Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:crazy: am si eu o intrebare ( de incepator): stiu ca exista si un os numit linux buntu...prin ce se diferentiaza de windows??? si care OS e mai bun?? Windows sau Linux, sau care??? :o: :roll: multumesc :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: am si eu o intrebare ( de incepator): stiu ca exista si un os numit linux buntu...prin ce se diferentiaza de windows??? si care OS e mai bun?? Windows sau Linux, sau care??? :o: :roll: multumesc :think:

"Deci" (ca asa vad ca e la moda) ne plictisesti cu intrebarea.

Cauta tu singur acest raspuns. Daca vrei sa faci ceva cauta tu motivele. Nu trebuie sa ti le spunem noi.

"buntu" vine de la ubuntu ! www.ubuntu.ro

Uite, sfat.

Daca vrei sa vezi care e diferenta si care "e mai bun" downloadeaza cd-ul (ca e gratis nu ca windowsul(uite un prim motiv)), instaleaza, joacate cu el si apoi vi sa ne spui parerea.

 

 

PS: degeaba ti-ai pus la avatar acea sigla cu google!

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: am si eu o intrebare ( de incepator): stiu ca exista si un os numit linux buntu...prin ce se diferentiaza de windows??? si care OS e mai bun?? Windows sau Linux, sau care??? :o: :roll: multumesc :think:

 

Amandoua-s la fel de bune. Daca tu personal nu simti nevoia de Linux atunci ramai la Windows; un sistem il instalezi ca esti obligat sa o faci, altfel nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: am si eu o intrebare ( de incepator): stiu ca exista si un os numit linux buntu...prin ce se diferentiaza de windows???

Se numeste Ubuntu.

http://www.ubuntu.ro/

 

si care OS e mai bun?? Windows sau Linux, sau care??? :o: :roll: multumesc :think:

Fanii Microsoft iţi vor răspunde Windows şi fanii Linux iţi vor răspunde Linux.

E ca şi cum ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Deci" (ca asa vad ca e la moda) ne plictisesti cu intrebarea.

Cauta tu singur acest raspuns. Daca vrei sa faci ceva cauta tu motivele. Nu trebuie sa ti le spunem noi.

"buntu" vine de la ubuntu ! www.ubuntu.ro

Uite, sfat.

Daca vrei sa vezi care e diferenta si care "e mai bun" downloadeaza cd-ul (ca e gratis nu ca windowsul(uite un prim motiv)), instaleaza, joacate cu el si apoi vi sa ne spui parerea.

 

 

PS: degeaba ti-ai pus la avatar acea sigla cu google!

multumesc de incurajare... apropo, si tie ti se intampla sa mai mananci o litera a tastaturiii....pentru tine am schimbat si poza avatarului...si, merci pt ajutor....ma voi informa, si daca tot nu am inteles, voi reveni cu intrebari noi :think:

O alta intrebare :crazy: programele care sunt compatibile cu windows vor fi compatibile si cu ubuntu???de exemplu jocurile, antivirusurile...si toate celelalte.

Editat de Smart boy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc de incurajare... apropo, si tie ti se intampla sa mai mananci o litera a tastaturiii....pentru tine am schimbat si poza avatarului...si, merci pt ajutor....ma voi informa, si daca tot nu am inteles, voi reveni cu intrebari noi :think:

O alta intrebare :crazy: programele care sunt compatibile cu windows vor fi compatibile si cu ubuntu???de exemplu jocurile, antivirusurile...si toate celelalte.

Nimic din windows nu e compatibil pe linux.

Poti instala wine, te ajuta ...

cauta pe net sa vezi despre ce vorbesc.

 

Dar poti gasi programe care sunt si pe linux si pe windows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru tine am schimbat si poza avatarului

 

se lega de poza pt ca daca te lovea imaginatia sa cauti informatiile respective pe google gaseai mai repede si mai complet raspunsuri....era borba de ironia situatiei......dar e grele logica in zilele astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se lega de poza pt ca daca te lovea imaginatia sa cauti informatiile respective pe google gaseai mai repede si mai complet raspunsuri....era borba de ironia situatiei......dar e grele logica in zilele astea...

multumesc....nu prea le am cu logica...eu cred ca 2+3 =6 ...asta e viatza...mersi oricum :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×