Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Tradari in istorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

„În nemernicia mea eu am arătat romanilor cum să spargă conducta care aducea apă în cetate, eu le-am spus unde ascunde Decebal tezaurul, în apa sargeţii, eu i-am dus pe urmele lui Decebal şi am fost acolo cînd i-au tăiat capul şi mîna dreaptă. În nemernicia mea ca un cîine turbat am muşcat mîna care m-a crescut şi care m-a hrănit şi-am privit rîzînd cum ai mei se stingeau de sete pe ziduri

 

Bastus”

 

Cea dintai Frumoasa care a tradat increderea unui barbat a fost Eva.

Pe desen adam şi eva crezi că puteau dezvolta aşa g

post-345308-0-71344200-1325354771_thumb.jpg

Editat de Calin_turcan
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la realizarea pe hartie a unor majoritati etnice intr-un teritoriu, cineva a deschis un topic despre tradarile in istoria rom^nilor, se discuta despre Transilvania, ...

Zona Principatului Transilvaniei nu prea continea rom^ni, aici dominau ungurii, germanii, evreii.

"Transilvania Mare"a continut o majoritate rom^neasca permanenta 30-60%.

"Ardealul de nord" a fost preponderent unguresc, evreiesc si german.

 

Ponderea majoritara rom^neasca se defineste spre Carpati inspre Banat, inspre Maramures, Bistrita, Sibiu si intre "Marea Tara a Motilor" si Banatul montan si de podis.

 

In mod similar ungurii aveau majoritatea in Crisana si podisul Transilvaniei alaturi de germani si evrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la realizarea pe hartie a unor majoritati etnice intr-un teritoriu, cineva a deschis un topic despre tradarile in istoria rom^nilor, se discuta despre Transilvania, ...

Zona Principatului Transilvaniei nu prea continea rom^ni, aici dominau ungurii, germanii, evreii.

"Transilvania Mare"a continut o majoritate rom^neasca permanenta 30-60%.

"Ardealul de nord" a fost preponderent unguresc, evreiesc si german.

 

Ponderea majoritara rom^neasca se defineste spre Carpati inspre Banat, inspre Maramures, Bistrita, Sibiu si intre "Marea Tara a Motilor" si Banatul montan si de podis.

 

In mod similar ungurii aveau majoritatea in Crisana si podisul Transilvaniei alaturi de germani si evrei.

Titlul topicului: Tradari in istorie Femeile- tradatoare eterne in istorie...

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar nu atat de celebri precum Mata Hari ( Margaretha Geertruida). :lol:

 

 

Ba da.Kim Philby.

 

 

ia intreaba tu vreo 10 oameni despre Mata Hari si despre acest Philby. Ăsta cine mai e? De Mata Hari am auzit de c

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mata Hari era si urata si proasta, fiind si oligofrena, asa ca nu a tradat pe nimeni !

Cata bataie a luat Mata Hari de la sotul ei plus alti diversi, nici Naeema nu poate scrie !

Eu nici nu stiam ca Mata Hari fu maritata, dapoi sa mai fi incasat bataie. :rot:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nici nu stiam ca Mata Hari fu maritata, dapoi sa mai fi incasat bataie. :rot:

 

Cred totusi ca barbatii sunt marii tradatori deoarece au acel impuls de lider alfa, pe cand femeile stiu pana unde merge confortul si de unde incepe nebunia.

 

Mai pe scurt barbatii fiind fiinte dezechilibrate reactioneaza in consecinta, pe cand femeile cu toate intrigile lor sociale pot actiona mult mai echitabil la varf, pe cand barbatii inteleg echitatea doar incepand dincolo de fiecare in parte, pe cand femeile se inteleg si pe ele insele in aceasta echitate cum o fi aceasta, asa imperfecta cum e ea.

 

PS: finut avatar. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×