Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Sfaturi de Dragoste pentru baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne tot lovim la fiecare "pas" de strigate de disperare gen;"help, iubesc pe cineva,s.o.s. m-am indragostit ,imi place de ea si nu stiu ce sa fac".In cele ce urmeaza voi veni cu sfaturi dar si cu explcatii stiintifice.

 

Cum este si frumos,sa incepem mai intai cu fetele/femeile.Cand o fata vrea sa cucereasca un baiat,ea trebuie sa stie sa se aranjeze,sa para inocenta,pura,inteligenta,romantica.Fata ar putea adopta si stilul "rebel/nonconformist",insa baietii o vor dori doar pentru distractie.

 

La baieti este ceva mai complicat;

Stiinta de a cuceri femeile nu este o stiinta exacta.Cand un baiat doreste sa cucereasca o fata,el trebuie mai intai de toate sa afle ce preocupari are fata respectiva si sa se prefaca interesat de preocuparile ei.Baietii comit o mare greseala cand se dau romantici,cand daruiesc flori sau cand scriu poezii.Intr-adevar,au si florile,poeziile efectul lor,insa nu in toate cazurile.Sa ma explic; Daca Florinel este un baiat cu ochii albastri,merge la sala,are o gramada bani de la tata etc,ai daruieste o floare Denisei,Denisa va simti o mie de fluturasi in stomac si se va indragosti pe loc de Florinel.De fapt Denisa nu a apreciat floarea in sine ci "potentialul" lui Florinel.Daca Florinel i-ar fi oferit o palamida,ea ar fi spus "vai ce amuzant si simpatic esti!"

1.Morala? Cand incerci sa cucersti o fata si te sti baiat "obisnuit",nu incerca cu flori,poezii,vorbe sincere.

In general, fetele/femeile aleg liderul,asa ca atunci cand vrei sa atragi o fata si ai concurenti,va trebui sa dovedesti ca tu esti cel mai bun,cel mai sigur pe tine,cel mai capabil sa oferi protectie.Spuneam ca femeile sunt atrase de lideri sau de cei care considera ele ca sunt lideri;

 

Explicatia stiintifica.

In lumea animalelor,femela se va cupla cu liderul masculilor,obtinand astfel certitudinea ca progeniturile sale vor avea un viitor sigur.Trebuie sa stiti ca fetele/femeile,cand aleg un partener nu il aleg dupa criterii rationale ci aleg dupa cum le dicteaza instinctul ancestral.Unei fete nu trebuie sa-i demonstrezi neaparat ca esti tandru,romantic,inteligent ci mai degraba trebuie sa-i demonstrezi ca in prezenta ta se poate simti in siguranta,sau mai pe scurt,trebuie sa n-o sperii,deoarece femeile sunt mai suspicioase/fricoase.Asadar;trebuie sa fii "tandru" cu o fata,dar dur cu ceilalti.Uneori,fetele nu aleg nici pe cei mai frumosi baieti,nici pe cei mai bogati,ci aleg pe cei care cred ele ca le pot satisface cel mai bine dpdv sexual.Iata motivul pentru care fetele din clasele a9-a,aleg pe baietii din clasele de-a 12-a ;) Bineintels ca acest lucru il fac din instinct,neconstientizandu-l. :- .Este necesar sa retii urmatoarea idee ca pe o teorema; TREBUIE SA STII SA TE FACI "RASPUNSUL" LA INSTINCTELE SI INCLINATIILE FETELOR/FEMEILOR',astfel nu vei avea parte de dureri de cap :doh:

 

Trebuie sa indeplinesti trei lucruri de baza atunci cand vrei sa cuceresti o fata/femeie;

Sa arati cool/bine

Sa pari sigur pe tine (in mintea fetelor ideea de siguranta se poate forma cu ajt. banilor,toalelor,masinilor si nu in ultimul rand cu ajt. fitzelor de mascul dominant)

Sa pari inteligent (sa stii sa vorbesti, sa stii sa dai replici,sa creezi impresia ca toate iti sunt cunoscute)

Daca reusesti sa indeplinesti doar prima conditie,vei avea parte numai de fete "usoare"

Daca reusesti sa indeplinesti prima si/sau a doua conditie,vei avea parte de fete gen "Monica"

Daca reusesti sa indeplinesti conditiile 1,2 si 3,vei avea parte de o femeie frumoasa si educata

Daca reusesti sa indeplinesti doar conditiile 1 si 3,vei avea parte de fete "usoare" sau de fete urate si destepte

Daca reusesti sa indeplinesti doar conditia 3,vei avea parte de fetele nebagate in seama de "baietii cool"

A NU SE GENERALIZA spor la agatat! :yahoo:

Scris de Cristi

Editat de 1982

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti un barbat cu care ne putem mandri. Succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand o fata vrea sa cucereasca un baiat,ea trebuie sa stie sa se aranjeze,sa para inocenta,pura,inteligenta,romantica.

 

Cand un baiat doreste sa cucereasca o fata,el trebuie mai intai de toate sa afle ce preocupari are fata respectiva si sa se prefaca interesat de preocuparile ei.

 

da' de naturalete, ai auzit ?! :o:

 

 

Explicatia stiintifica.

 

Trebuie sa stiti ca fetele/femeile,cand aleg un partener nu il aleg dupa criterii rationale ci aleg dupa cum le dicteaza instinctul ancestral.

 

asta'i explicatia aia stiintifica ?! :doh:

 

:yahoo:

Sa arati cool/bine

Sa pari inteligent (sa stii sa vorbesti, sa stii sa dai replici,sa creezi impresia ca toate iti sunt cunoscute)

 

asa, asa ... de ce sa fi si inteligent , cand poti doar sa creezi impresia ;)

in rest , cool man !

 

:-

 

 

 

P.S

 

scris de Ravl !

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa, asa ... de ce sa fi si inteligent , cand poti doar sa creezi impresia :doh:

in rest , cool man !

pai m-am gandit ca cei mai inteligenti oameni care au existat pe Pamant,nu au avut parte de femeile cele mai "reusite".De fapt,cand au interactionat cu ele,au avut numai de suferit.Vezi Alber Einstein,care a fost nevoit sa divorteze,vezi Mihai Eminescu,caruia Veronica ai cerea bani (am gasit intr-o biblioteca "din scrisorile lui Eminescu") ;)

 

vidul e in urma a ceea ce are baiatul asta in cap!

Ie bine ca am ceva,cum spunea un banc c-o blonda.Bineinteles ca vid inseamna nimic.Totusi vidul mai contine si el cate ceva,dupa ultimele cercetari :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai m-am gandit ca cei mai inteligenti oameni care au existat pe Pamant,nu au avut parte de femeile cele mai "reusite".De fapt,cand au interactionat cu ele,au avut numai de suferit.Vezi Alber Einstein,care a fost nevoit sa divorteze,vezi Mihai Eminescu,caruia Veronica ai cerea bani (am gasit intr-o biblioteca "din scrisorile lui Eminescu") :-

 

 

Ie bine ca am ceva,cum spunea un banc c-o blonda.Bineinteles ca vid inseamna nimic.Totusi vidul mai contine si el cate ceva,dupa ultimele cercetari :doh:

Solicita mutarea topicului la Psihologie...asa nu te ia nimeni in serios...

Editat de Picksy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×