Sari la conținut
Forum Roportal
mallo

rezultatele transaminazelor si hemoleucogramei

Postări Recomandate

salut

 

Astazi am aflat rezultatele analizelor....Dr meu este plecat din tara si nu prea stiu despre ce este vb.. Nu stiu daca sunt bune sau nu , pt ca nu prea inteleg mare lucru..

 

Daca cineva stii sa le citeasca va rog reply me..

 

 

 

GLU : 94

ALT : 33

AST : 26

CA : 9.3

FE : 136

TP : 6.8

 

 

 

Abnormal WBC pop Normal RBC pop Normal PLT pop

 

Ne 54.9 RBC 4.57 PLT 168

Ly 30.3 HGB 12.5 PCT 0.162

Mo 13.6 H HCT 38.0 MPV 9.6

Eo 0.8 MCV 83.2 PDW 17.5

Ba 0.4 MCH 27.3 L

Ne 2.0 MCHC 32.7 L

Ly 1.1 RDW 13.9 H

Mo0.5 L

Eo 0.0

Ba 0.0

 

Va multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mallo,

 

nu mai tin minte istora ta medicala...Dar, valorile specifice ficatului sunt in limitele normale (ALT; AST). Asta in conditia in care limitele normale ale laboratorului care a analizat probele sunt intre 10-35. Celelalte valori, nu stiu la ce se refera, la mine notatiile sunt altcumva. Ai fost depistat cu HCV? Ai facut/faci tratament?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cat timp faci tratament?

Cat au iesit leucocitele (WBC)? Care sunt in valoare absoluta si procentul la Ly, Mo, Eo, Ba, Ne?

Nu poti merge la al medic? Poate chiar la laborator poti obtine o parere avizata.

Dan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Mallo,

 

nu mai tin minte istora ta medicala...Dar, valorile specifice ficatului sunt in limitele normale (ALT; AST). Asta in conditia in care limitele normale ale laboratorului care a analizat probele sunt intre 10-35. Celelalte valori, nu stiu la ce se refera, la mine notatiile sunt altcumva. Ai fost depistat cu HCV? Ai facut/faci tratament?

 

 

 

Buna Enigma .

 

 

Virusul l-am depistat acum 1 an mai exact anul trecut in August ..tratamentrul cu

PEG-intron + ribavirina il fac din febroarie ...Astazi am depus dosarele la C.A.S.A

pentru continuarea tratamentului cu inca 4 luni..Ultimele 4 luni :crazy: :beach: :clap:

 

 

 

Va multumesc pt raspunsurile pe care mi le-ati dat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cat timp faci tratament?

Cat au iesit leucocitele (WBC)? Care sunt in valoare absoluta si procentul la Ly, Mo, Eo, Ba, Ne?

Nu poti merge la al medic? Poate chiar la laborator poti obtine o parere avizata.

Dan

 

 

 

 

salut elandi

 

Trat il fac de 8 luni

 

Rezultatele de mai sus sunt dupa 7 luni de trat WBC - 3.6 Ne 54.9 Ly 30.3

Mo 13.6 Eo 0.8 Ba 0.4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci se pare ca esti pe drumul cel bun, tine-o tot asa. :crazy: O viremie nu sa facut? Sau urmeaza intr-o luna (dupa 9 luni) ?

Editat de Enigma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci se pare ca esti pe drumul cel bun, tine-o tot asa.  :crazy:  O viremie nu sa facut? Sau urmeaza intr-o luna (dupa 9 luni) ?

 

Inainte de inceperea trat viremia am avut o 2.162.900

 

Viremia am facut-o dupa primele 3 luni de trat.. rezultatul Nedetectabil si dr meu mi-a spus ca se va mai reface viremia dupa 3 luni de la terminarea trat ori 6 luni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×