Sari la conținut
Forum Roportal
ArTiStul

Suceava

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totuși, Suceava este un oraș mult mai frumos decât Bacăul. Miercuri voi fi în Bacău vreo câteva ore și poate voi pune niște poze actuale din diferite zone, ca să înțelegeți cum a ajuns, de fapt, acel oraș să invidieze structura urbană a Focșaniului sau chiar a Vasluiului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Focsani, Micutzu's home. Am zis ca il traversez fara GPS, ghidandu-ma dupa indicatoare. M-au plimbat la misto indicatoarele, prin zone aglomerate, apoi m-au abandonat intr-un Penny.

La intoarcere, am intrat intr-un mall de la ei, si am gasit, in sfarsit, un suport de telefon cu ventuza. Constanta n-avea nicaieri.

Dar Bacaul e frumos. Moldovenii de acolo vorbesc mai frumos decat Bucurestenii, dar la distractii sunt mai prosti decat Vasluienii.

Iulius Suceava, printre altele.

IMG_20210917_202221.thumb.jpg.eed2c0a4fdbe189f80a7f8c4d53221d3.jpg

Editat de Motorină
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

337162659_247762291021901_289424172206234250_n.jpg

Orașul cu cel mai curat aer din România

Conform studiului menționat, orașul cu cel mai curat aer din România este Suceava. 80% dintre locuitori sunt mulțumiți cu stilul lor de viață din mediul respectiv, iar 91% dintre ei apreciază calitatea aerului. Bonus: nu există probleme cu poluarea fonică, 85% dintre persoane spunând că nivelul de zgomot este redus.

https://www.cancan.ro/care-este-orasul-cu-cel-mai-curat-aer-din-romania-surpriza-este-imensa-20794902?utm_source=Evz+Articol&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamneee! Am râs de mi-a sărit somnul!!! :lol2:

Cred că redactorii de la Excrementul Zilei au încasat bani frumoși să plaseze "Sușeava, sat cu blocuri" pe prima poziție! 

Gizăz Chrysler... Am trăit să văd și asta...

Adică Sușeava, orașul care se rupe de betoane, orașul care geme de cazane (mașini, pentru necunoscători) second-hand aduse din Anglea sau Germania, orașul în care sunt ambuteiaje îngrozitoare, de kilometri întregi, în zile de sărbătoare și weekend-uri, orașul care pute efectiv a bășină când Ambro (fabrica de celuloză) funcționează, e orașul cu cel mai curat aer?! :lol2: 

Adică Vatra Dornei, Gura Humorului sau Câmpulung Moldovenesc, ca să menționez doar câteva orașe din zonă, orașe situate între munți, sunt mai poluate decât Sușeava?! :lol2:

Doamne ferestre...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu 20 de ani in urma am trecut pe acolo, pe traseul Sighetu-Marmatiei - Gheorgheni dar n-am avut timp mult ca sosea trenul de la Bucuresti cu sora mea si trebuia s-o asteptem in gara!!!  Am ajuns cu 1 minut inaintea trenului in gara ... am avut de ascultat deja ca ma consider importanta!!!   Parca ea se grabea undeva!!!   Drumul este foarte frumos, nu era aglomeratie.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 31.03.2023 la 18:57, The Unknown a spus:

337162659_247762291021901_289424172206234250_n.jpg

Orașul cu cel mai curat aer din România

:lol2:

E groaznic aerul din Suceava, în toate colțurile. Te sufoci efectiv, iar gazele de motor diesel fără catalizator sunt atotprezente. 

Cred că am scris pe aici pe undeva, că atunci când eram mic, recunoșteam Suceava după miros! Puțea de la kilometri. Aerul dintotdeauna e rarefiat și plin de gaze de eșapament, cu sau fără "parfumul" de la celuloză.

Poate a scris articolul vreun "afon" geografic, care zice "Suceava" la toată Bucovina, cu sau fără Carpați.

Vatra Dornei de pildă poate concura pentru "cel mai bun aer", dar numai ghinionul ne-a făcut suceveni. Suntem mai aproape (și mai bucuroși) de ardeleni și maramureșeni. Și harghiteni, dar ăia-s în lumea lor :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×