Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

O declaratie de dragoste...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte sa il cunosc nu mai credeam in vise,in oameni si in nimik....traiam fiecare zi in stilul meu caracteristic,dar nu iubeam,nu iubisem niciodata,pentru mine dragostea era un sentiment strain....ma inchideam in mine si refuzam totul....zilele se consumau aiurea,nu imi pasa,uneori uitam si de mine!Dar dintr`o data ceva s`a schimbat,si lumea in care traiam se ruinase...i`am vazut okii si am stiut ca ceva s`a intamplat cu mine,nu mai eram la fel,incepusem sa triesc altfel

Mi`ai zambit si mi`ai zdruncinat lumea!am vazut ceea ce nu credeam k pot avea vreodata,nici macar nu visam....Am avut iluzia k traiesc pentru prima data,dar daca era realitate?daca o transformasem in realitatea mea?in dulcea mea realitate?Prin tine am invatat sa iubesc si sa accept oamenii asa cum sunt,am invatat sa zambesc diferit,sa sper,sa am vise,sa nu renunt la ceea ce imi doresc,sa fiu puternica!M`ai transformat intr`un om mai bun,fara sa iti dai pentru o clipa seama!cand plangi,vreau sa plang,iar cand zambesti,vreau sa fiu fericita si sa ma ciupesc....sa realizez ca nu visez,k tu esti real si eu la fel...te am doar pe tine in lumea asta in care eu nu traiesc,nu sunt cu picioarele pe pamant...pentru ca mi`am creat o lume a mea,in care te`am lasat sa intri,ti`am creat un loc special,unic!

Te iubesc Cosmin!

Azi pot spune asta,fara sa imi fie teama ca as putea gresi!

Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte sa il cunosc nu mai credeam in vise,in oameni si in nimik....traiam fiecare zi in stilul meu caracteristic,dar nu iubeam,nu iubisem niciodata,pentru mine dragostea era un sentiment strain....ma inchideam in mine si refuzam totul....zilele se consumau aiurea,nu imi pasa,uneori uitam si de mine!Dar dintr`o data ceva s`a schimbat,si lumea in care traiam se ruinase...i`am vazut okii si am stiut ca ceva s`a intamplat cu mine,nu mai eram la fel,incepusem sa triesc altfel

Mi`ai zambit si mi`ai zdruncinat lumea!am vazut ceea ce nu credeam k pot avea vreodata,nici macar nu visam....Am avut iluzia k traiesc pentru prima data,dar daca era realitate?daca o transformasem in realitatea mea?in dulcea mea realitate?Prin tine am invatat sa iubesc si sa accept oamenii asa cum sunt,am invatat sa zambesc diferit,sa sper,sa am vise,sa nu renunt la ceea ce imi doresc,sa fiu puternica!M`ai transformat intr`un om mai bun,fara sa iti dai pentru o clipa seama!cand plangi,vreau sa plang,iar cand zambesti,vreau sa fiu fericita si sa ma ciupesc....sa realizez ca nu visez,k tu esti real si eu la fel...te am doar pe tine in lumea asta in care eu nu traiesc,nu sunt cu picioarele pe pamant...pentru ca mi`am creat o lume a mea,in care te`am lasat sa intri,ti`am creat un loc special,unic!

          Te iubesc Cosmin!

Azi pot spune asta,fara sa imi fie teama ca as putea gresi!

 

 

Ploua...

 

cu lacrimi de bucurie

 

Iar fantezia a strapuns portile realitatii.

 

Te-am cunoscut atunci cand totul parea sa se termine, nimic nu ma mai facea sa cred ca am pentru ce sa mai lupt. Te-am cunoscut cand totul parea un ocean de tristete. Stateam acolo refugiat intr-o lume nedreapta, fara nici un pic de inspiratie si curaj sa mai ies. AI APARUT TU...dintr-o simpla gluma am ajuns sa te iubesc, dintr-o simpla vorba am ajuns sa-mi dau seama ca am pentru ce sa traiesc. Tu esti lumina ce mi-a aprins flacara vie a vietii. Tu esti steaua ce-mi lumineaza drumul spre fericire. Tu esti floare ce imi face fiecare zi parfumata. Tu esti alinarea sufletului meu atunci cand el este inecat in nedreptate. Esti raza ce-mi mangaie obrajii. Esti ingerul ce-mi vegheaza noptile. Esti ingerul ce-mi stropeste sufletul cu rauri de fericire. Te iubesc mult RUXANDRA, te-am iubit din primul moment in care parul tau mi-a atins suav buzele.

Daca maine ar fi sa mor iar D-zeu m-ar chema la el si m-ar intreba care este ultima mea dorinta...eu i-as raspunde sa ma mai lase macar o secunda sa-ti privesc chipul ...iar o alta secunda sa-ti spun cat de fericit am fost langa tine.

M-ai intrebat intr-o zi..ce ma face asa fericit ...Raspunsul meu atunci a fost unul ambiguu ..ti-am spus ca sinceritatea ta, faptul cum ma tratezi ...nu a fost ala tot raspunsul ...raspunsu' intreg la aceasta intrebare ...ESTI TU doar TU Iubita Mea...Faptele tale, zambetele tale, cuvintele tale, saruturile tale... TOT ...asta ma face FERICIT. Ma face fericit faptul ca EXIST si TRAIESC prin TINE.

Cuvintele de mai sus, scrise pe aceasta foaie virtuala... sunt sentimentele mele fata de tine IUBITA MEA!!..ITI MULTUMESC DUMNZEULE CA M-AI IMPINS CATRE FERICIRE!!

 

Booboo, chipul tau domina infinit in ochii mei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

superbe amandoua, dar cred ca ar fi mult mai bine sa ii arati prin gesturi partenerului ca il iubesti si mai putin printr-o insiruire de metafore , epitete si hiperbole....isi au si astea rostul si locul lor, dar un gest face cat 1.000 de cuvinte...

Editat de crystyann

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar frumoase ambele..crystyann ai tu dreptate, dar si cuvintele au rolul lor acolo..si nu cred ca au ajuns sa scrie cuvinte asa frumoase daca sufletul lor nu fremata la atingerea dragostei..cred ca sunt si fapte acolo..la locul lor :clap: noua ne e dat sa vedem cum glasuieste dragostea :crazy: si ce frumos le zice :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
copiii lu` tata!ma bucur pentru voi,pentru nebunia si entuziasmul din vorbele voastre..

 

am facut reuniune de familie aici.. :)

Da asa e....indragostitii si sora...taci ca merge!:doh:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
copiii lu` tata!ma bucur pentru voi,pentru nebunia si entuziasmul din vorbele voastre..

 

am facut reuniune de familie aici.. :)

 

hehehehehe ...pupic pentru cumnatica mea scumpa si draga...mi-e asa dor de tine ..abia astept sa te vad!!! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×