Sari la conținut
Forum Roportal
masyus

Dusuri si atat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sper ca nu vrei sa incerci... :) cu apa degeaba te speli ca nu te curata, vei mirosi mai urat daca transpiri... nu te sfatuiesc :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci toata lumea de prin zona este de acord ca sapunul sau gelul de dus sunt mai mult ca necesare in combaterea mirosului si a microbilor.

Personal prefer sapunul

 

Cat despre faza cu sapunul de la mamaia imi aduc aminte ca nu era prea placut mirositor.

 

Arome placute si sa speram ca nu ne dau apa cu portia la vara (cica e iar seceta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca nu vrei sa incerci... :spiteful: cu apa degeaba te speli ca nu te curata, vei mirosi mai urat daca transpiri... nu te sfatuiesc 8)

Deci sa nu ne spalam deloc. Macar nu vom mirosi mai rau. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"

 

Sunt persoane care fac dusuri doar cu apa, fara a folosi sapun?

 

 

Da, cei pe care'i prinde ploaia .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Asistentul" oferit de RoPortal nu-mi da voie sa caut in topicuri asa ca nu stiu daca s-a mai discutat

 

Am si eu o nedumerire de mai mult timp

 

Sunt persoane care fac dusuri doar cu apa, fara a folosi sapun?

Si daca da, care-i rezultatul?

Te simti mai curat sau este doar ca sa te racoresti?

 

 

Si care mai e rostul dusului?

Asa te poți arunca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic mai bine te pui sub dus si-ti imaginezi ca-ti faci baie, e cea mai sigura si ieftina metoda, trebuie doar sa-i pui pe cei cu care intri in contact sa-si imagineze ca nu puti :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Află de ce nu este bine să faci duș în fiecare zi. Dermatologii atrag atenția      https://evz.ro/afla-de-ce-nu-este-bine-sa-faci-dus-in-fiecare-zi-dermatologii-atrag-atentia.html

*Am citit acest articol si-mi da frisoane, cum sa nu te speli zilnic???    Aici te da afara din munca imediat daca ai vre-un miros!!!  Gluma e de proasta calitate chiar si in Siberia. 

Mai nou in casele noi in Phoenix cel putin, numai dus este instalat ca lumea este obisnuit cu o splare rapida si economie de apa!!!  In desert apa este mai scumpa. 

Pe vreme de Muson transpiram foarte mult ca aerul este foarte umed, luam dusuri si de 4 ori pe zi ca nu exista sa te suporti.   Articolele astea n-ar trebui publicate!!!*       

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×