poate.

 

ptr linistea ta din noaptea asta, iti spun si repet, am scris cu mana mea. nu aveam de unde sa dau copy paste

 

si mesajul era altul....dar la tine la etaj e inundatie mare..... :-

 

Despre islam sunt alte topicuri, de ce ai deschis inca unul?

Sunt ideile tale? Pentru ca, daca nu, ai incalcat una din reguli, copy/paste excesiv si neprecizarea sursei de inspiratie.

As vrea sa-mi spui ce astepti sa-ti spuna ceilalti useri, cu referire la ceea ce ai postat si care este scopul acestui topic.

Nu promovam intoleranta religioasa, din punctul meu de vedere este un topic provocator , care nu (ar) aduce nimic nou.

 

te simti vizata?

 

Exista un singur Dumnezeu si un singur mantuitor. Acela este Isus! deschide-ti ochii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat este vorba de un text care nu este compus de creierasul tau, ci de al altora, precizezi sursa, sau nu esti decat o plagiatoare ordinara care incearca sa isi asume munca altora. Iar legat de jignirile pe care mi le-ai tot adresat in ultima vreme, considera-te avertizata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

 

Cel/cea care crede in Mahomet intr-o zi va ingenunchia si va plange in fata Lui Isus!

 

Atata timp cat este vorba de un text care nu este compus de creierasul tau, ci de al altora, precizezi sursa, sau nu esti decat o plagiatoare ordinara care incearca sa isi asume munca altora. Iar legat de jignirile pe care mi le-ai tot adresat in ultima vreme, considera-te avertizata.

 

 

cum doresti, printesa!

 

tu esti "sefa"!

 

PS: te intereseaza cartea? vrei s-o citesti?

Editat de Enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS: te intereseaza cartea? vrei s-o citesti?

De ce ar dori cineva sa miroasa un rahat cand pute si de la distanta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×