Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E tragic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lasa ca e mai bine asa. Crede-ma .

Nici nu stii cat este de bine sa fii asa .

 

Mai bine decat ce? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti ipocrit cu tine insuti, tot tu, tie, iti faci rau...

 

Pe nimeni nu afecteaza imaginea pe care incerci tu sa o ai despre tine...asa ca nu cred ca face rau cuiva. O vreme, am incercat si eu sa ma conving ca totul va fi bine, sa zambesc fortat cand ma durea sufletul si sa vad viata cu ochelari roz. Nu mi-a iesit.

 

Asa ca de la o vreme, ma las purtata de sentimente si e mai bine asa... Doar ca am pastrat un singur lucru: inca mai zambesc cand ma doare sufletul. Nu ca sa ma conving pe mine, ci sa maschez ceea ce simt fata de altii. In special fata de cei care au mai multa nevoie de o raza de speranta decat mine. Nu vreau sa le intunec sufletul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti atat de preocupat ca vei muri ...ca numai ai timp sa vezi frumosul ....un frumos rasarit de soare ..live ,nu din tablouri si poze ...traieste clipa si incearca sa te bucurii atunci de fiecare clipa ...traita si simtita

 

Il vad, fii linistita ! Si poate chiar mai mult decat pretind altii...

 

Pozele au fost ca s-ati arat ca este si frumos, nu numai mizerie cum vezi tu.

 

Mirada, nici macar pe mine nu ma mai iubesti? 8)

 

Tocmai pe tine. :)

 

Oamenii mor si lumii nu ii pasa................Si cum anume ar trebui sa infruntam moartea Miranda? Printr-o isterie generala? Sa iesim in strada? Nu vezi ca e un nonsens in ceea ce scrii? O anarhie generala si o teama acuta de moarte ne-ar ajuta la ceva?Bine ca nu suntem toti conceputi la fel.............

 

Nu am zis sa va temeti, doar sa va pese. :P Si ca sa va pese nu trebuie sa faceti nimic decat sa regretati macar putin ca veti muri (pentru ca daca ati face asta ati da dovada ca iubiti viata) si astfel ati fi si ceva mai constienti de miracolul existential si de valoarea vietii semenilor vostri. Iar odata cu regretul apare si dorinta de a trai la infinit (dorinta de eternitate) pentru ca atunci deveniti constienti de valoarea vietii si nu mai puteti accepta moartea cu atata nepasare. Noi, oamenii de rand, nu putem face nimic, dar cercetatorii pot. Deci ar trebui sa ne punem mai multe sperante in acestia decat sa asteptam oniricele plaiuri verzi din lumea de apoi.

 

Sa nu mai mergem la biserica?

 

Buna idee ! :pardon:

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci fa sa para o comedie,propria moarte.

de ce nu?pana la urma totul se invarte intr-un circuit inchis...tragicul devine insusi comic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci fa sa para o comedie,propria moarte.

de ce nu?pana la urma totul se invarte intr-un circuit inchis...tragicul devine insusi comic..

 

Comedia e pentru bufoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×