Sari la conținut
Forum Roportal
senin8

din pricina inmultirii faradelegii dragostea celor mai multi se va raci

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine te-a invatat, CRESTINE sa procedezi asa cu cineva cu care discuti ?

Nu vad ce plangeri ai, pe tine te-a tratat chiar cu respect, comparat cu felul in care s-a adresat unor doamne de pe forum. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai omule tu nu pricepi ce te-am intrebat ? Trezeste-te ! :( Ti-am spus ca am stat de vorba cu un Branhamist care a sustinut din rasputeri ca pamantul e patrat, aratandu-mi chiar versete biblice in privinta asta. Eu te-am intrebat pe tine daca si tu crezi acelasi lucru, nu cum cred eu. Sa aflu o parere pur si simplu, nu eram eu in discutie am pus o intrebare simpla. Ce te bosumfli si devi ironic ? Puteai sa imi raspunzi simplu cu Da sau Nu nu sa te legi de persoana mea, ca din ce cult fac eu parte. :) Tu dormi cand te intreaba cineva, ceva ? Poti sa te raportezi intr-un dialog la ce te intreaba omul fara sa deviezi la alte debitatii care nu au legatura cu ce te-am intrebat eu? Tocmai eu cred ca pamantul este oval, insa asta vroiam sa aflu de la tine daca tu crezi ca e patrat sau oval, si atat ! Nu stiu ce boala lui dracu care vad ca e la moda este aceasta cand cineva pur si simplu intreaba ceva simplu, din start fara nici o nerusinare cu un raspuns cu legatura la persoana mea, de fapt cu un atac direct la persoana mea ? Ti-am facut ceva, ce te-a deranjat intrebarea ? Dar pui omul in situatia ( nu te supara ) sa consider ca esti dus cu pluta. Uita-te ce te-am intrebat eu si ce raspuns prostesc, razbunator si ironic mi-ai dat ca o pleasca la un cacat, fara sa ma cunosti ? Cine te-a invatat, CRESTINE sa procedezi asa cu cineva cu care discuti ? Esti normal la cap ? :) Spre dezamagirea ta nu fac parte din nici un cult religios, secta sau religie sunt crestin si doar atat. Tare complexat mai esti !!!

MAI CALDICELULE VAD CA TU nu esti nici pe cal nici in caruta deci epava ta navigheaza in deriva,puneti busola la cap si gaseste si tu steaua polara ,Branham si ai lui au gasit-o ,gaseste-o si tu,fii scurt ca ma plictisesti cu filozofia daca ai ceva vorbeste Cuvintul Domnului ,nu te mai ridica in slavi pe tine ,pt mine esti ca aici:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o,Enki stiam ca doamnele nu-si pierd feminitatea nici in dialog ,pe cind la tine asa ceva lipseste cu desavirsire,din pacate nu esti singura sunt destule divortate paci care nemaiavind barbat se baga si ele in vorba !

Si de unde ai tras tu aceste concluzii referitoare la persoana mea? Ti-a soptit profetul mort sau ai avut vreo viziune? :lol:

Ar trebui sa citesti din invataturile biblice ale lui Pavel sa vezi cum se comporta o Doamna adevarata.!

Pai probabil ca numai cu genul ala de doamne te simti si tu mai important si mai destept, si daca nu ar fi ele, nu te-ar lua nimeni si pe tine in serios. Imi pare rau, nu am de gand sa iti fac pe plac.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de unde ai tras tu aceste concluzii referitoare la persoana mea? Ti-a soptit profetul mort sau ai avut vreo viziune? :lol:

 

Pai probabil ca numai cu genul ala de doamne te simti si tu mai important si mai destept, si daca nu ar fi ele, nu te-ar lua nimeni si pe tine in serios. Imi pare rau, nu am de gand sa iti fac pe plac.

tocmai daia din acest moment te leg in NUMELE DOMNULUI IISUS HRISTOS ,PINA ACUM TI-AM IERTAT TOATE BATJOCURILE DAR DE ACUM TOT CE BATJOCORESTI NU TI SE MAI IARTA ,HULA IMPOTRIVA DUHULUI SFINT NU SE IARTA ,ESTI ANTICRESTINA,CIND VOM STA IN CER LA JUDECATA DOMNUL ITI VA PUNE INAINTE ACEST FORUM ,SUPERMODERATOAREO VEI AVEA IN CIRCA TOT SINGELE CELOR PE CARE FALS II INCURAJEZI IMPOTRIVA LUI HRISTOS.ITI DEDIC CA AUTOCRITICA SI OGLINDA TOATA EPISTOLA LUI IUDA.1. Iuda, rob al lui Isus Hristos, şi fratele lui Iacov, către cei chemaţi, care sunt iubiţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai daia din acest moment te leg in NUMELE DOMNULUI IISUS HRISTOS ,

