Sari la conținut
Forum Roportal
crimsontrap

Are rost sa incerci sa transformi o relatie de prietenie in ceva mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

faina reteta asta in 5 pasi

numai ca pare putin cam brusca pentru situatia de fata...

pai...daca dumnezeu a facut lumea in 7 zile...imagineaza-ti cate ai putea face tu in 5.

nu stiu...poti incerca orice altceva. numai daca iti propui sa incerci....cu ceva trebuie sa incepi.altfel, ramai cu "zapaceala" si opiniile/impresiile de pe forum. :good:

 

 

on topic cateodata poti transforma o prietenie intr o relatie dar depinde de context

tot on topic: parerea mea este alta: intotdeauna poti transforma o prietenie intr-o relatie dar depinde de context -si e de preferat ca prietenul/a sa fie de sex diferit :lol2:

apropo, da-i si tu omului nostru o idee

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot on topic: parerea mea este alta: intotdeauna poti transforma o prietenie intr-o relatie dar depinde de context -si e de preferat ca prietenul/a sa fie de sex diferit :lol2:

apropo, da-i si tu omului nostru o idee

 

ar fi ca sa mai cunoasca si alte fete .. sa nu se agate de trecut .. si ca nu mereu prietenele pot fi si compatibile ca iubite :good: trebuie sa fie o uniune spirituala , comportamentala si afectiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da . barbatii simt nevoia mereu sa aprofundeze lucrurile :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar fi ca sa mai cunoasca si alte fete .. sa nu se agate de trecut .. si ca nu mereu prietenele pot fi si compatibile ca iubite :good: trebuie sa fie o uniune spirituala , comportamentala si afectiva

pai...nu vad in ce fel omul nostru se agata de trecut. la un moment dat, in prezentul lui a realizat ca simte ceva pentru fata asta. si incearca sa creeze un viitor bazat pe sentimentele lui acutale. mai mult...pentru el e o schimbare. ar trebui sa o lase balta doar pentru ca in TRECUT a fost prieten bun cu fata respectiva? nu cumva s-ar agata de trecut daca nu ar face nimic, doar avand in vedere faptul ca a a imparatasit anumite experiente alaturi de ea?altfel spus...nu cumva trecutul l-ar agata pe el?

in rest sunt absolut deacord cu tine in ce priveste uniunile....dar nu vad ce ar strica in acest caz si una ...trupeasca :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. au o carenta de afectiune :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca in copilarie nu au avut o mama iubitoare si simt nevoia de o iubita/sotie iubitoare :good:

 

sau vor sa ofere iubire :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O relatie de prietenie se transforma foarte frumos intr-o relatie de iubire. E altfel, si relatia mea cea mai frumoasa de pana acum a fost cu cel mai bun prieten de-al meu de atunci. Nu as putea sa explic, e o diferenta mare intre a te cunoaste f bine dinainte si a te cunoaste pe parcurs.

In schimb, situatiile difera ca de la cer la pamant.

Singurul lucru care as putea sa il zic este ca sentimente se nasc atunci cand te astepti mai putin. Poti sa fii prieten cu cineva mult timp, multi ani, sa treceti prin multe ca prieteni, si la un moment dat sa il/o vezi altfel. Iar parerea mea este ca niciodata nu e prea tarziu, sau altfel, mai bine mai tarziu decat niciodata.

Incearca sa-ti dai seama si de sentimentele ei. Se presupune ca o cunosti destul de bine, dupa atata timp. Banuiesti un raspuns la sentimentele tale ?

Incearca sa ii dai subtil de inteles, sau sa afli cumva.

Mult succes iti doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nah...nu ai ajuns la concluzia corecta in nici unul din cele 2 cazuri :good:. sa iti explic

barbatii simt nevoia mereu sa aprofundeze dintr-o dorinta instinctuala de a va face voua pe plac. cum nu vor reusi niciodata sa realizeze aceasta imensitatea avand in vedere ca femeile MEREU vor gasi ceva care sa le nemultumeasca -imi permit si eu o generalizare- incearca un vesnic sentiment de nemultumire fata de propria persoana, considerandu-se astfel nedemni de afectiunea care li se revarsa cu nemiluita din partea consoartei iubitoare si mereu atente la tot ce vibreaza in juru-i.

stii pana la urma nu e o crima sa simti nevoia unei iubite/sotii iubitoare.si nici sa simti nevoia sa oferi iubire.

acuma...tendinta unora sau altora predispusi la delimitari/generalizari/dogmatizari nu cred ca poate ajuta-cum nu poate nici strica , ce-i drept- demersului unei persoane de a-si gasi fericirea alaturi de o persoana pe care o considera potrivita...fie el/ea i un/o fost/a actual/a prieten/a-amic/a- samd.nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×