Sari la conținut
Forum Roportal
chelul

Asta e norocul meu, sper doar sa nu tina toata viata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci, dupa cum puteti afla din niste subiecte postate acum ceva timp,aveam de gand sa-mi iau un calculator.Asta am si facut.Insa, norocul meu m-a lovit din nou.Instaland driverul placii video(Nvidia GeForce 9600 GSO), observ ca dupa restartare, ruleaza in 4 biti calitatea culorii si nu pot schimba asta, deci va dati seama ca totul arata foarte urat, nu pot juca nimic, si in general e naspa.Am de gand sa ma duc cu el la service sa vad ce are (service-ul celor de la flamingo-ca de acolo l-am cumparat-bineinteles).Insa m-am gandit sa va intreb pe voi daca ma puteti ajuta, caci vin tezele si chiar nu am timp de toate astea.Plus ca nu ma pot relaxa.....AAA, am uitat sa spun ca folosesc windows XP proffesional. Va spun asta caci am gasit pe unele siteuri informatii cum ca ar rula doar pe vista, e adevarat ??

Editat de chelul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te pot ajuta insa mai am nevoie de niste amanunte. Ai Xp service pack 1, 2 sau 3? Care este producatorul placii? (ce scrie pe cd'ul placii video INNO3D, GALAXY, BFG.. ?)

De curiozitate, ai incercat sa il instalezi inca o data dupa ce te lasa in 4 biti culoare?

Ai instalat placa de baza pt a functiona slotul PCI corect?

 

PS: placa merge pe XP, am un 9500 GT care lucreaza pe XP fara nici o problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×