Sari la conținut
Forum Roportal
lod

Cat trebuie sa platim pentru sanatatea noastra in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A trecut timp peste noi ,am trecut si trecem toti prin multe si incercam sa iesim din greutatile prin care trecem uneori singuri si uneori cu ajutorul celor apropiati noua si al prietenilor,si celor binevoitori.Am devenit aici o mai mare familie ,ne impartasim unii altora durerile si suferinta.Aduc astazi voua spre discutie un subiect care a devenit partte din viata noastra ,a celor care traim si am trait in Romania.Cit platim pentru sanatatea noastra si ce n-i se ofera?Sa vorbim aici de cum n-i se cere mita ,cum muncim pentru banii astia pe care asistentii si doctorii ii cer cu nerusinare,despre experientele noaste,prin cite am trecut,efectul mitei,sa vorbim pe fata,nume si cifre.Cu curaj.

Cu respect

LOD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lod!.Sunt intr-un mare impas si as avea nevoie de sfaturile si experintza ta.Cum sa fac .....imi poti da o adresa de e mail sau de yahoo, ca nr de telfon nu indraznesc ....sau daca vrei adresa mea de yahoo rodica.suvaiala.Astept un semn de la tine daca esti disponibila.Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a nu ajunge in situatia descrisa mai sus,va recomand sa ne gandim mai mult la preventie.Este mult mai intelgent sa investim in sanatate decat sa cheltuim pe boala,uneori inutil.Pentru mine si familia mea doza zilnica de sanatate costa intre 5 si 15 ron.Pentru dumneavoastra?

Editat de petreflp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vezi la ce topic esti ? Scrii numai aiureli.....Ia zi-mi tu mie ce preventie bagi cand te duci la stomatologie sa faci o extractie sau cand faci o operatie ?Multe pers de pe acest topic au luat hepatita in urma unor astfel de interventii.Aici se vorbeste de SPAGA ce trebuie s-o dai la dr pt a fi bagat in seama

 

Daca in sistemul nostru sanitar se lucreaza atat de bine,uite ca mai trebuie sa investesti si in boala,daca vrei sa traiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....Ia zi-mi tu mie ce preventie bagi cand te duci la stomatologie sa faci o extractie sau cand faci o operatie ?Multe pers de pe acest topic au luat hepatita in urma unor astfel de interventii.Aici se vorbeste de SPAGA ce trebuie s-o dai la dr pt a fi bagat in seama

 

Daca in sistemul nostru sanitar se lucreaza atat de bine,uite ca mai trebuie sa investesti si in boala,daca vrei sa traiesti.

 

Subscriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×