Si zi asa mama omida ce esti tu, ma legi? Dar farmece imi faci? Ia vezi, e luna plina? :lol: Ai cocosul pregatit pentru sacrificat? :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vad ce plangeri ai, pe tine te-a tratat chiar cu respect, comparat cu felul in care s-a adresat unor doamne de pe forum. :tease:

 

Asa consideri tu respectul...? Cred ca s-a pierdut si notiunea respectului. Eu l-am intrebat ceva iar ce mi-a raspuns el consideri ca e un raspuns normal pentru un om normal la cap ?

 

:lol: deocamdata tu si cei ca tine care apartineti cultelor religioase si nu vreti sa iesiti afara din ele ca sa nu-i mai imbuibati cu rodul muncii voastre pe acei hrapareti de pastori care au dat mina cu Anticristul de la Roma,ACTIVATI TARE PT A pune in infaptuire taina faradelegii,voi cultelor unite Domnul va va spune ,plecati ca nu va cunosc ,a-ti lucrat faradelegea ,voi sinteti icoana fiarei ,voi aveti semnul fiarei,vai de voi,serpi,pui de napirci! :blink: - citat din raspunsul maestrului...

 

Mai gandeste-te, ce legatura avea raspunsul asta cu intrebarea mea ? Numai cineva care nu e intreg la minte poata sa raspunda in felul acesta unei intrebari simple

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma, pentru senin e un raspuns "ponderat". Considera-te norocos, as zice chiar ca te simpatizeaza. :blink: pe mine mai avea putin si ma blestema. :lol: Asa ca cheer up!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa consideri tu respectul...? Cred ca s-a pierdut si notiunea respectului. Eu l-am intrebat ceva iar ce mi-a raspuns el consideri ca e un raspuns normal pentru un om normal la cap ?

 

:lol: deocamdata tu si cei ca tine care apartineti cultelor religioase si nu vreti sa iesiti afara din ele ca sa nu-i mai imbuibati cu rodul muncii voastre pe acei hrapareti de pastori care au dat mina cu Anticristul de la Roma,ACTIVATI TARE PT A pune in infaptuire taina faradelegii,voi cultelor unite Domnul va va spune ,plecati ca nu va cunosc ,a-ti lucrat faradelegea ,voi sinteti icoana fiarei ,voi aveti semnul fiarei,vai de voi,serpi,pui de napirci! :blink: - citat din raspunsul maestrului...

 

Mai gandeste-te, ce legatura avea raspunsul asta cu intrebarea mea ? Numai cineva care nu e intreg la minte poata sa raspunda in felul acesta unei intrebari simple

bai nesanatosule tu te crezi normal la cap?ai intrat in contact cu mesajul si vrei sa ramii sanatos?nebunul zice nu lui D-zeu,ma iei pe mine cu intrebari nebune de genul cu pamintul e sau nu e?uitate la tine bai anti!.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vad ce plangeri ai, pe tine te-a tratat chiar cu respect, comparat cu felul in care s-a adresat unor doamne de pe forum. :lol:

 

Asta datorita faptului ca nu stie sa se raporteze intr-o discutie. E adevarat ce spune biblia in privinta femeii, ca ar trebui sa fie mai rezervata fata de barbat inaintea lui Dumnezeu, dar asta nu inseamna sa cadem in extrema si sa nu ii dam o sansa si gata sa ii "taiem capul" fiindca si femeile reprezinta un vas mai slab si totodata si ele formeaza trupul si pot deveni in egalitate cu barbatul pentru mantuire insa cu conditia ca sa respecte Cuvantul lui Dumnezeu si sa fie cumpatate, fiindca asa este ierarhia instituita de Dumnezeu : asa cum Cristos este capul barbatului asa si barbatul este "capul" femeii impreuna formand 'trupul duhovnicesc" al carui cap este Cristos, fiindca tot biblia spune ca "...IN CRISTOS nu mai este nici barbat nici femeie, nici iudeu...ci toti sunt la fel..."

Editat de adicel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la ce a zis Pavel despre femei. Ca aia nu a zis-o el, a zis-o Pavel. Ma refeream la ce zice senin despre femei, pe la alte topice.

Oricum, sa revenim la topic, cat o fi tema lui de confuza si in ceata... :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×