Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

O declaratie de dragoste...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

superbe amandoua, dar cred ca ar fi mult mai bine sa ii arati prin gesturi partenerului ca il iubesti si mai putin printr-o insiruire de metafore , epitete si hiperbole....isi au si astea rostul si locul lor, dar un gest face cat 1.000 de cuvinte...

 

:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai mi se duce rimelu........totusi nu am inteles o chestie.........(sper sa nu dau cu bata in balta)......cele 2 mesaje au fost unul pt altul?.................oricum va invidiez pe amandoi..............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai mi se duce rimelu........totusi nu am inteles o chestie.........(sper sa nu dau cu bata in balta)......cele 2 mesaje au fost unul pt altul?.................oricum va invidiez pe amandoi..............
Mda....eu pentru el si el pentru mine...unul pentru altul,exclusiv...nu ai pentru ce sa ne invidiezi,pentru fiecare dintre noi exista o dragoste unica,si intotdeauna primim daca stim sa luptam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm... mi`as dori sa am shi eu apetenta sa scriu ceva... serios shi romantic...

Din pacate, eu sunt facuta pentru parodii... Pana shi mesajele mele pt Ionutz suna a : "Ce face javra mea? panarama ce esti,vezi k vin la tine." ...

dar, ma rog, astea sunt glume nevinovate pe care le facem intre noi ... nu i`am spus niciodata k`l iubesc. am mai postat la un topic k nu`l pot iubi shi nu`mi dau seama de ce , e perfect pt mine din toate punctele de vedere, dar... nu pot. Asadar, dak nu simt asta... nu vad de ce i`as spune.

 

Bravo fetelor! sunteti superbe prin modul vostru de a gandi shi reactiona! sa o tineti tot asa... cat mai multe bucurii shi inspiratia sa va iasa shi prin pori...

poopici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hm... mi`as dori sa am shi eu apetenta sa scriu ceva... serios shi romantic...

Din pacate, eu sunt facuta pentru parodii... Pana shi mesajele mele pt Ionutz suna a : "Ce face javra mea? panarama ce esti,vezi k vin la tine." ...

dar, ma rog, astea sunt glume nevinovate pe care le facem intre noi ... nu i`am spus niciodata k`l iubesc. am mai postat la un topic k nu`l pot iubi shi nu`mi dau seama de ce , e perfect pt mine din toate punctele de vedere, dar... nu pot. Asadar, dak nu simt asta... nu vad de ce i`as spune.

 

Bravo fetelor! sunteti superbe prin modul vostru de a gandi shi reactiona! sa o tineti tot asa... cat mai multe bucurii shi inspiratia sa va iasa shi prin pori...

poopici

Imi suna foarte cunoscuta personalitatea ta....spui totusi k e perfect pentru tine dar ca nu il poti iubi?cum vine asta?sa nu o spui te inteleg,pana nu demult eram ca tine,dar mi`a pus cineva capac...dar totusi...constientizezi k e absolut perfect pentru tine dar nu il poti iubi....atunci ce poti iubi?un om imperfect,asa cum suntem cu totii?un om care te calca in picioare?explica`mi dragostea in viziunea ta...sunt tare curioasa....oricum,frumos scris...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi suna foarte cunoscuta personalitatea ta....spui totusi k e perfect pentru tine dar ca nu il poti iubi?cum vine asta?sa nu o spui te inteleg,pana nu demult eram ca tine,dar mi`a pus cineva capac...dar totusi...constientizezi k e absolut perfect pentru tine dar nu il poti iubi....atunci ce poti iubi?un om imperfect,asa cum suntem cu totii?un om care te calca in picioare?explica`mi dragostea in viziunea ta...sunt tare curioasa....oricum,frumos scris...

 

 

Nu am o viziune formata asupra dragostei, deocamdata nu asta e principalul meu obiectiv...

Insa , am iubit... shi m-a lovit exact atunci cand eram la pamant, m-a parasit... Si cel care a facut asta , era la fel de perfect...

Mi`a disparut tot acel entuziasm... dak incep sa`l iubesc shi pe "mr. right" de acum,mi-e frica sa nu fiu ranita iar.

Abia ce mi`a revenit ... :( shi mi`e bine asa cum sunt...

 

Toate la timpul lor... nu ma grabesc... ;)

post-8801-1127758602_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa iti fie teama sa iubesti...Parerea mea este ca oricum suferim din dragoste, mai devreme sau mai tarziu..Inteleg ca ai fost ranita, dar daca din cauza acestei temeri il vei pierde pe "mr right"?

Eu nu pot sa spun ca am fost ranita, dar cu felul meu de a fi mi-am facut singura rau...Gandurile si sentimentele mele mult prea intense ma fac sa sufar...Si nu pot uita o iubire decat in momentul in care apare alta...Asa sunt eu :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am o viziune formata asupra dragostei, deocamdata nu asta e principalul meu obiectiv...

Insa , am iubit... shi m-a lovit exact atunci cand eram la pamant, m-a parasit... Si cel care a facut asta , era la fel de perfect...

Mi`a disparut tot acel entuziasm... dak incep sa`l iubesc shi pe "mr. right" de acum,mi-e frica sa nu fiu ranita iar.

Abia ce mi`a revenit ... :( shi mi`e bine asa cum sunt...

 

Toate la timpul lor... nu ma grabesc... ;)

Da,graba strica treaba....e bine sa astepti si sa le faci pe toate la timpul lor,dar nu trebuie sa iti piara entuziasmul,nici pofta de viata si de iubit mai ales...pentru ca in ciuda faptului k ai suferit enorm si k ai gustat din pamant.....trebuie sa continui lupta cu orice risc!stiu k e usor de zis si mai greu de facut,insa dragostea te inalta si iti da aripi sa ajungi oriunde....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×