Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Probleme in islam

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce zice Biblia:

Galatieni:

6. Mă mir că aşa degrabă treceţi de la cel ce v-a chemat pe voi, prin harul lui Hristos, la altă Evanghelie,

7. Care nu este alta, dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are You F****** kidding me? Ce te paste pe tine grija in ce cred altii si de ce? Umbli cu convertitul pe forum sau care-i pointul postarii tale? Crezi ce doresti dar nu incerca sa impui altora faptul ca tu crezi ca religia ta este cea corecta. Exprima-ti credinta ca pe o chestie personala nu ca pe un adevar suprem ce trebuie impus tuturor.Si ce daca musulmanii au acceptat quranul? Care pare sa fie problema ta cu chestia asta? I-ti pasa chiar asa de sufletele musulmanilor din lume si te ingrijoreaza faptul ca (in opinia ta) au luat-o pe cale gresita? Daca nu....permite-mi sa te intreb,ce vrei sa demonstrezi?

Nu vad sa fi deschis vreun musulman pe aici vreun topic intitulat "Probleme in Crestinism".

Vezi-ti in continuare de religia ta,sa ai o seara buna si lasa tu pe altii sa creada si sa aleaga ce vor. Ce ar fi sa ma apuc eu sa-ti combat tie ideile expuse mai sus? De ce nu o fac? Pentru ca i-ti respect dreptul sa crezi ce vrei si nu-mi asum dreptul sa spun ca ceea ce crezi tu este fals doar pentru ca eu cred in alte teorii. Urmeaza-mi exemplul.

 

Deci nu trebuie primita alta carte chiar si de la inger dar asta a facut Mohamed.

 

Nu-i deajuns ca aproape in fiecare Duminica gasesc tot felul de brosurici in fata usii de la martorii lui Yehova care nu se sfiesc sa bata la usa omului saptamanal....mai tre sa dau de indivizi din astia si pe forum? :lol2: :good:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumim moderatorului Vali ptr indicatiile date si urmandu-i-le intocmai mutam discutia cu probelemele Islamului pe unul din forurile indicate de el.

 

De la ce am inceput?

 

Ah da ...

 

In discutiile avute cu diversi musulmani despre cauza aparitiei religiei islamice si bineinteles a Coranului pe care se bazeaza acesta religie, cauza vazuta in contextul in care era bine stiut ca Dumnezeu are deja un text inspirat si o religie a Sa ...orice musulman iti va raspunde invariabil cu acelasi raspuns stereotip:

 

...si anume ca Quranul a fost INSPIRAT de Dumnezeu ...din cauza ca, clerul din biserica crestina a marsavit textele sfinte inspirate de El ...in speta Biblia ... motiv ptr care Dumnezeu, ca sa nu permita oamenilor sa se rataceasca pe cai mincinoase ... a simtit nevoia sa puna lucrurile la punct si sa le aduca in matca lor .. si astfel s-a vazut nevoit sa inspire o noua carte sfanta ... Coranul....care find ultima inspirata de el ...trebuie sa ramana definitiva!

 

Cam acesta este raspunsul STAS al unui musulman!

 

Dar ce ne facem atunci cand ne este dat sa constatam ca Dumnezeu a GRESIT si n-a observat situatia reala de pe teren ... si astfel EL n-a vazut nici faptul ca pe langa textul falsificat al Bibliei ...mai exista inca pana astazi Scriptura Sa adica cea ORIGINALA si nemarsavita!

Cum se explica ca acest Dumnezeu care a inspirat Scriptura si si-a dat seama ca Biblia e marsavita ... cum de nu a stiut ca mai exista chiar vesiunea originala ...inspirata chiar de el ...dar NEMODIFICATA si nemarsavita ...adica Tanachul ?

 

Oare Dumnezeu nu stie ce face ...sau uita de la mana pana la gura?

 

Sau nici una nici alta ...Dumnezeu nu poate fi atat de ignorant ...dar in schimb un alt "dumnezeu" care nu a stiut ce a facut Dumnezeul adevarat ...incearca sa isi impuna "scriptura" lui ca apartinand Dumnezeului adevarat?

 

 

Ati vazut cum prin documentare si lumina ratiunii se poate ridica voalul minciunii si descoperii adevarata fata a "dumnezeului" care are curajul pe fata sa se recunoasca ca fiind "dumnezeul" noptii si al intunericului (vezi semiluna si o stea)

 

Sau cu alte cuvinte ne-m dat seama ca Coranul este un al doilea text marsavit, dupa ce s-a marsavit primul, inspirat de acelasi satana care se da Dumnezeu ...pe motivul ca prima Minciuna ...adica Minciuna Biblica va iesi la suprafata si prin asta isi va pierde clientii ...trebuie sa scrie un text nou mult mai abil si mai viclean conceput ...si astfel "Dumnezeul intunericului" ... a oferit oamenilor Coranul...carte ale carei valori sfinte ne sunt deja bine cunoscute ... deci inutil sa le mai comentam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar atat?

 

Nimic de zis in aparare?

 

Ma bucur ca realizezi ca si Islamul are aceasi problema ca si crestinismul ....si anume BALIVERNA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar atat?

Da,doar atat.

 

Nimic de zis in aparare?

Nu consider ca trebuie sa apar ceva sa justific sa explic sau sa ma apar.Mai ales in fata ta.

 

Ma bucur ca realizezi ca si Islamul are aceasi problema ca si crestinismul ....si anume BALIVERNA!

 

Asta e doar o supozitie a ta.Nu cred ca am lasat impresia ca sunt deacord cu tine.Daca asa ai interpretat tu,e regretabil but not my problem.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e doar o supozitie a ta.Nu cred ca am lasat impresia ca sunt deacord cu tine.Daca asa ai interpretat tu,e regretabil but not my problem.

 

daca tu crezi ca delirul unui schizofren pe nume Mahomed, devenit litera de lege nu e periculos, o sa ti-o spunem noi de cate ori e nevoie, dar nu cu vorba, ci cu tancuri, bombardiere, bazooka si bomba H, adica cu blestem sfant din Cer.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tu crezi ca delirul unui schizofren pe nume Mahomed, devenit litera de lege nu e periculos, o sa ti-o spunem noi de cate ori e nevoie, dar nu cu vorba, ci cu tancuri, bombardiere, bazooka si bomba H, adica cu blestem sfant din Cer.

Vai de mine,aceasta postare a ta ma zdruncinat profund.Uite imi tremura barbia si mi s-au muiat ochii in timp ce inima mi-e cuprinsa de o frica de nedescris.Unde sa ma ascund de potopul clericesc? In spatele monitorului? Nu pot ca-i numa de 15 inches. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai de mine,aceasta postare a ta ma zdruncinat profund.Uite imi tremura barbia si mi s-au muiat ochii in timp ce inima mi-e cuprinsa de o frica de nedescris.Unde sa ma ascund de potopul clericesc? In spatele monitorului? Nu pot ca-i numa de 15 inches. :crazy:

 

ia-ti monitoru si du-te in Gaza sa prinzi urmatorul episod, ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia-ti monitoru si du-te in Gaza sa prinzi urmatorul episod, ce zici?

Numai daca vii si tu ca sa te bag pe tine la inaintare la o adica.:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×