Sari la conținut
Forum Roportal
VladimirBongia

Foliculita si Furunculoza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De multi ani.. dar in ultima saptamana e mai grav imi apar cosuri in barba.. pe barbie.. si la foliculul de par... si pe langa.... Apar cosuri in piele.. dar si cosuri albe.. direct puroi... Am tenul gras.. dar pe restul fetei nu am deloc cosuri sau pe spate.. intrebarea e... e foliculita ?e acnee.?. sau e combinatie intre cele trei foliculita acneee furunculoza..? P.s: Nu-mi spuneti sa ma duc la dermatolog ca am fost la vreo 10 fiecvare da altceva... si nu trateaza cauza ci doar efectul ,,cosului,,.. Multumesc frumos.. pt cei care pot sa ma ajute.. ! V-am salutat

post-83737-1227321800_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauza principala ar fi un microb, de obicei stafilococul, el da asemenea infectii.... de aceea, inainte de a lua un antibiotic , este ideal sa faci o analiza cu antibiograma din puroiul prezent acolo. cauza secundara poate fi un deficit imunitar favorizat de stress, fumat, stare toxica generata de alimentatie nesanatoasa, factori de mediu, modificari hormonale. in aceste directii trebuie cautat tratamentul, adica detoxifiere, reducerea stress-ului, tratament local si general pentru imunitate, chiar antibiotice, de preferinta naturale pentru ca acestea nu au efecte secundare asupra altor organe.daca as sti mai multe informatii despre problema ta, as putea sa ajut mai mult,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De multi ani.. dar in ultima saptamana e mai grav imi apar cosuri in barba.. pe barbie.. si la foliculul de par... si pe langa.... Apar cosuri in piele.. dar si cosuri albe.. direct puroi... Am tenul gras.. dar pe restul fetei nu am deloc cosuri sau pe spate.. intrebarea e... e foliculita ?e acnee.?. sau e combinatie intre cele trei foliculita acneee furunculoza..? P.s: Nu-mi spuneti sa ma duc la dermatolog ca am fost la vreo 10 fiecvare da altceva... si nu trateaza cauza ci doar efectul ,,cosului,,.. Multumesc frumos.. pt cei care pot sa ma ajute.. ! V-am salutat

 

Incearca crema facuta in casa pe baza de ceara de albine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia e ca am luat antibiotice mult timp si tenul arata perfect.. fara nici o urma de pustule.. dar.. se pare ca s-a obijnuit organismul cu antibioticul si acuma a isbucnit aceasta acnee foliculita.. sau cine stie ce este.. ca doctorii vad ca sunt niste inapti.. nu inteleg un lucru... pot sa vindece pleumonii.. tuberculoza..hepatita pot sa stagneze cancere... sida.. si nu-s in stare nici unul sa faca sa treaca niste bube cu puroi..??? e incredibil...

 

ti-am spus ca pot fi mai multe cauze, de aceea trebuie sa faci altceva decat ce ai facut pana acum ca sa le tratezi. antibioticele nu-si mai ac efectul pt ca , probabil, nu ai facut analiza a puroiului inainte de a le lua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×