Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Prim ministru dupa alegeri

Postări Recomandate

Alegerile s-au terminat...

Unii au castigat mai multe scaune in parlament, altii au primit mai multe voturi...nu conteaza ce partid se considera castigator.

 

A inceput batalia pentru postul de Prim Ministru.

 

Daca ieri cele 3 partide de pe locul I, II, III tineau cu dintii de propunerile lor pentru acesta functie, astazi limbajul reprezentantilor celor 3 s-a "indulcit" - din ce am vazut in niste dezbateri cu reprezentantii celor 3 partide la realitatea si antena3.

Nu cred ca domnul Basescu o sa nominalizeze in functia de Prim Ministru pe Geoana, Stolojan sau Tariceanu.

 

Pe cine vedeti voi posibil Prim Ministru nominalizat de Presedinte? (exclus cei 3).

Nu conteaza daca face parte din cele 3 partide sau este "independent"...

 

Care ar fi - pentru Romania - solutia cea m-ai buna?

Un "independent" ar putea face fata pretentilor ridicate de rechinii infometati - citeste "sponsori" - care au cheltuit bani in campania electorala pentru PSD, PDL, PL?

 

fn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alegerile s-au terminat...

Unii au castigat mai multe scaune in parlament, altii au primit mai multe voturi...nu conteaza ce partid se considera castigator.

 

A inceput batalia pentru postul de Prim Ministru.

 

Daca ieri cele 3 partide de pe locul I, II, III tineau cu dintii de propunerile lor pentru acesta functie, astazi limbajul reprezentantilor celor 3 s-a "indulcit" - din ce am vazut in niste dezbateri cu reprezentantii celor 3 partide la realitatea si antena3.

Nu cred ca domnul Basescu o sa nominalizeze in functia de Prim Ministru pe Geoana, Stolojan sau Tariceanu.

 

Pe cine vedeti voi posibil Prim Ministru nominalizat de Presedinte? (exclus cei 3).

Nu conteaza daca face parte din cele 3 partide sau este "independent"...

 

Care ar fi - pentru Romania - solutia cea m-ai buna?

Un "independent" ar putea face fata pretentilor ridicate de rechinii infometati - citeste "sponsori" - care au cheltuit bani in campania electorala pentru PSD, PDL, PL?

 

fn

Vor fi alegeri anticipate in mai putin de un an sau santaje de tot felul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vor fi alegeri anticipate in mai putin de un an sau santaje de tot felul!

 

 

Dixit :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca PNL si PSD vor ramane in opozitie si Guvernul va fi al PD-L deci va fi minoritar cu Prim-Ministru PD-L,dupa care o parte din PNL si PSD vor fi cooptati in PD-L prin diverse mijloace sau vor juca dupa cum canta PD-L.Astfel incet,incet si sigur PNL va dispare ca PNT!In concluzie vor exista doua mari partide derivate ale FSN ca derivat al Partidului Comunist Roman! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tzeapa ! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sclavii au votat, iar pacaliciul a pus pe scaun o mumie. Probabil ca pentru ei timpul se scurge invers si incearca sa ajunga iar in '89. Se schimba gunoaiele intre ele, iar paraliticii ambulanti care au dat cu stampila sa nu se planga vreodata. Ce sa ceri, tampit pe cretin voteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×