Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Underworld si Matei Corvin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O BATALIE NEMURITOARE PENTRU SUPREMATIE

 

Secole de-a randul, doua rase au evoluat in paralel, ascunse printre oameni - sofisticatii si aristocraticii Vampiri, si Varcolacii brutali si neinfricati. Pentru muritori, existenta lor este o poveste groaznica, un mit. Dar cele doua specii sunt rivale in lupta pentru supravietuire, caci au jurat sa duca un razboi pe viata si pe moarte, pana cand pe suprafata Pamantului va mai ramane o singura rasa.

 

In mijlocul acestei lupte aflate in plina desfasurare, o razboinica-Vampira, Selene (Kate Beckinsale), descopera ca Varcolacii pun la cale rapirea unui om, un tanar doctor. Dupa ce-l urmareste pe Michael (Scott Speedman) prin intregul oras, ea isi da seama ca intre ei s-a stabilit o legatura nefireasca, iar atunci cand Varcolacii ataca, Selene este acolo ca sa-i impiedice cu orice pret sa-si atinga scopul.

 

In timp ce incearca sa-l salveze pe Michael si sa descopere ce-i face pe Varcolaci sa-l vaneze cu atata patima, Selene afla un secret care va avea consecinte teribile pentru ambele triburi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul e adevar. Nu e nici un gram de fabulatie.

 

 

Vrei,te rog, sa imi detaliezi? Sunt multe lucruri care imi scapa in legatura cu descendentul lui Matei Corvin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Luad in calcul faptul ca prima data termenul de vampir a fost atribuit lui Vlad Tepes si "urmasilor lui"... de catre negustorii sasi carora li s-au impus anumite reguli...

Termenul de varcolac a avut si el o istorie idioata...

 

Matei Corvin a murit si el ca tot omul... urmasii lui de aseamenea... cu alai ingropati...

Nu cred ca ar trebui sa credem tot... dar nici odata nu se stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca Matei Corvin ar fi fost vampir sau varcolac. Nici macar cinematografia nu l-a prezentat asa. Insa acel film prezinta un descendent al sau ( nu se precizeaza care) , al carui sange era foarte valoros in scopul optinerii unei specii mai puternice decat vampirii si varcolacii impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus ca Matei Corvin ar fi fost vampir sau varcolac. Nici macar cinematografia nu l-a prezentat asa. Insa acel film prezinta un descendent al sau ( nu se precizeaza care) , al carui sange era foarte valoros in scopul optinerii unei specii mai puternice decat vampirii si varcolacii impreuna.

Pai eu am zis ceva de el?...

Vampirii cel putin sunt o inventie...

cat despre varcolaci n-am idee...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a aparut underworld 3: the rise of the lycans

http://www.youtube.com/watch?v=y_h08YkdyII

 

cred (sunt sigura) ca exista atat vampiri, cat si in varcolaci. nu stiu prea mult despre legaura dintre corvin si tepes, dar inteleg ca exista. oricum, underworld 1 si 2 imi plac :o:

 

 

Si mie imi plac,mai ales 1.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×