Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Dr. Ionut Moraru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Are 50 de ani si un CV absolut impresionant. Ar trebui sa spunem de la bun inceput ca este medic. Ca a absolvit Institutul de Medicina si Farmacie din Bucuresti in 1982, cu o medie, 9,83, care era cat pe-aci sa-l faca sef de promotie, ca si-a facut stagiatura pana in 1985 la Spitalul "Brancovenesc", devenind dupa aceea medic la Snagov. Ca prima incercare in domeniul medicinei alternative a facut-o cu acupunctura - o incercare reusita. Care i-a adus notorietate, dar nu in lumea me-dicala, plina de reticente si tabu-uri la vremea aceea, ci in randul pacientilor care, vazand care sunt rezultatele, au inceput sa-l caute, ei, prietenii, neamurile lor, ca sa le rezolve diferite probleme medicale. Nu a renuntat niciodata, insa, si la mijloacele medicinei clasice, pe care a combinat-o, mai tarziu, intr-un mod extrem de complex, in care dupa cum veti vedea au intervenit si "buruienile" - aceste miracole ale naturii - acoperindu-l de glorie si faima. De altfel, n-a parasit nicicand taramul medicinei clasice. Si-a si luat doctoratul in stiinte medicale la Catedra de Anatomie din Institutul de Medicina si Farmacie, sub indrumarea profesorului universitar dr. Cezar Th. Niculescu, si a obtinut de-a lungul anilor nenumarate calificari atat in tara, cat si in strainatate, in domenii medicale dintre cele mai diverse - de la apifitoterapie, acupunctura, moxa, electropunctura, pana la cardiologie, ecografie cardiaca etc. Apoi, a venit momentul din 1989 si totul s-a schimbat. In prezent, doctorul Ionut Moraru, caci despre domnia sa este vorba, este director general al Laboratoarele Medica, unde realizeaza impreuna cu echipa sa aproape 700 de produse naturiste, din gama celor indeobste cunoscute drept suplimente alimentare, din a caror vanzare obtine cateva milioane de euro pe an. Ceea ce inseamna ca produsele domniei sale sunt mai mult decat cautate. Sunt vanate! Dupa lansarea "Elixirului Miracolul PRO-Naturii",

dr. Moraru vine cu un produs care va face cu siguranta istorie. In scurt timp va oferi "Dragostea nemuritoare", o licoare realizata din plante, conform unei vechi retete transilvanene, care va aduce pasiunea in inima celor care o savureaza, dar si o noua viziune asupra legendei printului Dracula.

 

- Stimate domnule doctor, ati fost unul dintre putinii medici din Romania post-decembrista care au avut ideea sa valorifice produsele naturiste, intr-o lume dominata de marile trusturi farmaceutice. De unde seductia pentru plante, dar mai ales curajul de a le pune, sa zicem, la treaba?

- E poate mult, daca nu cumva trufas, sa spun ca am intuit acest lucru. Dar pot sa afirm cu mana pe suflet ca din prima lectie de acupunctura mi s-a spus foarte clar: rezultatele extraordinare pe care le au chinezii in aceasta medicina traditionala orientala sunt rodul impletirii dintre acupunctura si fitote-rapia chineza. Asa ca mi-a venit ideea sa produc remedii api si fitoterapeutice. Am inceput cu Royal Tonic, un remediu pe baza de triturat larvar, pe care l-am conceput si ca formula, si ca design, apoi i-am facut studiile preclinice si clinice, iar dupa ce am avut dosarul acestui produs, am inceput sa bat pe la portile diversilor producatori. Peste tot mi s-a spus ca e o idee buna, dar au trecut luni de zile fara a primi un raspuns ferm. Si atunci, am apelat la bunavointa domnului dr. Pavel Chirila, fondatorul Laboratoarelor "Naturalia", care a fost extraordinar de amabil, si asa am reusit sa scot primul produs pe piata. A fost un succes. Si de aici au urmat celelalte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
quote]

 

 

Pe mine, dr Moraru m-a ajutat foarte mult cu produsele sale. Pentru ca sunt bune. Eu am luat Prostavital.

Editat de otilia_
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua ma numesc maturar ana si anul trecut am facut o iradiere cu gamma knife pt un neurinom acustic de 0,5mm . Acum de vreo 2 saptamani am inceput sa iau capsule NONI si ma simt bine de la ele cel putin psihic. dar totusi cand am scaun in zona anala simt niste mancarimi si usturime , si asa vrea daca puteti sa imi spuneti dvs daca are vreo legatura cu capsulele NONI si cam ce reacti adverse as putea avea de la ele. VA MULTUMESC MULT SI ASTEPT RASPUNSUL DVS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

produsele de la aceste laboratoare sunt mai mult decat falsuri ,concentratie scazuta de substanta activa.pretul spune absolut totul mai ales produse care chipurile sunt realizate din anumite plante care nu cresc la noi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna ziua ma numesc maturar ana si anul trecut am facut o iradiere cu gamma knife pt un neurinom acustic de 0,5mm . Acum de vreo 2 saptamani am inceput sa iau capsule NONI si ma simt bine de la ele cel putin psihic. dar totusi cand am scaun in zona anala simt niste mancarimi si usturime , si asa vrea daca puteti sa imi spuneti dvs daca are vreo legatura cu capsulele NONI si cam ce reacti adverse as putea avea de la ele. VA MULTUMESC MULT SI ASTEPT RASPUNSUL DVS

 

 

Am si eu o rugaminte la dumneavoastra, m-ar interesa mai multe detali despre iradiere cu gamma knife pt ca trebuie sa faca si mama mea. daca puteti sa-ma contactati pe mail sau messenger *******

Editat de Cristinick
fara adrese de e-mail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA ZIUA d_le DR. am 22 de ani si in urma unui traumatism vechi de cca 10 ani, la sold ,am fost diagnosticata cu OSTEOARTRITA COXO FEMURALA STANGA STADIUL 2,si mi s_a mai zis ca cartilajul e pe jumatate degenerat,ce e de facut? as putea macar stopa degenerarea cartilajului cu vreun tratament naturist de la d_vs? pe termen cat de cat rezonabil. va rog un raspuns. va multumesc. astept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×