Sari la conținut
Forum Roportal
ad1das

Am si eu o problema cu sunetu (placa de sunet)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am reistalat windowsul ieri...cu un cd de la un prieten...toate bune si frumoase am formatat C-u am instalat placa video si cand sa instalez si placa d sunet STOP!!! nu a mers se instaleaza aprox. 60 % dupa acea a aparut eroarea :"We can't find audio device...nu stiu ce sa ma mai fac!!! am incercat 1000 de modalitatii si tot nu merge...cand intru in control panel si dau la sound and audio scrie no audio device si nu pot sa bifez nimic...imi vine sa il sparg va rog frumos ajutati-ma!!!:think: nu prea stiu unde sa ma uit ce tip d placa de sunt am...pe cd scrie via hd audio driver(MSI)....deci va rog frumos ma ajutati??? MS anticipat...!!!!

post-189424-1227311785_thumb.jpg

post-189424-1227311793_thumb.jpg

post-189424-1227311799_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e ceva des intalnit ...adik cel putin la mine.....sfatul meu ......dute pe desktop la my coputer dai clik dreapta (pe my computer) apoi proprietati apoi tabul hardware apoi device manager ....apare o lista iar la sunet este posibil sati apara ceva cu un semnu intrebarii...dai pe el si dai update (dar inainte de asta pune cd cu programu pentru sunet in cd-rom)next pe acolo si astepti daca iti mai apar pe urma cateva chestii cu semnu intrebarii repeti procedeul dak nu ar trebui sa mearga...:o: :unknw: Nu sunt eu Expert dar dak la mine a mers de multe ori la tine de ce nu ar merge....;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o alta sugestie e sa cumperi o placa de sunet noua mai ales ca cel mai probabil a ta e integrata...nu e scumpa 50 de ron una rezonabila...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai driverul?

Ce sistem de operare ai instalat?

Esti sigur ca acela e driverul corect ptr acel sistem de operare?

Nu instala vista cu driverele ptr xp, sau invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×