Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E tragic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu deschisesem acest topic mai mult ca sa arat realitatea trista a mortii, care nu se vrea vazuta de aproape niciun om.

hai ca m-ai enervat! in p**a ta, crezi ca esti singurul om care-a constat ca moartea-i tragica? sau esti singurul care nu vrea sa moara? ce noutate absoluta! :o:

 

hai sa ne taiem toti venele, ca oricum ne-asteapta doar groapa, nu? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Are si el dreptate. Degeaba incerci sa-i arati realitatea ta daca el nu vrea sa vada decat realitatea lui.

 

Nu incercam sa i-o arat pe a mea.. ca n-are sens, n-ar intelege. Incercam sa-i arat ca exista si altceva decat ce pretinde el ca vede. :pardon:

 

In p**a mea daca am zis eu undeva ca am nevoie de compasiunea cuiva ! Sa-ti spui gandurile inseamna sa cersesti mila ?

Dar p**a mea ! Era de asteptat sa dau de oameni indiferenti. Daca stiam ca o sa fie asa scriam doar pentru mine. Eu deschisesem acest topic mai mult ca sa arat realitatea trista a mortii, care nu se vrea vazuta de aproape niciun om. Atat. Daca vrei poti sa nu vorbesti cu mine, nu te-am obligat eu sa intri in discutie.

 

Te suparasi? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In p**a mea daca am zis eu undeva ca am nevoie de compasiunea cuiva ! Sa-ti spui gandurile inseamna sa cersesti mila ?

Dar p**a mea ! Era de asteptat sa dau de oameni indiferenti. Daca stiam ca o sa fie asa scriam doar pentru mine. Eu deschisesem acest topic mai mult ca sa arat realitatea trista a mortii, care nu se vrea vazuta de aproape niciun om. Atat. Daca vrei poti sa nu vorbesti cu mine, nu te-am obligat eu sa intri in discutie.

Dar frumos poti sa vorbesti ? Pfooaaaa... ce dezamagita sunt.

Aveam impresia ca toata lumea stie ce reprezinta moartea si aproape toti ne-am gandit la asta macar o data in viata.

Iar tu... cum ai ajuns de la "ma sinucid" la "e tragica moartea"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: Are si el dreptate. Degeaba incerci sa-i arati realitatea ta daca el nu vrea sa vada decat realitatea lui.

 

Nu exista realitatea mea - realitatea ta. Exista o realitate comuna si eterna care ii inconjoara pe toti si aceea e realitatea din cimitir.

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista realitatea mea - realitatea ta. Exista o realitate comuna si eterna care ii inconjoara pe toti si aceea e cea din cimitir.

 

nu. Realitatea este relativa. Unde tu vezi numai negru, altul poate vedea rosu. Ce tu consideri un sut in dos, altul considera ca e un pas inainte, unde tu vezi o tragedie, altul vede normalitate. Accepta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu. Realitatea este relativa. Unde tu vezi numai negru, altul poate vedea rosu. Ce tu consideri un sut in dos, altul considera ca e un pas inainte, unde tu vezi o tragedie, altul vede normalitate. Accepta asta.

pai daca accepta el asta, ar trebui si sa accepte ca e masochist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai ca m-ai enervat! in p**a ta, crezi ca esti singurul om care-a constat ca moartea-i tragica? sau esti singurul care nu vrea sa moara? ce noutate absoluta! :o:

 

hai sa ne taiem toti venele, ca oricum ne-asteapta doar groapa, nu? :pardon:

 

Nu sunt singurul, dar sunt printre singurii. Nu vezi ce indiferenta la majoritatea de pe aici ?! Crezi ca in lumea larga e altfel ?

 

nu. Realitatea este relativa. Unde tu vezi numai negru, altul poate vedea rosu. Ce tu consideri un sut in dos, altul considera ca e un pas inainte, unde tu vezi o tragedie, altul vede normalitate. Accepta asta.

 

Nu. Pentru ca nu toti privesc obiectiv. Daca cimitirul e negru tu imi zici ca e roz ?!

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt singurul, dar sunt printre singurii. Nu vezi ce indiferenta la majoritatea de pe aici ?! Crezi ca in lumea larga e altfel ?

 

 

 

Nu. Pentru ca nu toti privesc obiectiv. Daca cimitirul e negru tu imi zici ca e roz ?!

 

Atunci demonstreaza ca ceea ce vezi tu este si ceea ce este cu adevarat. CA si daltonistii ar jura ca rosul e verde. Dar nu este!

Sau din contra, e asa cum zic ei, rosul e verde si restul le vedem pe dos.

Cine are dreptate? Si daltonistul si ne-daltonistul. Amandoi.

Tu vezi cimitirul negru, dar poate e alb :pardon:

Repet, realitatea este ralativa!

 

pai daca accepta el asta, ar trebui si sa accepte ca e masochist.

 

:o:

 

 

PS: poate am dat un exemplu aiurea, nu prea stiu multe despre daltonism :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt singurul, dar sunt printre singurii. Nu vezi ce indiferenta la majoritatea de pe aici ?! Crezi ca in lumea larga e altfel ?

eu nu vad nicaieri indiferenta. eu vad oameni care incearca sa nu isi faca viata un cosmar viu si sa se bucure de putinul pe care il au. eu vad oameni carora le pasa si pe care ii doare ca un alt om vede viata in atata negru.

 

tu suferi pentru oameni ca vor muri, oamenii sufera pentru tine ca nu vrei sa traiesti. ce paradox, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt singurul, dar sunt printre singurii. Nu vezi ce indiferenta la majoritatea de pe aici ?! Crezi ca in lumea larga e altfel ?

Esti aproape unic, nu? Nasol ca nu esti unic.. asa cum sunt si restul oamenilor... unici in felul lor. :pardon:

 

 

Nu. Pentru ca nu toti privesc obiectiv. Daca cimitirul e negru tu imi zici ca e roz ?!

Da' sa vezi tu ce roz este cand infloresc liliecii.. si toate florile plantate... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×