Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

E tragic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oamenii mor, se sting pentru totdeauna si majoritatii nu ii pasa, nu regreta nimic, nu regreta nici macar propria moarte. Dau totul uitarii si trec mai departe...

Faptul ca voi muri pentru mine e o tragedie, insa pentru cei mai multi nu inseamna nimic ca si cum viata insasi n-ar insemna nimic, iar pentru unii e chiar ceva de luat in ras. Trebuie sa ai un suflet rece ca sicriul de metal sa nu iti pese de moartea ta sau a celor din jurul tau.

Editat de Mirada-Dicovici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa ai un suflet rece ca sicriul de metal sa nu iti pese de moartea ta sau a celor din jurul tau.

 

Trebuie sa ai un strop de intelepciune sa te gandesti la moarte ca la ceva firesc.

Atat cat esti in viata :pardon: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii mor, se sting pentru totdeauna si majoritatii nu ii pasa, nu regreta nimic, nu regreta nici macar propria moarte. Dau totul uitarii si trec mai departe...

Faptul ca voi muri pentru mine e o tragedie, insa pentru cei mai multi nu inseamna nimic ca si cum viata insasi n-ar insemna nimic, iar pentru unii e chiar ceva de luat in ras. Trebuie sa ai un suflet rece ca sicriul de metal sa nu iti pese de moartea ta sau a celor din jurul tau.

 

 

Faptul ca voi muri nu este o tragedie.Asta este cel mai simplu lucru de facut.

Ca sa traiesti e cel mai greu si ..tragic. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa ai un strop de intelepciune sa te gandesti la moarte ca la ceva firesc.

Atat cat esti in viata :pardon: !

 

Cand ai sa fii pe cale sa mori ai sa te rogi lui dumnezeu sa-ti dea zile sa mai traiesti si sa te vad atunci daca ai sa mai zici la fel ca e firesc. Spune-le asta soldatilor americani cazuti in Normandia, civililor nevinovati ucisi in Irak, minerilor de la Petrila sau bolnavilor de leucemie, de cancer. Da, e foarte usor sa vorbesti cu dezinvoltura de dupa monitor si sa tratezi cu indiferenta cand stai la caldurica si esti scutit de astfel de tragedii. Daca ai avea putin suflet ti-ar parea rau si n-ai mai arunca pe ecran cu astfel de insulte la adresa celor morti.

 

Faptul ca voi muri nu este o tragedie.Asta este cel mai simplu lucru de facut.

Ca sa traiesti e cel mai greu si ..tragic. :o:

 

Mai oameni buni, voi chiar nu aveti suflet deloc. Inseamna ca pentru voi viata nu inseamna mare lucru. Chiar nu va pare deloc rau ca nu veti mai fi ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand ai sa fii pe cale sa mori ai sa te rogi lui dumnezeu sa-ti dea zile sa mai traiesti si sa te vad atunci daca ai sa mai zici la fel ca e firesc.

 

Cand TU o sa afli ca vei muri foooarte curand si cand tot TU, prin puterea rugaciunii te vei salva prin credinta, abia ATUNCI sa imi vorbesti TU MIE de viata si de moarte, da?

Pana atunci ridica-te, traieste, zambeste, iubeste.

Disperarea ca vei muri si speranta ca vei trai nu le-ai cunoscut pe deplin.

Ferice de tine!

 

Citat: IESI AFARA

Apoi: STAI JOS!

ESTI CORIJENTA LA LECTIILE VIETII.

 

Daca ai avea putin suflet ti-ar parea rau si n-ai mai arunca pe ecran cu astfel de insulte la adresa celor morti.

 

Credeam ca pe acest forum scriu doar viii! Se pare ca m-am inselat.

Un parastas, o coliva?

 

Mai oameni buni, voi chiar nu aveti suflet deloc. Inseamna ca pentru voi viata nu inseamna mare lucru. Chiar nu va pare deloc rau ca nu veti mai fi ?!

 

Avem suflet, dar il folosim corect, nu ca altii.

In plus, TRAIM. Tu nu!

Si viata inseamna mare lucru daca stii CUM sa o traiesti clipa de clipa, indif care ar fi incercarile prin care ai trece.

Sa imi para rau MIE ca nu voi mai fi?

De ce? Sunt eterna?

Sunt un simplu calator.

Spre infinit.

Deci: nu-mi pare rau decat pt ceea ce nu am facut corect in viata, imi pare rau pt cei ce nu pot sadi fericirea in ei insi si in altii, imi pare rau ca altii vad moartea inainte de viata.

Imi pare rau ca exista oameni ca tine, dar in acelsi timp sper ca cei ca tine sa vada 'luminita de la capatul tunelului'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenilor ca tine nu pot decat sa le urez un singur lucru : moarte buna !

 

nici macar tu nu poti spune asta :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenilor ca tine nu pot decat sa le urez un singur lucru : moarte buna !

 

Oamenii ca mine traiesc mult, zambesc mult, rad, se bucura, simt, si vor muri de 'moarte buna', finally!

Ceea ce ti-as ura si tie :o: !

 

PS: secretul -> optimism si voie buna :o: !

 

nici macar tu nu poti spune asta ;)

 

 

Deja a spus-o, dar...nu e cu suparare :pardon: .

Putintele si neputintele omului uneori pot fi justificate.

Depinde de constiinta care o face.

Editat de nicnic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii ca mine traiesc mult, zambesc mult, rad, se bucura, simt, si vor muri de 'moarte buna', finally!

Ceea ce ti-as ura si tie :pardon: !

 

PS: secretul -> optimism si voie buna :o: !

 

Cu ce esti tu superioara mie daca te bucuri ?! Crezi ca inseamna ceva bucuria in fata mortii ?! Nu aceeasi soarta tragica o avem amandoi ?! Nu tot praful se alege de fiecare ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce esti tu superioara mie daca te bucuri ?!

 

Superioritate?

Poate doar TU sa simti superioritate din partea mea.

Eu consider ca amandoi calcam pe acelasi pamant.

Editat de nicnic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×