Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Discutii telefonice, mailuri, smsuri...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai cam asa este. Si ce atitudine luam... ?

Pippo are dreptate, asteptam urmatoarea... mamaliga

Vom lua atitudine,atunci cand o sa ne trezim la realitate, sa protestam contra tuturor deciziilor care incalca cele mai elementare drepturi ale omului!!! Cica traim in democratie, dar suntem monitorizati mai rau ca la puscarie, asta este tara noastra, astia suntem noi cu tot cu conducatorii,alesi tot de noi :jester: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cam asa este. Si ce atitudine luam... ?

cred ca solutia este pe langa impotrivirea personala, informarea aproapelui, mentinandu-ne pe cat posibil in sfera realului, selectand informatia adevarata de cea falsa. lovitura de gratie impotriva elitelor oligofrene este ca lumea sa se trezeasca, sa realizeze singura ce e adevarat si ce e fals, realizand astfel ce e bine si ce e rau.

 

sunt convins ca o constientizare in masa a realitatii (separarea adevarului de minciuna, acceptarea adevarului si refuzul minciunii de catre fiecare om in parte - a nu se confunda cu nivelul intelectual sau de cunostinte, ci cel mai important lucru, sa fim oameni drepti) este solutia universala si definitiva impotriva raului sub toate formele lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca solutia este pe langa impotrivirea personala, informarea aproapelui, mentinandu-ne pe cat posibil in sfera realului, selectand informatia adevarata de cea falsa. lovitura de gratie impotriva elitelor oligofrene este ca lumea sa se trezeasca, sa realizeze singura ce e adevarat si ce e fals, realizand astfel ce e bine si ce e rau.

 

sunt convins ca o constientizare in masa a realitatii (separarea adevarului de minciuna, acceptarea adevarului si refuzul minciunii de catre fiecare om in parte - a nu se confunda cu nivelul intelectual sau de cunostinte, ci cel mai important lucru, sa fim oameni drepti) este solutia universala si definitiva impotriva raului sub toate formele lui.

 

Foarte bine spus! Constientizare a raului si a opresiunii, adevar direct si brutal, nu minciuni convenabile si unitate a celor ce gindesc asa, inclusiv in actiune, versus individualismul si egoismul cultivat de "elitisti" care ne desparte si ne face mai slabi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica nu mai pot sa vorbesc porcarii cu prietenele la tel.????vreti sa spuneti ca toata lumea stie de cate ori.......???? :o: :) :) :flowers: :o:

 

:)

Dar e ceva putred in legea asta :flowers: Avea nevoie SRI de legea asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca lumea constientizeaza ce li se pregateste!

 

 

Securitate mai securista decat securitatea lui ceausescu ...si asta cica in "democratie" ...va dati seama cate zeci de mii de iude puturoase vor dori sa traiasca bine in carca prostimii vor fi angajate sa va asculte si sa citeasca corespondenta de trei lulele ?

 

..si nu stiu daca intelegeti ca asta inseamna COSTURI imense din bani publici ...care ar putea fi folositi mult mai judicios acum cand ne ameninta una din cele mai grozave crize economice!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca lumea constientizeaza ce li se pregateste!

 

 

Securitate mai securista decat securitatea lui ceausescu ...si asta cica in "democratie" ...va dati seama cate zeci de mii de iude puturoase vor dori sa traiasca bine in carca prostimii vor fi angajate sa va asculte si sa citeasca corespondenta de trei lulele ?

 

Eu tocmai am terminat de recitit 1984 si ma fascineaza cum incet incet statul devine mai opresiv. Indiferent de regim si sistem, cei de sus vor dori sa profite de cei de jos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×