Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E tragic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oamenilor ca tine nu pot decat sa le urez un singur lucru : moarte buna !

Dar de ce iti pasa ce gandesc ceilalti despre moarte?

 

Cu ce esti tu superioara mie daca te bucuri ?! Crezi ca inseamna ceva bucuria in fata mortii ?! Nu aceeasi soarta tragica o avem amandoi ?! Nu tot praful se alege de fiecare ?!

Superioara nu iti este. Dar o viata mai frumoasa cu siguranta are.

 

Si nu, nu este o soarta tragica.. cand vei ajunge acolo o sa intelegi ca moartea este doar un inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii mor, se sting pentru totdeauna si majoritatii nu ii pasa, nu regreta nimic, nu regreta nici macar propria moarte. Dau totul uitarii si trec mai departe...

Faptul ca voi muri pentru mine e o tragedie, insa pentru cei mai multi nu inseamna nimic ca si cum viata insasi n-ar insemna nimic, iar pentru unii e chiar ceva de luat in ras. Trebuie sa ai un suflet rece ca sicriul de metal sa nu iti pese de moartea ta sau a celor din jurul tau.

Aoleo, asa e viata !

Nu totul trebuie sa fie frumos, trebuie sa mai cunoastem si uratul.

Si eu voi muri intr-o zi, si toata lumea care e pe acest forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce iti pasa ce gandesc ceilalti despre moarte?

 

Nu-mi pasa. Doar am aratat realitatea asa cum este si iata ca am avut dreptate dupa cum bine se vede din comentariile de pe aici.

 

Superioara nu iti este. Dar o viata mai frumoasa cu siguranta are.

 

Pe naiba ! N-are decat amagiri.

 

Si nu, nu este o soarta tragica.. cand vei ajunge acolo o sa intelegi ca moartea este doar un inceput.

 

Un inceput in regatul mortii ingropat in cavou cu viermii care te descompun ?! Da, e si ala un fel de "inceput"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pardon:

 

Sincer.. imi pare rau ca ai ajuns sa gandesti asa.. dar moartea nu este, nici de departe, ce consideri tu ca este. N-o sa intru aici in detalii.

Daca viata este o amagire, nu ai decat un singur vinovat. Tu! Degeaba incerci sa arunci pisica moarta in curtea vecinilor, se va intoarce la tine.. de ce? Pentru ca tu atragi aceasta actiune. Faptul ca-ti plangi de mila.. da, o sa mori.. azi, maine.. peste 10 ani... si ce daca? Conteaza cat mai ai de trait? N-ar trebui sa conteze cum ti-ai trait viata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Superioritate?

Poate doar TU sa simti superioritate din partea mea.

Eu consider ca amandoi calcam pe acelasi pamant.

 

Atunci nu-mi mai zi ca traiesti mult si ca te bucuri, ca nu are nicio relevanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi pasa. Doar am aratat realitatea asa cum este si iata ca am avut dreptate dupa cum bine se vede din comentariile de pe aici.

 

Corectie: asta este realitatea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon:

 

Sincer.. imi pare rau ca ai ajuns sa gandesti asa.. dar moartea nu este, nici de departe, ce consideri tu ca este. N-o sa intru aici in detalii.

Daca viata este o amagire, nu ai decat un singur vinovat. Tu! Degeaba incerci sa arunci pisica moarta in curtea vecinilor, se va intoarce la tine.. de ce? Pentru ca tu atragi aceasta actiune. Faptul ca-ti plangi de mila.. da, o sa mori.. azi, maine.. peste 10 ani... si ce daca? Conteaza cat mai ai de trait? N-ar trebui sa conteze cum ti-ai trait viata?

 

Nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci nu-mi mai zi ca traiesti mult si ca te bucuri, ca nu are nicio relevanta.

 

De ce nu? E viata ei, si-o traieste asa cum pofteste.. cu zambetul pe buze sau cu un picior in groapa. Tu nu ai nici un drept sa spui cum este viata ei.

 

Nu.

 

Si daca tot esti asa de nemultumit, de ce n-ai incheiat inca socotelile cu viata? De ce mai faci umbra pe pamant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corectie: asta este realitatea ta.

 

Exista o realitate comuna din care faci parte si tu si eu si toti oamenii. Faptul ca nu se vrea vazuta nu inseamna ca nu este si adevarata. Dar pana la urma trecerea vremii o sa-mi dea dreptate cand din Terra nu o sa mai ramana decat un cimitir ruinat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×