Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

ce va deranjeaza la un om credincios?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am initiat aici un spatiu in care oricine sa poata face orice observatie decenta fata de credinta - rog pe cei care se simt atinsi de aceste observatii sa nu replice, cautand sa inteleaga si punctul de vedere al celui care si-a expus aici o parere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca merg trec prin viata cu ochelari de cal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am initiat aici un spatiu in care oricine sa poata face orice observatie decenta fata de credinta - rog pe cei care se simt atinsi de aceste observatii sa nu replice, cautand sa inteleaga si punctul de vedere al celui care si-a expus aici o parere

sincer...probabil k prefecatoria.uite sa/ti spun aproape toti ne laudam mai mult sau mai putin k suntem credinciosi, indiferent k suntem ortodocsi, catolici, musulmani, etc, insa cand vine vorba de transpunerea in realitate a perceptelor biblice, majoritatea cad la examenul asta.

ne place sa ne numim crestini...insa cati dintre noi practicam crestinismul...caci ,cand vine vorba de a filosofa suntem primii.insa de cate ori ne/am rugat pentru cei din jurul nostru si nu ma refer aici la cei apropiati, ci la vecinul de la 3, sau la baba care na/a luat locul din masina...haideti sa fim sinceri.

a fi credincios nu inseamna doar sa mergi la biserica sa/ti faci o cruce, sau mai stiu eu ce .consider k a transpune in fapt este mult mai important , este sensul acestei iubiri fata de Dumnezeu, in rest...va las pe voi sa judecati..., pentru k eu la randu/mi nu am acest drept !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ipocrizia, ingustimea mintii unora, lenea (referitor la faptul ca se fac putine fapte bune, se vorbeste putin despre Dumnezeu lumii). Si iar ipocrizia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este a fanatismului religios, si a celor care folosesc religia ca pe o modalitate de control, adica aspectul politic al religiei (presupun ca termenul "credincios" pe care l-ai folosit se refera tocmai la persoanele religioase).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce ma deranjeaza la un om credincios? nimic !

atata timp cat nu tine mortis sa ma faca prin orice mijloace, inclusiv prin amenintari puerile si incercari de injosire, sa ii adopt credinta...

adica n-am nimic cu el daca n-are nimic cu mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ma deranjeaza la un om credincios? nimic !

atata timp cat nu tine mortis sa ma faca prin orice mijloace, inclusiv prin amenintari puerile si incercari de injosire, sa ii adopt credinta...

adica n-am nimic cu el daca n-are nimic cu mine.

Pai credinciosii care nu au nimic cu tine sunt morti spiritual. Un crestin care crede in Isus si are pe Cristos in El,asculta de El si vorbeste tuturor despre iertarea si mantuirea care o poate da Domnul oamenilor.

Poate gresesc ,dar am impresia ca ataci aici marturia crestina ,care este poruncita de Domnul Isus Cristos !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×