Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

a vota sau a...vomita?

a vota sau a voma:  

13 membri au votat

  1. 1. imi vine sa:

    • aleg, sint un catatean responsabil.
      4
    • mi-e greata, imi vine sa vars!
      9


Postări Recomandate

Din pacate intotdeauna se vor gasi suboizi tampiti care sa voteze. Nevoia de a fi condusi este adanc ancorata in mentalul colectiv. Amnezia paralitica este tot v-a ramas. Sa votezi inseamna sa iti dai consimtamantul ca esti de acord sa fii furat, dupa care unii se trezesc ca nu le convine. Prima varianta a polului trebuia sa fie: "Votez, fac parte dintre cei cu mintea odihnita". Turma de trogloditi a fost aleasa, urmeaza cireasa de pe tort. O sa aleaga tampitii acelasi jolie-joker sau o sa incerce si cu un emo? Casele de pariuri ar putea castiga serios daca s-ar gandi sa liciteze pt presedintie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca ... daca nu votam noi, se folosesc ei de voturile noastre ... si uite asa: din urna iese cine trebuie ... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, teoretic ar fi fost prima oara cand as fi putut vota. Pana in ziua cu pricina eram super incantata. Si dimineata, cand m-am trezit...uitasem.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu votezi din ce categorie faci parte? din cei care schimba lumea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- da , doresti schimbarea clasei politice , speranta , aer curat cand ma uit la nulitati cu cat tupeu se bat pt putere imi vine sa ... , daca as avea puterea sai topesc cu o raza laser .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ales ... categoria "voma" ! :doh:

sa stii ca asta am ales si eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×