Sari la conținut
Forum Roportal
ingerashu

Transfer bancar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare!m-ar interesa si pe mine care este cea mai ieftina metoda prin care pot primi bani din emiratele arabe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista ceva asemanator wu insa au comisioane f mari.de aceea intrebam de un mod de a transfera mai ieftin-chiar prin banca-dar care?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a costat $ 40 pentru un transfer bancar de $ 10,000 din America din contul meu la banca Chase catre contul parintilor mei la Banc Post.Cind au ridicat banii au avut de platit o taxa foarte mica (cam $ 5,daca imi amintesc bine).Cred ca asta e varianta cea mai ieftina.E foarte important insa ca banca din Romania sa colaboreze direct cu banca ta din Emirate ,altfel banuiesc ca mai exista niste taxe de intermediere.Trimite persoana careia ii trimiti banii la banca lui sa se intereseze .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru transferuri bancare, poti folosi o banca virtuala. Se pot transfera bani din orice tara, catre orice tara. Singura conditie, cel care expediaza banii sa detina un card (debit sau credit). O banca virtuala pe care o folosesc de mult timp este www.ikobo.com

La primul transfer (cand cineva iti trimite bani), primesti un card de la aceasta banca(cardul il primesti prin posta - curier rapid). Banii sunt pe card si poti face ce vrei cu ei. Poti sa-i scoti de la orice bancomat (fara nici un comision), poti face cumparaturi la magazine (fara comisioane) sau poti plati pe internet. Dupa ce ai primit cardul de la ei, poti primi bani de la oricine din lume.

Au pe site-ul lor tarifele si o comparatie intre ei si western union.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se realizeaza transferul bancar in strainatate ? In Romania am cont la ING, iar in Anglia la Lloyds TSB.

Care ar fi cea mai ieftina metoda ? Am aflat pana acum doar de ridicarea de la bancomat cu cardul din Romania, dar e foarte mult: 0.5%. Despre transfer bancar nu gasesc mai nimic pe google.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui asta pentru ca la un moment dat te-ai lovit si tu de problema asta si in urma cercetarilor pe care le-ai facut ai ajuns la concluzia ca cel mai ieftin e Western Union ? Pentru ca mie nu mi se pare deloc ieftin.

 

Si in plus:

 

"Fie că vrei să trimiţi lei, euro sau USD, te aşteptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×